Nová lanovka a surfová vlna - TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície
Utorok 03. Mája 2016
Autor: PR

0 komentárov

Nová lanovka a surfová vlna - TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície

Vietor do plachiet dodá tatranským strediskám nová kabínková lanovka v Krupovej, surfovací trenažér v Tatralandii, či v Jasnej nové Centrum s komplexom ubytovacích a reštauračných zariadení. Vo Vysokých Tatrách pribudne k obchodom Tatry Motion nový outlet v Starom Smokovci a rekonštrukciou prejde aj 44 hotelových izieb v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Na rozvoj a modernizáciu slovenských stredísk vynaloží tento rok spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) viac ako 23 miliónov eur. Celkový investičný rozpočet s investíciami do poľských a slovenských stredísk sa odhaduje na 44 miliónov eur.

Zima na horách sa ešte stále nechce rozlúčiť. Posledný víkend na Chopku patril vďaka aprílovým rozmarom počasia opäť lyžovačke. A práve lyžovačka na južnej strane Chopku dostane v nadchádzajúcej zime nový rozmer. V úseku lokality Krupová - Srdiečko - Kosodrevina, si lyžiari od zimnej sezóny 2016/17 užijú komfortný presun na Chopok vďaka novej 15 miestnej kabínkovej lanovke. Nové snežné pásové vozidlo a zasnežovanie zlepšia samotnú úpravu južných svahov Chopku. Vďaka investíciám v celkovej hodnote 14 miliónov eur, budú pre lyžiarov dostupné všetky lyžiarske trate vrátane najkrajšej zjazdovky Chopok – Krupová a lyžiari už nebudú musieť komplikovane prestupovať zo sedačkovej lanovky na kabínkovú. „Nová lanovka na Chopku doplní v stredisku prepravnú kapacitu o 2 800 os./hod. a pridaním 4 kilometrov zasnežovania sa klientom opäť zvýši výrazne komfort na zjazdovkách. Najzábavnejší Aquapark Tatralandia si vďaka novej atrakcii Surf vlny posilní návštevnosť. Veríme, že práve pestrá ponuka umelej surfovacej vlny, simulátora voľného pádu Hurricane Factory, či Bike worldu v Jasnej priláka na Liptov nových adrenalínových nadšencov,“ uviedol Bohuš Hlavatý, CEO TMR.

Lyžiarske stredisko Jasná na severnej strane Chopku čaká tento rok modernizácia v podobe vybudovania námestia a prvej fázy Centra Jasná. Finančná investícia úpravy Champagne baru a hudobného klubu Happy End a prekrytia vrchnej terasy so zázemím pokladní a obchodu si vyžiada 368 tisíc eur. 

V prvej fáze rozsiahleho projektu Centra Jasná pribudne vedľa Hotela Grand Jasná aj nový hotel, ktorý vznikne prebudovaním pôvodných kancelárií „Starej pošty“ na zaujímavý architektonický počin s kompletným zázemím reštauráciou, barom, wellnesom atď. Celková investícia nového hotela predstavuje 4,6 milióna eur.

Po minuloročnom úspechu dočasnej umelej vlny pre milovníkov surfovania, sa liptovský Aquapark Tatralandia dočká pred letom novej investície – surférskeho trenažéra v hodnote 2,9 mil. eur. Inšpiráciou pre vybudovanie vodnej atrakcie bolo surfovanie na najkrajších a najlepších plážach sveta Maui a Waikiki. Surfovací trenažér alebo simulácia umelej vlny v Tatralandii bude predstavovať jazdu na štyroch dráhach s rozdielnou silou a rýchlosťou vĺn a vetra.

Investície v hodnote 750 tisíc eur do rekonštrukcie 44 izieb Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici a nového outletu v Starom Smokovci sú naplánované na tento finančný rok vo Vysokých Tatrách.

Spoločnosť TMR plánuje preinvestovať na investície do poľského strediska Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a Sliezskeho zábavného parku (Śląskie Wesołe Miasteczko) 19 miliónov eur.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr tatry jasna chopok lanovka

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!