DC Shred Day 2016 v Jasnej
Utorok 20. Decembra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

DC Shred Day 2016 v Jasnej

Prvá freestyle akcia v stredisku v novej sezóne. DC Shred Day sa odjazdila v sobotu 17. decembra 2016 v stredisku Jasná - Nízke Tatry. Samozrejme by sme očakávali, že sa odjazdí v snowparku, no zatiaľ suchá zima tomuto scenáru nepriala. Jibovačka sa však odjazdila pred reštauráciou Happy End. Kto čakal jednu suchú prekážku, musel byť sklamaný. Shaperi sa postarali o slušný setup.

Chalani z DC Snowparku v Jasnej osadili do mierneho svahu novú červenú hrubú rúru, za ňou na miernom svahu dlhá bedňa, následne už v prudšom svahu streetrail a na záver to bol barel na prieč s možnosťou skákať do strany. Slušný setup na začiatok sezóny tak, aby si na ňom zajazdili skúsenejší a aj menej skúsení rideri. Chalani makali už od piatku, tak aby všetko bolo pripravené a kvalitne shapnuté.

Príjemne prekvapila aj slušná účasť. Vidieť riderov doslova z celého Slovenska bolo fajn. Však prvá sezóna akcia v strdisku, kedy sa mohla scéna spolu stretnúť, pokecať, zajazdiť a večer aj niečo popiť. Prišli chalani z Bratislavy, Martina, Banskej Bystrice, Košíc, Prešova, Margecian, Liptovského Mikuláša a ďalších miest. Taktiež sa ukázali jazdci, ktorých počas sezóny vidíte hlavne v ich lokálnom stredisku, ale keďže zima ešte nedovolila otvoriť všetky slovenské strediská, prišli sa povoziť do Jasnej.

Jazdilo sa celý deň. Počasie prialo, slnko svietilo. Keďže rozhodcovia sú zlí a nespravodliví a tak ochrannú ruku nad spravodlivosťou prebral spekar Kvetko. Každému, kto zajazdil zaujímavý, štýlový, alebo inak vychytaný trik odporučil ísť si pre cenu do stánku. A cien bolo požehnane. Ponožky od Stance, rôzne tričká, mikiny a rôzne doplnky od DC Shoes, kopec povzdzbudzoačov od Red Bull a Jameson. Pre najlepších tri best trick ceny a to DC snowboard, 5 litrov tlaku v Jamesone a lístky do strediska Jasná - Nízke Tatry. Naozaj veľa cien, ktoré sa rozdali viacerým jazdcom.

Každý z jazdcov si určite dal nejaký ten stylo trik, ale najviac zabíjali Maťo Blaško, ktorý domov bral DC dosku, Julo Petrík, ktorý bral Jamesona spolu s Kobrasharkym. Tekutiny boli zverené do správnych rúk. Po akcii sa ešte jibovalo, alebo sa jazdci rozpŕchli po stredisku, alebo začali degustovať nápoje. Skvelý štart na večer.

Večerná časť sa odohrala na Liptove. Najprv video The Fourth Phase v ktorom Travis Rice s kamošmi lietali hore dole. Ako býva zvykom, tak na takýchto akciách núdza o zábavu nie je. Večer zahrali Dj Junior a Dróty. Ževraj bolo fajne a krepčilo sa až do ranných hodín. Viac takýchto akcií treba. Provizórny snowpark v Jasnej zatiaľ ostáva a dokonca bude shapovaný, kým nebude dosnežené Otupné a vybudovaný normálny snowpark. Ďakujeme sponzorom, stredisku, shaperom, jazdcom a všetkým čo prišli, alebo priložili ruku k dielu. Horám zdar.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna dc showboard dc shoes

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!