Streda 12. Januára 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Vyhodnotenie fotosúťaže o fotku týždňa na Boardlife.sk

Čitateľská fotosúťaž, ktorú sme vám priniesli cez víkend prostredníctvom nášho facebook profilu pozná piatich postupujúcich do finále a aj celkového víťaza. Zo 73 súťažných fotografií, od viacerých autorov sa prostredníctvom „lajkov“ dostalo do finále päť, resp. šesť fotografií. (dve mali rovnaký počet „like“) Z týchto piatich (6) fotiek sa vyberie jedna, ktorá sa stane na nasledujúci týždeň „Foto týždňa“

Najviac sa priateľom Boardlife.sk profilu páčila fotka od Erika Neuschla, na ktorej jazdí Braňo Moravčík v Piešťanoch na zaujímavom spote. Druhou naj“páčenejšou“ bola fotka od Pala Putnokiho, kde v skateparku v Spišskej jazdí Maroš Bukový - flip to fs boardslide. Tretie miesto patrí fotke od Paťa Paulínyiho, kde jazdí Dominika Králiková v skateparku v LM. Po troch skate fotkách bola štvrtou najpáčenejšou snowboardová fotka od Kristíny Brase z Kubínskej holi, kde Martyn „Ryba“ Rybanský dáva Fs 540°. Piate a šieste miesto malo rovnaký počet hlasov.

Taktiež ďalšie fotky mali minimálny rozdiel hlasov. S pomedzi postupujúcich fotiek naša odborná porota v zložení: Kubo Krížo – dobre známy skate/snow fotograf, Peťo Kubaľák – taktiež známy snow/skate fotograf a Štefan Olšavský – skate a snow komunite menej známy wake fotograf z Košíc vybrala víťaza. Tu sú ich postrehy. (pozn. redak. - ich komenty neberte ako hejt, je to len vyjazdrenie ich názoru, ako vidia fotky oni)

Štefan Olšavský - (foto)

Tak ja to mám jednoduché, keďže osobne nepoznám nikoho z fotografov, ani jazdcov na uvedených 6tich fotkách :) Fotky som stiahol do PC a pozeral kým mi žilky v oku nepopraskali dookola. 4 fotky z týchto šiestich sa mi páčili hneď, takže to také ľahké zas nebolo.

Dlho som sa rozhodoval, či na prvé miesto dať foto č. 17 (Jano Rura od Pala Putokiho), alebo č. 47 (Dominiku od Patrika Paulínyiho). Obe sa mi páčia asi rovnako, ale na fotke číslo 47, aj keď kompozične je fakt skvelá, mi trošičku vadí ten trochu naklonený horizont (aj keď nie až tak, ako na fotke 58). To mi trošku udrelo do očí a tej fotke by asi pridalo viac, ak by ten horizont bol rovno. Kvôli takému detailu by som dal na prvé miesto fotku č. 17. Pekná práča so svetlom, mimika, detaily, farby. Na 47 takisto oceňujem svetlo a z tej fotky vyžaruje taký klud. Navyše je na fotke dievča, čo sa na skate fotografii tak často zas nevidí. :) Obe by som neváhal zverejniť v akomkoľvek časopise. Tretie miesto by som dal fotke 6. Je to B&W a navyše čistá Kalifornia :) Tie mraky v pozadí pôsobia až neskutočne a akoby tam boli doslova dorobené, alebo extra zvýraznené. Nebudem zo seba robiť fotopuritána čo demonštratívne griluje cédečka s Photoshopom v mikrovlnke a rovno poviem, že by sa mi tá fotka páči tak či tak. Každopádne mne, čisto subjektívne prekáža hlavne ten štvorcový formát. Ale sto ľudí, sto chutí a fotka je to každopádne excelentná. Pred autorom klobúk dole. Vlastne pred všetkými troma. Nesúťažne musím povedať, že aj foto č. 2 na mňa robí dojem.

Naj fotku zo všetkých publikovaných by som nedal ani Ščambiho holý zadok (mať euro za každý krát, čo som jeho zadok videl tak sa vozím na Veyrone), ani pekný HDR efekt na fotke č. 8 (aj keď ten ma lákal :) ) pre mňa naj fotka mimo spomenutých troch je asi č. 7 (Marek Kikinder by Braňo Poláček). Možno mohla byt trošku ostrejšia, ale aj tak má niečo do seba.

Peťo Kubaľák (Boardlife, Board, Freemagazine.....)

Foto 39. môj názor je, že uhol záberu by bol v poriadku, keby to cvakal na výšku. Spot je super, takže tam by sa dalo povymýšľať veľa rôznych uhlov, odkiaľ by sa to dalo cvaknúť a je to spot aj na dlhé, ale aj na široké sklo. Čo sa mi páči je to, že fotograf ten stred (keby bol v tomto momente cvaknutý ale na výšku) pekne vyskladal i keď si myslím, že ide skôr o náhodu.

Foto 47. rock&roll ak to mám brať ako fotku ako takú, tak tá postprodukcia nie je nič moc a príde mi to aj trošku zle vyskladané. Keby sa fotograf posunul viacej doprava, tak by dostal to slnko viacej k okraju a tým pádom by bola aj fotka vyrovnanejšia
Foto 58. Rybu poznám. Takže sa mi to bude ťažko hodnotiť, ale aj tak, panáčik je vo výške asi meter. Tak isto aj horizont je krivý, ale nie je to dobre, lebo keby to bol zámer, tak by to vyzeralo inak.
Foto 17. môže byt, ale fotky na výšku nedávame na výšku. Možno keby panáčik bol trosku vyššie.
Foto 6. noo tak toto je fajn. Pre budúcnosť pri postprodukcii by bolo vhodnejšie v tomto prípade viacej kontrastu, ako môžeš roztiahnuť dynamický rozsah, ale dá sa to spraviť aj prirodzenejšie. Aj tu je ešte pár drobnosti, ale myslím že je to OK.

Môj top 3 list zo všetkých fotiek v súťaži:

1. miesto: č. 6, 2. miesto: č. 53 - je to dobre vyskladané. Tú zeleň z pravého horného rohu by som ale dal asi preč. 3. miesto: č. 17 - nabudúce si daj dlhší expo čas a záblesk nastav na druhú lamelu, budeš mať prekreslenú aj tú čiernu machuľu za panáčikom pod bytovkami.

Kubo Krížo (Boardlife, Freemagazine, Board....)

1. miesto fotka 47. myslím si, že táto fotka je asi naj z tých výherných, je to síce iba rock to fakie, ale od holky, aspoň bude mať kočka radosť a fotka nie je tiež nejako hrozná.
2. fotka 39. trik je síce zo všetkých naj, číže resp. Braňovi, ale škoda že to je odfotené tak priamočiaro, zamerané len čisto na trik, ale inak good job.
3. fotka 6.- táto fotka je asi naj, škoda toho triku, myslím, že Marek by tam vedel posadiť niečo oveľa lepšie, kebyže to je napríklad bs smithgrind tak by to bolo perfekt.

A osobne u mňa vyhráva fotka číslo 42. Roman Šercel a nosebong, fotka je super a aj trik.

Víťazom sa stáva fotka Paťa Paulínyiho - Dominika Králiková z Liptovského Mikuláša. (foto bude publikovaná v sobotu) Ďakujeme všetkým zúčastneným za ich fotky, ak si chcete pozrieť ostatnú tvorbu, klikajte na fan page Boardlife.sk na Facebooku.

Taktiež sa môžete tešiť na novú súťaž, ktorú vám prinesieme čoskoro.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!