Slovenské leto s Adrenalin Film Festivalom – Premietanie filmov The Right Place - Nine Islands a You are welcome
Pondelok 07. Septembra 2020
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slovenské leto s Adrenalin Film Festivalom – Premietanie filmov The Right Place - Nine Islands a You are welcome

Všetkých srdečne pozývame na Komenského námestie v Bratislave, kde budeme už v piatok 11.9. premietať dva filmy zo slovenskej produkcie a to surfový film Nine Islands, v ktorom sa vyberieme objavovať krásne Azory a dokument o slovenskej DYI skate kultúre, v ktorom spoznáme miesta či osoby, ktoré stoja za rozvojom skateboardingu v jeho najčistejšej podobe.

Program večera doplní diskusia s tvorcami oboch filmov a hlavnou témou diskusie bude športový dokument v extrémnych športoch, jeho podpora na Slovensku ako aj pozadie vzniku oboch dokumentárnych filmov. Diskusiu moderuje Filip Zbojek (POME)

Program večera:

19:30 Diskusia
20:15 The Right Place - Nine Islands
20:50 You are welcome

Vstup voľný – premietanie bude v exteriéri v zrevitalizovanom priestore Komenského parčíku

The Right Place - Nine Islands (SK) 37 min

Réžia: Jakub Šipoš, Michal Csáder Film je pokračovaním série The Right Place – zatiaľ kým prvý diel bol venovaný surfingu na ostrove Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch, v druhom diely sa pozrieme na menej prebádaný ostrov Sao Miguel na Azorách, ktorý pred niekoľkými rokmi navštívili Michal s Jakubom. Cieľom bolo nielen surfovať, ale zároveň spoznať jeho krásu a prírodu.

You´re welcome | film o Slovenskej D.I.Y. skate kultúre (SK) 61 min

Réžia: Igor Hanečák / Jozef Filkus Slovensko nemá také podmienky na skateboarding, ako môžeme vidieť v západných krajinách. Skateboarding a naj napriek tomu na Slovensku žije a to hlavne vďaka obrovskej iniciatíve ľudí, ktorí majú nadovšetko radi tento šport a aj zo skromných prostriedkov dokázali vytvoriť podmienky na jeho realizáciu. Tento dokument je venovaný práve týmto nadšencom a ich láske k skateboardingu.

Podujatie je realizované ako úspešný projekt výzvy „Open Call Kultúrne leto 2020“ a je programovou súčasťou festivalu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: festival aff

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!