Štvrtok 30. Augusta 2012
Autor: Boardlife
Foto-video: Paťo a Pinky
2 komentáre

Back to the Street - Peter Čaja

Petra Čaju zo Spišskej Novej Vsi pozná asi väčšina ľudí motajúcich sa okolo slovenskej snowboardovej scény. Peťo je dobrý jazdec a takisto skvelý kameraman, ktorý sa postaral o prvé slovenské čisto snowboardové dvd – Touch The Snow. Peťo nelení a aktívne natáča, čoho dôkazom je ďalšie pripravované video. Viac teaser a interview s otcom :)

Ahoj Peťo, od tvojho posledného video počinu v plnej dĺžke Touch The Snow prešlo veľa vody Dunajom. S odstupom času, ako sa pozeráš na svoj prvý snb full film? SI spokojný aj teraz, alebo by si niečo zmenil.
Peťo: Vždy by si to chcel spraviť lepšie, nadupanejšie, ale myslím si, že som z toho vytlačil čo sa dalo a z výsledku som spokojný aj po dlhšom čase. 

Čo všetko sa zmenilo za ten rok? Máš novú kameru? Získal si kopec skúseností pri natáčaní, pozeráš sa na svet inak, ako pred rokom?
Peťo: Zmenilo sa dosť hlavne to, že budem OTEC. Hehe. Kameru nemám novú, ale poskladal som quatrocopter, tak ho testujem a chcem do zimy natáčať ,,vtáčie zábery,,. Každým rokom sa posúvaš dopredu hlavne keď máš skúsenosti z niečím novým: technikou, zákazkou, hocičím čo stým súvisí.

Gratulujeme k otcovstvu. Už viete, či to bude dievča, alebo chlapec? A termín narodenia?
Peťo: Bude to chlapec a napoviem mesiac november. Nová krv snowboardingu hehe.

Prejdime na koreň nášho rozhovoru. Čo máš nové a s čím prichádzaš teraz? Povedz nám niečo o nasledujúcom videu. Kto tam všetko jazdí, kde sa natáčalo, ako dlho sa točilo, kto ti pomáhal a tak ďalej.
Peťo: Back to the Street, ako už z názvu vyplýva, bude sa jednať o čisto street video. Tento rok bolo sídce snehu dosť, no ťažšie bolo zohnať ľudí, čo by šli jazdiť street. Tým pádom sa bude jednať o kratšie video, cca max 10 minút. Video sa začalo točiť na začiatku zimy, za ktorú sme stihli 6 menších výjazdov do miest ako Banská Bystrica, Poprad, Vysoké Tatry, Dolný Kubín. Natáčanie bolo v celku super, kopec srandy, pádov, malých detí pri railoch a samozrejme odídených trikov. Vo videu si zajazdia chalani ako Patrik Paulínyi, Maťo Nedorolík ktorý to najviac hecoval a ďalší Zolo Strcuľa, Tomáš „Pinky“ Gríger, Martin „Ryba“ Rybanský, Peter (ja) Čaja, Jakub Brziak, Matej Dolník, Igor Macák.

Budúci rok plánujeme niečo podobné. Chcem to spojiť aj s bratmi z Čiech – Shred for fun Bíla. Tak dúfam, že to vypáli aj s väčšou nádielkou trikov. Video Back to the Street si budete môcť vychutnať v plnej dĺžke pravdepodobne koncom októbra na Boardlife.sk

Prečo si si vybral práve street? Je to tým, že veľa našich jazdcov nejazdí pow pow a hlavne na Slovensku nachádzanie pow powu je o znalostiach, šliapaní? Je street snowboarding prístupnejší pre jazdcov a aj pre filmárov?
Peťo: Vyrastal som viac menej na jibovich prekážkach v parkoch a to už úzko súvisí so streetom. Viac ma baví + Slovákov je viac jiberov ..hehe.. ale na druhej strane natočiť pekné zábery pow pow je super, ale tento rok sa mi ani nepodarilo dostať na pow jazdenie. Snáď sa to podarí na budúci rok už aj nejaké skočky. Street je samozrejme dostupnejší pre filmárov, ale ja osobne nemám problém ísť kamkoľvek, hlavne keď je to super spot a dobrí jazdci.

Ako vnímaš slovenskú street snowboardovú scénu, budeme sa baviť o streete, keďže aj video je o streete. Staršia generácia uličiarov už nejazdí (Kuko, Roman Röth, Pstruna...) prichádzajú noví, mladí jazdci. Kto z nich sa ti tak najviac pozdáva a vidíš v ňom budúcnosť?
Peťo: Podľa mňa ide hore, pomaly ale isto. Starý  páni už jazdia pomenej, ale vždy by vedeli prekvapiť v streete to som si istý. Mladá krv prichádza napr. Zolo Strcuľa, ktorý bol snami na dvoch spotoch a jednom ukázal jeden pekný fs boro cez 30 schodov, uvidíte vo videu. No a ďalší je určíte Lukáš Droppa on to celé má ešte len pred sebou, tak hádam to niekam posunie a the best of je určíte Julo Petrík, veľmi rýchlo sa vypracoval a ma super štýl, čo viac ,, hybaj sním do streetu,, dúfam, že nasledujúcu sezónu natočíme niečo aj sním v streete.

Určite si zažil niečo zaujímavé pri natáčaní. Nespokojní dôchodci, všadeprítomná polícia, daj nejakú zaujímavú príhodu z natáčania.
Peter: No na dvoch spotoch nás sprevádzali malé deti, ktoré sa šmýkali vedľa nás na rôznych šmýkačkách typu sánky, bobi a pod. a keď tak jeden prcek šliapal vedľa zábradlia tak nám práve utieklo napnuté lano a strelilo asi meter od neho, našťastie sa nič nestalo. S ľuďmi, alebo policajtmi sme nemali problém.

Nejaká vízia do budúcnosti, koľko by si sa chcel venovať natáčaniu snowboardingu, keďže vieme, že to je stratová záležitosť (čo sa týka financií), kam by si chcel svoje umenie posunúť. Nejaký tvoj sen o cca 10 rokov.
Peťo: Ťažko povedať koľko budem mať času na natáčanie, ale budem sa snažiť nájsť si toľko času aby zase vznikli nové videá. Posúvať to zase niekde dopredu, raz možno budú z toho aj nejaké peniaze a bude to zas o niečom inom uvidíme. A za desať rokov určíte kvalita obrazu bude na takej úrovni, že si to teraz neviem predstaviť. A sen je len jeden snb forever...

A sme v závere nášho interview, Peťo, máš priestor na záverečné slová.
Peťo: Na záver len toľko, nech ľudia ťahajú snowboarding hore, nech ho prezentujú, potom tu bude väčší trh, lepšie sa bude natáčať atd.. Ale hlavne SHRED FOR FUN..

Hodnotenie:

Komentáre

2 komentáre
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!

Poppa
Poppa nice...
Pridané: 20:58 02.09.2012
Nedorolka
Nedorolka looking forward :) o tomto som nemal ani tusenie :O
Pridané: 23:50 30.08.2012