Pondelok 20. Júna 2011
Autor: Boardlife

1 komentár

Schválená dotácia na výstavbu skateparku v Malackách

Výstavba skateparkov po Slovensku napreduje malými, ale istými krokmi. Žilina, Skalica už majú svoje krásne nové skateparky a dúfajme, že sa k nim pridajú aj Malacky. Však odtiaľ pochádza jeden z našich najlepších jazdcov Marek Zápražný.

Zámer výstavby skateparku sa dostal na zasadnutie poslaneckého zboru, ktoré sa uskutočnilo 17. júna. Komisia pre územný rozvoj, dopravu a životné prostredie prerokovala znenie materiálu a odporučila poslancom materiál prerokovať a schváliť. Materiál s názvom Zámer výstavby skateparku v Malackách predložil poslanec mestského zastupiteľstva a predseda komisie Milan Ondrovič.

Materiál, ktorý prerokovával na zasadnutí, spracovali Milan Ondrovič (poslanec), Juraj Říha (poslanec), Branislav Škopek (člen Komisie pre územný rozvoj, dopravu a životné prostredie), Peter Vavák (člen Komisie pre kultúru a cestovný ruch, Lukáš Zápražný (zástupca Asociácie skateboardingu SR) a Miloš Ogurčák ako autor vizualizácií skateparku. Predkladaným materiálom sa navrhlo prijatie rozhodnutia o schválení jeho výstavby.Predstavený dizajn skateparku bol konzultovaný s Marekom Zápražným, Maťom Pavlačičom a Gabom Húškom. (návrh je ilustračný)

V piatok 17.júla MsZ zámer výstavby skateparku poslanci schválili 12 hlasmi (5  sa zdržalo, proti nebol nikto) predniesol poslanec M. Ondrovič. Materiál spracovala skupina odborníkov a obsahoval okrem podrobných analýz projektu aj grafické vizualizácie a cenovú kalkuláciu projektu. Skatepark si vyžiada prvotnú investíciu 50 000 eur.

Finálny návrh jednotlivých prekážok môže ešte meniť do prijatia konečného návrhu vizualizácie. Mestské zastupiteľstvo bude môcť rozhodnúť o jednej z troch predložených alternatív.
Zdroj: ludiapremalacky.sk a malacky.sk

Chalanom držíme palce, nech sa im podarí vybudovať funkčný skatepark, do ktorého sa bude chodiť jazdiť s radosťou. O tom ako bude vyzerať nový skatepark v Malackách, kto ho bude stavať a kde bude stáť, prinesieme akonáhle nám tieto informácie budú známe.

Hodnotenie:

Komentáre

1 komentár
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!

klaudia
klaudia závisť :/
Pridané: 12:38 20.06.2011