Pozvánka na Adrenalin Film Festival 2019
Piatok 18. Októbra 2019
Autor: AFF

0 komentárov

Pozvánka na Adrenalin Film Festival 2019

Už koncom októbra od 22.10. do 24.10. bude v Bratislave po šiestykrát prebiehať Adrenalin Film Festival podujatie zamerané na extrémne športy, ako napr. freeskiing, snowboarding, cyklistika či surfing. Tento rok nám festival predstaví v rámci svojho bohatého programu až 14 krátkych a dlhých filmov, ktoré diváka aspoň na čas prenesú do prostredia zasnežených hôr, či nekonečných oceánov.

Festival už dlhé roky patrí v Bratislave medzi unikátne podujatia prezentujúce návštevníkom každým rokom exkluzívne filmové premiéry od tých najväčších filmových produkcií z celého sveta. Aj vďaka tomu si festival za uplynulé roky našiel stabilnú divácku základňu. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy festival ponúkne svojim návštevníkom napr. freeski film Romanceod americkej produkcie Level1. Ďalšie filmové novinky, ktoré festival prinesie budú: Winterland a Roadless od produkcie Teton Gravity Research, v ktorej bude účinkovať aj jeden z najznámejších snowboardistov súčasnosti Travis Rice. Novinkami tohto ročníka budú sekcia freeski a snowboard filmov pripravená v spolupráci s najväčším rakúskym podujatím podobného zamerania – Freeride Film Festivalom, či sekcia zameraná na cyklistiku, ktorá predstaví slovenské video od tímu CTM a nový film od Anthill Productions pod názvom Return to Earth. Zmienku sizaslúži tiež nový nezávislý dokumentárny film slovensko-tahitskej koprodukcieŠtefánikove vlny, v ktorom sa tvorcovia vydávajú po stopách Milana Rastislava Štefánika na Tahiti, kde sa zhodou okolností vyskytujú jedny z najväčších a najlepších vĺn na svete.

Adrenalin Film Festival si pripravil tento rok naozaj pestrý program, kde si nadšenci adrenalínových športov nájdu tú svoju sekciu či film, ktorý ich naozaj zaujme.

Event: http://bit.ly/AFF_BA_2019

Predpredaj: http://bit.ly/AFF_Predpredaj_2019

Podrobný program festivalu:

22.10. – 18:00 / SEKCIA FREESKIING

Skiingwherethesun never rises

(JoonasMattila, 2019, Nórsko, 14 min)

Príbeh profesionálneho lyžiara NikolaiaSchirmera, ktorý sa rozhodne počas zimnej sezóny čo  najviac znížiť svoju  uhlíkovú stopu. Tým, že Nikolai je zvyknutý dochádzať za podmienkami veľké vzdialenosti, nie je to vôbec jednoduchá úloha.

Romance

(Level 1, 2019, USA, 65 min)

Film Romance je oslavou 20. výročia svetoznámej americkej produkcie Level 1 a bohužiaľ aj jej posledným filmom v tomto (dlhom) formáte. Aj preto sme zaradili tento film na otvorenie festivalu, aby sme vzdali hold produkcii Level 1 za tie roky parádnych zážitkov, strhujúcich výkonov a adrenalínu. Vo filme uvidíme legendy freeskiingu v archívnych záberoch počas 20-ročnej histórie, ako aj segmenty z posledných rokov v podaní ich súčasného tímu.

Trailer: http://bit.ly/Romance_AFF

22.10 – 20:00 / SEKCIA BIKE

Offl!neWorld

(Réžia: Roman Pichnarčík/Výroba: Tomáš Tóth, 2019, Slovensko, 20 min)

Slovenská značka CTM bikes prináša všetkým bikerom filmový zážitok v podobe videa "OFFL!NE World". V tomto akčnom videu sa predvedie kompletne celý jazdecký tím CTM riders, kde uvidíte zjazd, enduro, ale aj trail. Natáčalo sa na v známych aj menej známych lokalitách na Slovensku, v Čechách a v Poľsku.

Return to Earth

(AnthillProductions, 2019, Kanada, 45 min)

Vydajte sa spolu s nami preskúmať na bicykli džungľu na Oahu, vyprahnutý kraj Utahu, alebo naopak neskrotnú zem Patagónie a to v podaní top jazdcov z celého sveta.

Trailer: http://bit.ly/RTE_AFF

23.10 – 18:00 / SEKCIA SURF

Štefánikove vlny

Z cyklu dokumentárnych filmov Prebudený / TheAwoken

(Réžia, Kamera: MikeSatori (Michal VasilkoKele) / Dramaturgia: MikeSatori, Pavol Kuštár, 2019, Slovensko – Francúzska Polynézia, 54min)

Príbeh filmu je inšpirovaný pôsobením Milana Rastislava Štefánika na ostrove Tahiti (Francúzska Polynézia). Dvaja cestovatelia, surferi sa vydávajú za dobrodružstvom na Tahiti po stopách Štefánika, ktorý v roku 1910 na ostrove pôsobil ako astronóm. Jedným z ich cieľov je dostať sa do oblasti nazývanej Teahupoo, kde sa vyskytuje aj rovnomenná, pre surferov svetoznáma vlna. V jej blízkosti mala pôvodne stáť jedna z meteorologických staníc, ktorú plánoval Štefánik postaviť.

23.10 – 20:00 / SEKCIA FREESKIING/SNOWBOARDING

Circle of the Sun

(Réžia: InigoGrasset and Lena Stoffel, 2019, Rakúsko-Španielsko, 5min)

Film nás zavedie do čarovného Nórska, kde okrem lyžovania nájdeme aj polárnu žiaru či surfing.

Full Moon

(El Flamingo Film, 2019, Rakúsko, 6min)

Už ste niekedy jazdili počas splnu na horách? Možno po tomto krátkom filme nad tým začnete uvažovať.

The Pinnacle of Rush

(Réžia: Alan Smithee and Harry Putz, 2019, Rakúsko-Švajčiarsko, 16min)

43-ročný švajčiarsky atlét UeliKestenholz dosiahol za svoj život to čo málokto. Ako snowboardista získal medailu na Olympijských hrách a zároveň aj na X-Games. Momentálne sa však venuje radšej lyžiam a paraglidingu, ktoré rád spája. Film Pinnacle of Rush vám predstaví tento nový šport v Ueliho podaní.

Úkryt / Shelter

(Almo Film, 2019, Francúzsko, 43min)

Vo filme sa vydáme po stopách partie freeskierov a snowboardistov, ktorí sú počas svojej cesty Alpami konfrontovaní neľútostnými zmenami klímy a následkami, ktoré tieto zmeny majú na prírodu ako takú.

Trailer: http://bit.ly/Shelter_AFF

24.10 – 17:30 / SEKCIA SNOWBOARDING/FREESKIING

Through darkness

(Media on theedge, 2019, Nórsko, 22min)

Na severe Nórska za polárnym kruhom sa skupina snowboardistov rozhodne objavovať terény len pri svetle svojich čeloviek. Názov filmu sa dá pochopiť aj doslova, autori filmu sa nám však snažili podsunúť aj hlbšiu myšlienku. Akú? To zistíte na premietaní ;) Vo filme účinkuje aj majsterka FreerideWorldTour 2018 Manuela Mandl.

Winterland

(TetonGravityResearch, 2019, USA, 83min)

Nový film od TetonGravityResearch je tak ako každý rok oslavou freeskiingu a snowboardingu. Tento rok bude Winterlandpartriť k vrcholu festivalu a preto ho určite nedoporučujeme zmeškať.

24.10 – 20:00 / SEKCIA SNOWBOARDING/FREESKIING

Prednáška na tému lavínová prevencia – 50 min

Biele objatie / WhiteEmbrace

(Réžia: Braňo MolnárPeter Magát, 2015, Slovensko, 53min)

Zima a sneh v horách láka každý rok veľké množstvo športových nadšencov. I napriek veľkému posunu v technológiách a schopnosti predpovedať lavínové nebezpečenstvo sa počet obetí lavín zvyšuje. Dokument ponúka pohľad do života freeriderov, snowboardistov, ale tiež do života a práce horskej záchrannej služby v centrách lavínovej prevencie. Film sme uviedli s veľkým úspechom v premiére v roku 2015 a film doporučujeme vidieť opäť všetkým nadšencom zimných horských športov.

Trailer: http://bit.ly/Biele_objatie_AFF

25.10 – 20:00 / SEKCIA SNOWBOARDING

Roadless

(TetonGravityResearch, 2019, USA, 66 min)

Vo filme Roadless sa TravisRice, BryanIguchi a JeremyJones vydajú na cestu naprieč divočinou Yellowstonského národného parku a to uprostred treskúcej zimy. Výsledkom je film nielen o skvelom jazdení, ale aj o poznávaní týchto legiend z iného uhla pohľadu než na aký sme väčšinou zvyknutí.

Offline

(Nitro, 2019, USA, 22 min)

Prísny náklad od partičky okolo značky Nitro. Kto ju pozná tak vie, že očakávať možno len a len kopu dobrých trikov a pohody na snehu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: adrenalin aff

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!