TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci
Streda 06. Decembra 2017
Autor: TMR

0 komentárov

TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa 30. novembra 2017 dohodla s českým mestom Liberec na prenajatí športového areálu Ještěd na 10 rokov s opciou na ďalších 10 rokov.

TMR začne prevádzkovať stredisko už túto zimnú sezónu a plánuje počas 10 rokov preinvestovať v stredisku Ještěd 600 miliónov CZK. Ročný prenájom bude 1 mil. CZK. Nájomné sa bude zvyšovať podľa dohodnutých pravidiel súvisiacich s investíciami v stredisku.

„Sme radi, že po dlhých rokovaniach ocenilo mesto Liberec naše profesionálne know how, vsadilo dôveru práve do spoločnosti TMR, ktorá je rešpektovaným stredoeurópskym hráčom v horskom biznise a lyžiarsky areál Ještěd je odteraz jeho súčasťou. Vstup do nového strediska je pre nás dôležitý nielen z geografického hľadiska, rozšírenia aktivít TMR, ale aj z budúcnosti lyžovania práve v prímestských strediskách, ktoré majú výbornú dostupnosť. V stredisku vidíme veľký potenciál rýchleho rozvoja pri správnom riadení a so silným investičným zázemím. Aktívnym lyžiarom z Liberca a okolitých miest poskytneme po modernizácii kvalitné stredisko a to vďaka naším synergiám z TMR stredísk. Zároveň verím, že im umožníme vytvoriť tréningovú základňu pre športové lyžovanie a zvýšime aj záujem o lyžovanie ako i výchovu nových nádejných talentov,“ uviedol Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Navrhované investície sa v prvej fáze týkajú vybudovania novej zjazdovky Skalka, ktorá je súčasťou aktuálneho územného plánu, rozšírenia pôvodných tratí a výmeny a doplnenia zasnežovacích zariadení. Plán zahŕňa aj osvetlenie novej zjazdovky na večerné lyžovanie.  S modernizáciou súvisia aj dve nové sedačkové lanovky, rekonštruovanie samoobslužnej reštaurácie, ktorá je v stredisku a takisto aj zväčšenie jej kapacít. Kompletnou prestavbou by prešlo centrálne parkovisko, kde by zároveň vzniklo zázemie pre prevádzku lyžiarskej školy a požičovne a detskej zóny s pásovým prepravníkom ako aj suvenír shop. Veľký potenciál má sankárska dráha pre nelyžiarov s umelým osvetlením a prevádzkou aj počas večera. Po modernizácií sa predpokladá prirodzený nárast záujmu o skiareál a s tým súvisiace usporiadanie atraktívnych športových podujatí a prezentačných akcií. TMR chce ťažiť z vynikajúcej dostupnosti strediska, ktoré je na trase Praha – Mladá Boleslav – Liberec, ako aj mestskej hromadnej dopravy z Liberca so zastávkou v tesnej blízkosti dolnej stanice lanovky. Letná sezóna na Ještěde bude súvisieť najmä s vyhliadkovými výletmi visutou lanovkou do nadmorskej výšky 1 012 m n.m., turistikou, s prevádzkou bike parku, požičovňou kolobežiek a budovaním zaujímavých atrakcií a  detských ihrísk. 

Lyžiarsky areál Ještěd má dlhoročnú športovú históriu a tradíciu mestského strediska s unikátnou spádovou oblasťou. Jeho celoročná prevádzka je zatraktívnená aj jedinečnou dostupnosťou v rámci severočeského regiónu. Samotný areál má 3 lanovky a 4 vleky s prepravnou kapacitou 8 600 os./h., ktorých súčasťou je 20 ha zjazdoviek prevažne čierno-červených (ťažkých) nerovnomerne širokých zjazdoviek, ktoré sú poprepájané ľahšími modro-červenými traverzami. V stredisku absentuje automatické zasnežovanie a výkon zasnežovania je nateraz málo efektívny. Viac na www.skijested.cz

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr chopok spindl szczyrk

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!