Výsledky Majstrovstiev SR v skateboardingu a finále Supra Slovenského pohára v skateboardingu
Piatok 04. Októbra 2019
Autor: Ďuri Tury

0 komentárov

Výsledky Majstrovstiev SR v skateboardingu a finále Supra Slovenského pohára v skateboardingu

Máme za sebou vyvrcholenie skateboardovej sezóny na Slovensku. Počas minulého víkendu sa premiérovo v Poprade odjazdili Majstrovstvá SR v skateboardingu a zároveň aj Finále SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019. Celá séria je organizovaná sekciou skateboardingu, ktorá spadá pod Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz.

Aj vzhľadom na premenlivé počasie sa program musel rozdeliť na dva dni. V sobotu sme stihli odjazdiť len kvalifikáciu. Nedeľa patrila semifinále, finále a best tricku vo všetkých kategóriách. Počas celého víkend sme boli svedkami skvelého skateboardingu. Do Popradu prišli jazdiť jazdci z celého Slovenska a tak 49 jazdcov jednoznačne vytvorilo rekord jazdiacich jazdcov na jednej súťaži v roku 2019. Niečo po dvanástej sme sa mohli pustiť do kvalifikácie, ktorá sa jazdila formou jamu. Hneď po odjazdení kvalifikácie však začalo intenzívne pršať a tak po hodine čakania bol celý program presunutý na nedeľu. Dvanásť jazdcov postupovalo do semifinále, ktoré pozostávalo z dvoch 45 sekundových jázd a 5 trikov v organizovanom jame. Nabité semifinálové jazdy ukázali vysokú úroveň skateboardingu, ktorá tešila jak rozhodcov, tak aj divákov.

. V skateparku sa nenachádzalo miesto, ktoré by nebolo využité počas súťaže. Lietalo a grindovalo sa v celom skateparku. Do finále sa prebojovala šestica najlepších v oboch mužských kategóriách a v ženskej kategórii si zmerali sily dve dievčatá. Majstrom Slovenska v kategórii do 16 rokov sa zaslúžene stal Dennis Horvath, na druhom mieste skončil Peter Šitar a tretie miesto bral domáci Jaro Ilavský. V hlavnej kategórii sa jazdilo rovnakým formátom ako v semifinále. Majstrom Slovenska v hlavnej kategórii sa stal opäť Richard Tury, na druhom mieste Frederik Lupták a tretie miesto získal Kristián Nguyeň. Premiérovo sa jazdilo aj ženské finále a jednoznačnou majsterkou Slovenska sa stala Dominika Králiková, na druhom mieste skončila Lenka Mandulová a trenie miesto zostalo Lei Koškovej, ktorá sa na súťaž v nedeľu nedostavila. Po vyrovnanom finále sme Šmakovec best trick, ktorý vyhecoval jazdcov opäť k neskutočnému jazdeniu. Najviac sa však darilo Kristiánovi Nguyeňovi, ktorý svojim nollie bs bigspin lipslide dal skvelú bodku za celým ročníkom. V Poprade sme spoznali aj celkových výhercov SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019. Počas celej sezóny jazdili najlepšie chlapci zo Spišskej Novej Vsi. Hugo Katrenič a Frederil Lupták nás bavili počas celej série stáli skoro vždy na pódiu výhercov a tak jednoznačne sa stali výhercami celého pohára vo svojich kategóriách. Všetkým víťazom srdečne blahoželáme.

Je za nami ďalší skvelý ročník SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019, ktorý sa nám podarilo zorganizovať v 6 mestách po celom Slovensku. Ďakujeme sponzorom a mediálnym partnerom za podporu a jazdcom za účasť na jednotlivých zastávkach. Vidíme sa opäť na doske v roku 2020!

Výhercovia MSR a finále SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019: 

Výhercovia MSR kategória do 16 rokov:

  1. Dennis Horvath
  2. Peter Šitar
  3. Jaro Ilavský

Výhercovia MSR kategória nad 16 rokov:

  1. Richard Tury 
  2. Frederik Lupták 
  3. Kristián Nguyeň 

Výhercovia MSR ženská kategória:

  1. Dominika Králiková
  2. Lenka Mandulová
  3. Lea Košková

Best trick:

Kristián Nguyeň - nollie bs bigspin lipslide

Celkový výhercovia SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019:

- do 16 rokov: Hugo Katrenič 

- nad 16 rokov: Frederik Lupták 

Všetky výsledky SUPRA SPS 2019
https://scoring.skaterank.com/rankings

Celkové výsledky mužská kategória do 16 rokov:
https://scoring.skaterank.com/rankings/cjwxbvur85fsw0818kcifuqhw/final-rankings

Celkové výsledky mužská kategória nad 16 rokov:
https://scoring.skaterank.com/rankings/cjwwjgn014ttl08184mh072cg/final-rankings

Celkové výsledky ženská kategória: 
https://scoring.skaterank.com/rankings/ck0zaba9xvsz60818djpjdsff/final-rankings

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: supr pohar skate

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!