DC Snowpark opening 2017, skvelý začiatok
Štvrtok 21. Decembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

DC Snowpark opening 2017, skvelý začiatok

Nová sezóna je tu. Stredisko Jasná Nízke Tatry už nejaký ten týždeň funguje, prečo si neurobiť stretko a malú oslavu freestylu? Ešte sa však nepresunieme do hlavného snowparku na Otupnom, ale užijeme si jazdenie v provizórnom miniparku pred Happy Endom. Shaperi si pre všetkých jazdcov pripravili niekoľko prekážok. Poďme na to.

Pred Happy Endom na Bielej púti vyrástol mini DC snowparčík v ktorom ste sa mohli vyjazdiť na street zábradlí, dlhej bedni, dlhom barreli a wallbarell na viacero spôsobov. Aj keď počasie nechcelo spolupracovať, jazdenie bolo veľmi príjemné. Povoziť sa prišli jazdci z viacerých kútov Slovenska. Od Bratislavy, až po ďaleký východ. Staré známe tváre slovenského snowboardingu, ale aj kope nových, mladých. Vyše 50 ich bolo. Menovať nebudeme, keby sme na niekoho zabudli, bolo by zle. Super bola aj ďalšia vec. Dievčatá. Ony sú vo všeobecnosti super, ale teraz bolo super to, že prišli a jazdili. Nie jedna, dve ale viac ako päť. Dokonca nie len zo Slovenska, ale aj z Poľska. Medzinárodná účasť zaistená.

Celý deň prebiehalo pohodové jazdenie, nič sa nesililo, nič sa nehrotilo. Predsa len začiatok sezóny a viacerí boli prvý krát na doske a prekážkach. Do jednej sa jazdilo o ceny za triky. Ceny si pripravil hlavný sponzor snowparku DC Shoes, ale aj ďalší partneri ako Hangair, Stance, Oakley a Jasná Nízke Tatry. O pitný režim a energiu sa postaral lahodný nápoj Club Mate a kto mal chuť na niečo teplé a ostrejšie, obslúžili ho dievčatá z Jamesona. Bolo?

Množstvo trikov, fanatické, ale aj také na rozjazdenie. Normal, na switch, nollie, hardway. Najviac brúsený bol samozrejme street rail. O komentovanie sa postaral sám Kvetko, ktorý heroicky opisoval nadľudské výkony športovcov. Kvetkovi to išlo skvele, však čo by nie, je to starý lišiak. Potešilo nás, ako sme už písali, že prišlo veľa ľudí z viacerých kútov Slovenska a dá sa povedať, že jadro snowboardovej scény na Slovensku.

Po odjazdení hlavnej a najdlhšej časti prišiel na rad Best Trick. Mal len 15 minút a odjazdil sa na priečne osadenom barreli. Chalani a baby sa pri vymýšľaní trikov riadne zapotili. Najprv padali klasiky, neskôr sa pridali one footy a hecoval sa aj backflip. Nakoniec ho ustál Timotej Neznámy od Pirátov, ktorí celkovo dominovali v oceňovaní. Timotej si svojím backflipom cez barrel vyjazdil nový snowboard DC. Druhý skončil ďalší Pirát a to Kapitán Ryba Rybanský a ešte aj Martin. Tretie miesto bral Laci Kobulský, ktorý sa na chvíľu zastavil aj na Slovensku.

Záver ešte patril Ollie contestu. Latka sa zdvíhala na úctyhodných 85 cm od povrchu zemského. Niekoľko favoritov odpadlo už pri 70 cm, no najlepšie sa s výškou vysporiadal ďalší Pirát a to Samuel Šagát. Úspešný deň pre Pirátov. Treba však pochváliť každého, kto sa zúčastnil. Samo dostal 4,5 litra Jamesona, aby mu nevyschlo hrdlo na večernej party.

Večerná party sa konala na Liptove v Retro bare. Najprv sa premietali dve videá z DC produkcie a to Torsteinov Horgmov R3Boot a Travisov Riceov Depth Perception. Obe videá boli kvalitné a v každom si mohli sledovači nájsť to svoje. Buď jibing, alebo niečo príjemné z backcountry. Do rytmu hrali Dj Junior a Dj Drotynen. Dobre bolo. Dobre sme otvorili sezónu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: dc snowpark jasna tatry tmr dc shoes

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!