Utorok 22. Marca 2011
Autor: Kristián

1 komentár

Uprising Reggae Festival na Zlatých Pieskoch už 26. a 27. augusta 2011

Vzbury a povstania, ktoré sa šíria po svete neobchádzajú ani Európu. Konkrétne v jej centre, na Slovensku, sa koncom leta plánuje obrovské povstanie. Festival Uprising zvoláva všetkých svojich povstalcov a ohlasuje termín konania a prvých vystupujúcich!

Zlaté Piesky sa už po štvrtýkrát stanú miestom konania tohto čoraz väčšieho a populárnejšieho podujatia. Uprising Reggae Festival sa od svojho vzniku v roku 2008 prepracoval na popredné a stabilné miesto slovenskej a stredoeurópskej hudobnej scény. Tohtoročná edícia sa uskutoční 26. a 27. augusta v Bratislave, opäť v termíne, ktorý nám pripomína Slovenské národné povstanie. Zvyčajne organizátori ohlasujú mená postupne od menej známych po tie najzvučnejšie. Tentokrát však začínajú z opačného konca. Headlinerom tohtoročného festivalu Uprising bude svetová reggae hviezda, Gentleman.

Gentleman je umelec, ktorého meno býva na plagátoch svetových festivalov označené veľkými písmenami. S množstvom veľkých hitov ako ‘Dem Gone’, ‘Leave Us Alone’, ‘Superior’, či novinkou ‘To The Top’, mu nesporne patrí prvenstvo na európskej reggae-dancehallovej scéne.

Priamo z Jamajky priletí ďalší headliner a významná postava reggae, príslušník bobo-dread, spevák a sing-jay Lutan Fyah. Ten má na konte 10 albumov a stovky singlov, z ktorých to najlepšie príde premiérovo odprezentovať aj na Slovensko. Fanúšikov dancehallu, grime, či uk funky poteší britská no.1 dancehall queen - Lady Chann. Jej čaro spočíva v našlapaných vystúpeniach. Je skutočnou vládkyňou mikrofónu a danceflooru, a jej rýchly a tvrdý flow je nezameniteľný.

K radosti všetkých milovníkov dancehallu a soundsystémovej kultúry, sa po 2 rokoch na festival vracia populárny švajčiarsky sound Kya Bamba. Mika a Killa B odprezentujú svoj v poradí už siedmy mixtape plný exkluzívnych trekov. Pre veľký úspech z minulého roku sa aj tento rok chystá priestor pre Mungo’s Station. Stage, ktorý kompletne ozvučia škotsky producenti a dji Mungo’s Hifi.

To všetko je iba začiatok! Organizátori budú postupne odhaľovať ďalšie mená, a sľubujú, že sa tento rok máte na čo tešiť. Predpredaj na festival Uprising sa oficiálne začína v piatok 18.marca, a vstupenky nájdete v sieti Ticketportal. Prvých sto lístkov bude za 17€, následne stúpne cena na 21€ za dvoj-dňovú permanentku.

Ako to vyzeralo na Uprisingu po minulé roky, si môžete pozrieť z našich reportov: Uprising 2008, Uprising 2009 a Uprising 2010

Pre viac info sleduj: www.uprising.sk a fun page Uprisingu

Hodnotenie:

Komentáre

1 komentár
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!