Skatepark na Vinohradoch? Áno!!
Štvrtok 12. Októbra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Skatepark na Vinohradoch? Áno!!

Kto by sa tešil, že v Bratislave vyrastie ďalší skatepark (teda okrem DIY skateparku na Gercenovej), tak toho na teraz sklameme. Nový skatepark na Vinohradoch sa stavia v Leviciach a bude betónový a isto parádny. Ďalej slová od chalanov z Movementu.

Dlho očakávaný projekt, určený širokej verejnosti – REVITALIZÁCIA LOKALITY VINOHRADY, je od 10. 10. 2017 v štádiu realizácie!

Dobrá myšlienka, tvrdá práca, tí správni ľudia a vytrvalosť, je v mnohých prípadoch, ten najlepší  recept na dosiahnutia sna. My si jeden z nich práve plníme.  A plníme ho pre nás všetkých. Obyvatelia v okolí, meste a jeho návštevníci, už onedlho budú môcť tráviť svoj voľný čas, v novovybudovanom areály, určeného na šport, zábavu a relax. V okrajovej časti  sídliska Vinohrady, sa v týchto dňoch začali výkopové práce dvoch hlavných a zároveň najväčších prvkoch celého areálu, betónovej dráhy a skateparku.

Celkový projekt pozostáva z niekoľkých fáz. Prvá z nich je už spomínaná 250m dlhá a 3m široká betónová dráha, ktorá bude určená na – kolieskové športy, beh, či rýchlo chôdzu. Jej súčasťou bude betónový skatepark, určený na extrémne športy – skateboarding, bmx, kolobežky, či inline. Zhotoviteľom je česká firma Fiveramps, ktorá vznikla v roku 2003 a má dlhoročné skúsenosti s výstavbou areálov podobného typu.  www.fiveramps.com

Po ukončení prvej fázy sa bude pokračovať v budovaní ďalších prvkov ako sú street-workout ihrisko, detské ihrisko, bicyklová dráha, či oddychové zóny. Ako prevencia voči vandalizmu, bude celý areál v budúcnosti osvetlený a pod kamerovým systémom.

Veríme, že sme Vás touto správou potešili a spoločne si želáme, aby výstavba prebehla bez väčších komplikácií. Odhadovaná dĺžka výstavby prvej fázy, bude v prípade priaznivého počasia trvať približne dva mesiace.

Chceli by sme poďakovať všetkým tím, ktorí sa na tomto projekte spolu s nami podieľajú a pomáhajú nám. Mestu Levice za prejavenú dôveru a každému jednému z Vás, ktorí myslia pozitívne a podporujú nás, i naše aktivity. Ešte raz Ďakujeme!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark levice fiveramps

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!