Banked Air 2018 a slovenské legendy - časť 2.
Piatok 20. Apríla 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Banked Air 2018 a slovenské legendy - časť 2.

Pokračujeme druhou časťou reportu z Banked Air 2018, ktorý sa konal v rakúskom stredisku Ischgl a ktorého sme sa so slovenskou posádkou zúčastnili.

Súčasťou každého dobrého eventu sú aj partys a tu boli skoro každý deň. Silná bola úvodná, kedy po pivkách a hnusnej slivke od Drótyho prebehli ďalšie pivká v dolnom dance night klube. Je milé vidieť kamarátky z východnej Európy ako sa vrtia sporo odeté na vyvýšených miestach. Naši pretekári sú však zodpovední a tak išli skoro spať, aby boli fit na dni jazdenia. Prvý deň bol tréningový, kedy si jazdci oťukávali zaujímavú trať a ostal čas aj na cruising po stredisku. Druhý deň sa šla kvalifikácia.

Hmla, slabá viditeľnosť, flatlight a nie ideálne podmienky na jazdenie. Naši jazdili čo mohli, len bolo vidieť, že na snehu netrávia toľko času ako by potrebovali na férový boj proti zahraničným jazdcom. V to čo sme dúfali a tajne si priali sa aj nakoniec splnilo. Slovak Air postúpil z 11. miesta kvalifikácie do ďalších vyraďovacích bojov. Najrýchlejším členom teamu v kvalifikácii bol Tomáš Lančarič, ktorý zvládol trať za 52,36 sekundy, taktiež mal aj najlepší airtime 6,61. Najlepší štýl z nášho teamu ukázal Tomáš Hafner. Vo vyraďovacích bojoch sme schytali hlboké východné Nemecko (óoo tanennbaum, óoo tanennbaum, wie treu sind deine Blätter..) na čele s metalovým kamošom Xavom Hoffmanom. Tvrdý boj na hranici ľudských možností. Nakoniec sme na Nemcov nestačili a prehrali o 11,02 sekundy. Počítal sa čas troch najrýchlejších z teamu. Najrýchlejším jazdcom od nás bol znova Tomáš Lančarič, no najlepší airtime bral Milan Purdeš a štýl mali najviac Baša, Hafo a Mate.

Keďže sme vypadli, tak sme držali palce aspoň našim břatřom z Čiech, Moravy a Sliezska. Vyraďovacie boje sa šli za nádherného slnka a tepla. Radosť jazdiť a sledovať tých najlepších. Nie len finálové, ale aj boje pred tým bolo MOĽ a výkony ktoré predvádzali jazdci boli šialené. Nechýbali obrovské polety, prísne obľúky, ale aj viacero štýlových trikov. Víťazstvo si odniesli chalani z teamu Austria Air pred druhými krajanmi Asthetik Air. Tretí skončili Švajčiari pred mixom severských riderov Euro Air.

Stredisko Ischgl je nádherné. Široké zjazdovky, malý a väčší snowpark, prísne majestáty, skvelé výhľady. Zjazdiť do Švajčiarska, vyviezť sa hore a znova zjazdiť do Rakúska. Fajne bolo, až na záver, keď si Milanko pokrčil lakeť a objednal si vyhliadkový let vrtuľníkom... nevadí, on sa z toho dostane. Ďakujeme, že sme mohli byť na takejto netradičnej a super akcii. Hlavne ďakujeme za tých skvelých ľudí, s ktorými sme boli. Dúfame, že si to všetci zopakujeme, bolo to supiš!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: terje haakonsen banked air ischgl

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!