Výsledy druhého pohárového kola v Námestove
Štvrtok 11. Júla 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Výsledy druhého pohárového kola v Námestove

Máme za sebou druhé kolo SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019, ktoré sa konalo prvýkrát v Námestove. Celá séria je organizovaná sekciou skateboardingu, ktorá spadá pod Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz. Námestovo prekvapilo bohatou diváckou účasťou a kvalitným skateboardingom aj vďaka Vibe festivalu.

Do druhého kola sa nám prihlásilo spolu 39 jazdcov z celého Slovenska. Súťažiť aj prišiel jazdec z Brazílie, ale aj z Chile či Českej republiky. V ideálnych podmienkach sme sa okolo obeda mohli pustiť do kvalifikácie, ktorá sa jazdila formou jamu. Dvanásť jazdcov postupovala do semifinále, ktoré pozostávalo z minútovej jazdy a spoločného organizovaného jamu. Nabité semifinálové jazdy ukázali vysokú úroveň skateboardingu, ktorá tešila jak rozhodcov, tak aj divákov.

V skateparku sa nenachádzalo miesto, ktoré by nebolo využité počas súťaže. Lietalo a grindovalo sa hlavne v centrálnej časti. Do finále sa prebojovala po celom dni štvorica najlepších v oboch kategóriách. Druhé kolo v mladšej kategórii zaslúžene vyhral Peter Šitar z Bardejova, na druhom mieste skončil Hugo Katrenič zo Spišskej Novej Vsi a tretie miesto bral domáci Adrian Ružvoň. V hlavnej kategórii sa jazdilo rovnako formou samostatnej jazdy a organizovaného jamu, kde sa počítalo všetkých 10 trikov. Vidieť bolo veľké množstvo technických trikov.

Jednoznačným víťazom 2. kola SUPRA Slovenského pohára v skateboarding 2019 sa stal Kristián Nguyen z Bánoviec, na druhom mieste skončil Dávid Štefánik z Prešova a tretie miesto získal Juraj Kedroň z Ružomberku. Po nadupanom finále náš čakalo obrovské prekvapenie, o ktoré sa postaral náš generálny partner SUPRA Slovensko! Na Slovensko prvýkrát zavítal americký SUPRA tím na čele s legendárnym Chad Muskom, Tom Pennym či Lizardom Kingom! Jazdci oficiálne otvorili skatepark a pred samotným demom ste ešte stihli odjazdiť best trick, ktorý bol ako z úplne inej planéty. Viac ako pol hodinu padali samé vraždy. Najviac to zabil v staršej kategórii Dávid Szakálos a v mladšej to klasicky naložil Peťo Šitar. Rozhodcovia mali čo robiť, aby stíhali zapisovať triky.

Deň v Námestove sa ešte neskončil a plný skatepark čakal na celý SUPRA tím, ktorí v skateparku rozpútal počas svojho dema absolútne peklo. Dee Ostrander, Sasha Daley, Spencer Hamilton či Clint Walker doslova lietali v skateparku až do zotmenia. Výhercovia si naviac užili odovzdávanie cien a dekorovanie samotným Chadom Muskom! Je za nami neskutočné druhé kolo SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019, ktoré sa konalo v Námestove. Kto prišiel, bol svedkom kvalitného skateboardingu a atmosféry, ktorú na Slovensku nezažijete každý deň. Už teraz sa tešíme na Vás aj na ďalšom kole, ktoré sa odjazdí už 20.7.2019 v Nitre. Ďakujeme sponzorom a mediálnym partnerom za podporu. Skateboarding je to, čo nás spája, vidíme sa v Nitre!

Výhercovia 2. kola SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019:

Kategória nad 16 rokov:

1. Kristián Nguyen
2. Dávid Štefánik
3. Juraj Kedroň

Kategória do 16 rokov:

Peter Šitar
Hugo Katrenič
Adrian Ružvoň

Best trick:

Peter Šitar - fs boardslide
Dávid Szakálos - pressure flip

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: supra namestovo

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!