Víťazom Exelent Mystic Sk8 Cup 2013 sa stal Ryo Sejiri
Pondelok 01. Júla 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ryo Sejiri z Japonska sa stal víťazom preteku Svetového pohára v skateboardingu Exelent Mystic Sk8 Cup v disciplíne street, kedy za sebou nechal Američana Austena Seaholma a Brazílčana Kevina Hoeflera. Najlepšie zo slovenských skaterov zajazdil Rišo Tury, ktorý zajazdil sympatické trináste miesto. Víťazom bowlu sa stal Greyson Flechter z USA, street medzi ženami po roku znova vyhrala Brazílčanka Leticia Bufoni. Jazdci z finálových jázd si rozdelili nie len body do World Cup Skateboarding Series 2013, ale aj prize money 30.000 USD.

Devätnásty ročník pražskej zastávky Svetového pohára v skateboardingu do Prahy prilákal svetovú skateboardovú špičku vrátane jazdcov z USA, Brazílie, Austrálie, Japonska, Španielska, Slovenska a ďalších krajín. Pre divákov boli pripravené tribúny, ktoré boli kompletne zastrešené. Zmien sa dočkala aj relax zóna, ktorá ponúkala nie len občerstvenie, ale aj stánky so skate produktmi, fingerboard, skimboard, či skate kolotoč, tak aj bohatý hudobný program.

Ako sme už spomenuli, najlepším Slovákom na Mysticu sa stal Rišo Tury, ktorý obsadil slušné trináste miesto. Na konci rebríčka sa objavil aj Peter Molec, ktorému tento rok súťaž nevyšla. Čoskoro čakajte fotky od Kuba Kríža a video od Števa Kurillu.