Utorok 10. Apríla 2012
Autor: Boardlife
Foto-video: Kubo Krížo, Pome
0 komentárov

Burton Špindl Spring Sessions 2012 - part 3.

Blížime sa ku koncu. Po dvoch článkoch z Burton Špindl Spring Sessions 2012 prichádza záverečný. Los Špindlos dostal zabrať, aj keď nám počasie úplne neprialo. BSSS-ko nie je však len o jazdení na doske, ale aj skvelých partys, kde tečie všetko potokom. Organizátori pripravili pre všetky pazuchy luxusný veľký partystan, ktorý dostával každý večer zabrať. Ole, pokračujeme.

Počas prvých dvoch častí (prvý report a fotky od Lully, druhý report a fotky od Kristiána) sme sa čo to podozvedali o ďalekej krajine akou je Mexiko. Dnes nám svoje videnie sprostredkuje Kubo Krížo s jeho jedinečnou a nezameniteľnou technikou. To už však klope na našu haciendu sobotný večer a party. Monkey Business, PSH a Vladimira 518 s Terezou Černochovou a ďalšie hudobné pecky. Gringov z rôznych častí sveta sa v stane stretlo neúrekom. Štatistika udáva počet 1.300, čo je pekná kopa. Sobotňajší večer sme prežili skoro všetci v zdraví. Pár odrenín z pádov na ľade pred stanom, pár opíc a bolestí hlavy. Okrem Vila, ktorý vychytal tupcov a dostal riadnu nakladačku z ktorej sa spamätával nejaký ten čas. Aj v Mexiku sa nájdu tupci, čo si potrebujú v mnohopočetnej presile dokazovať, že v hlavne nič nemajú.

Party skončila a v nedeľu sa očakávalo lepšie počasie. Mexický Ilko, a.k.a. Los Oblakos predpovedal polooblačno a teplo. Raňajky, okamžité balenie a hybaj na kopec. Nedeľa bola plná snowboardingu. Opakujúca sa skvelá, no riadne využívaná rampa, skoky, množstvo jibov. To všetko je fajn, ale každý vedel, že highlight len príde. Od rána sa jazdci motali okolo veľkej kopy snehu, vybudovanej v dolnej časti mestečka. Bol to už legendárny corner. Vysoký s dvoma stranami a odjazdami.

Pre dvoch najlepších jazdcov bolo pripravených 50.000 Kč ako prize money v súťaži Česká Pojišťovna Corner session. Táto sprievodná súťaž na Burton Špindl Spring Sessions bola presunutá z o soboty na nedeľu, kvôli počasiu. Ten kto nebol ešte na BSSS v Mexiku, ale aj iných častiach sveta a vesmíru, len tuší čo sa dialo. Išlo o najvyšší skok dňa a aj najlepší. Dve kategórie viacero uchádzačov. Keďže v sobotu večer prebehla najhustejšia party, čo sa týka množstva ľudí a nasadenia, tak to v nedeľu na kopci aj vyzeralo. Temné pohľady, roztrasené telá, vyschnuté studne, absťáky. Jazdiť sa však muselo a hlavne chcelo.

Na corner sessions sa tešil hlavne Mate Hubka. Dobre to známy lietač a jazdec bývajúci vždy riadne nahecovaný. Asistovalo mu množstvo jazdcov z Mexika, ale aj iných krajín. Z našich jazdcov ešte celé dni corner hrotil Milan „Dróty“ Purdeš, alebo aj Maťo Dolník, Kubo Brziak a ďalší. Z mexikáncov to boli príchodzí Jan Nečs, Jan Zajíc. Najprv sa lietalo zľahka, neskôr padali aj otočky okolo hlavy a spiny.

Mate, Brzo, Dróty sa snažili, lietali naozaj vysokol. Všetkých však preskočil Honza Nečas, ktorý sa práve vrátil z Quiskilver Spring Battle a tak bol nahecovaný na ďalší úspech. Vyhrať však mohli len dvaja. Respektíve ten, čo zaletel najvyššie a ten, čo zaletel najviac. Jednoduché pravidlá, no judges mali ťažkú prácu. Trebalo určiť najvyšší skok a to nebolo najjednoduchšie. Nakoniec si výškarskú medailu vyskákal Honza Nečas. Gratulujeme. Na tail mu dýchla náš Mate Hubka, no cashom a vecnými cenami bol ocenený len jeden.

Najštýlovejším jazdcom na corneri sa stal Honza Zajíc, ktorý ako jeden z mála rotoval rôzne triky. Session na corneri skončená, pojazdenie doznievalo. Blížil sa koniec. Z jäger tatry vyhrávali záverečné zvuky a pomaly sa prechádzalo na úplný záver BSSS 2012. Popri tom sa ale stále dalo jazdiť. Všetky prekážky, o ktoré sa postaral Snowparkdesign stále fungovali.

Oficiálne výsledky si môžete pozrieť v správe, ale aj v našom videu. Tretí report sa taktiež blíži do svojej stajne a my pomaly odchádzame z nádhernej krajiny, akou Mexiko je. Záverom článku by sme sa chceli poďakovať organizátorom akcie, že ju zvládli super, aj keď samotné počasie im neprialo. Vďaka patrí tvorcom snowparkov, babám a chalanovi v race office, partnerom akcie a hlavne sponzorom, ktorí sa nezľakli a podporili túto veľkolepú akciu. Taktiež vďaka všetkým, čo sa zúčastnili.

Sme hrdí, že sme sa mohli stať oficiálnym mediálnym partnerom Burton Špind Spring Sessions 2012. Priniesli sme vám množstvo správ, článkov, stovky fotografií a fajne video. To všetko v čas a aktuálne. Dúfame, že sa vidíme v Špindli aj budúci rok a užijeme si spoločné jazdenie. S akou témou budeme jazdiť nevieme, ale určite to bude niečo luxusné.

Ďakujeme a dovidenia.  Check fotky od Kuba Kríža.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!