Nový skatepark v Košiciach na sídlisku KVP
Utorok 14. Septembra 2021
Autor: Miloš Ogurčák

0 komentárov

Nový skatepark v Košiciach na sídlisku KVP

Na Faceboooku mestskej časti sa objavili vizualizácie nového skateparku, ktorý by mal vyrásť pod mostom presne tam, kde v minulosti stála minirampa. Ako povedal istý klasik: takto sa to nerobí, do psej matere. Z návrhu vidno, že bol robený niekým, kto nemá žiaden prehľad o tom, ako by dnes skatepark mal vyzerať. Oceňujeme bazén, no street časť je totálny nezmysel, ktorý kopíruje návrhy z deväťdesiatych rokov a temne pripomína nový skatepark v Užhorode, ktorého dizajn bol nefunkčný už pred dvadsiatimi rokmi. Ukrajinci sa z neho tešia, no my sme predsa len niekde inde. V normálnom svete dizajnujú skateparky výhradne starší skejťáci, ktorí už čo-to videli. Z Košíc pochádza Richard Tury, tak prečo napríklad neprizvať jeho k návrhu? Pevne veríme, že skatepark na tom mieste bude aj realitou a bude vyzerať úplne inak ako to, čo vidíte na obrázkoch.

Na druhej strane republiky bol v sobotu čerstvo otvorený nový skatepark v Detve z dielne Sketon skateparks. Chalani dokončujú nový park v Rači a my sa nevieme dočkať oficiálneho otvorenia. Simultánne pracujú na nových parkoch vo Veľkom Záluží neďaleko Nitry, kde bude stáť bazén. Bude mať vert? V Dunajskej Lužnej vyrastie v dohľadnej dobe menšia plaza. Sketon je fakt busy, čomu svedčí aj ich štvrtý projekt v Karlovej Vsi. Slovenská firma Tlakbeton pracuje v nemeckom Dortmunde na niečom, čo je zase niekde úplne inde ako čokoľvek, čo kedy na Slovensku stálo. Tri bazény? Fullpipe? Vertikálna rampa bez flatu? Áno, aj.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark kosice

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!