Finále Slovak Wake & Wakeskate Cup 2015 - Wakelake
Piatok 18. Septembra 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Finále Slovak Wake & Wakeskate Cup 2015 - Wakelake

Záverečné preteky Slovenského Wake & Wakeskate pohára 2015 sa odjazdili v areáli Wakelake na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Nádherné teplé počasie, kopec ľudí, slnko, jazdenie a tak. Tak ako tomu býva v tejto lokalite. Bez zdržiavania sa pozrime na výsledky a kopec fotiek.

Jazdilo sa viacero kategórií. V predchádzajúci deň sa odjazdili amatéri. Hlavná časť však bola pripravená na sobotu. Teplo ako v lete. Jazdili sa kategórie ako masters muži, juniori chalani, wakeskate open, open baby wakeboard, open muži wakeboard. Čiže celkom slušný program na celý deň.

Do súťaží sa prihlásilo viacero domácich riderov, ale aj niekoľko hostí z Čiech a oblastí mimo Bratislavy. Dokopy slušná partička. Poďme na Junior Men Wakeboard: Radovan Hradil, Tomáš Buček, Samuel Sebastian Szabo, Jan Jerga a Matej Buček. Mladí chalani jazdia pekne, no musia sa ešte čo to učiť. Jednoznačným lídrom je tu Radko, ktorý má množstvo skúseností.

Ďalšia kategória Open Ladies Wakeboard: Veronika Holubová, Zuzana Hrušková, Natálie Knechtová (CZE), Martina Brutovská a Vanessa Kuzmanovská. Baby taktiež predviedli niekoľko slušných trikov a prvá Veronika aj niekoľko cez hlavu. U Masters na wakeboardoch to vyzeralo takto: Radovan Dubový, Martin Adamec, Zdeněk Mrštný (CZE), Fedor Martiš, Juraj Vrzgula a Ivan Pospíšil. Tu už viacero jazdcov má rodinu, dieťa a tak im na wakeboarding neostáva veľa času. Predviedli však veľmi slušné jazdenie, na ktoré bola radosť pozerať.

Jazdili aj wakeskateri: Július Lang, Jakub Sekula, Martin Longauer, Branislav Sorok, Michal Bodnár. Jednoznačne Ďusi, ktorý je schopný nasekať aj tri flipové triky v jazde! Dobre mu však sekundovali všetci jazdci z kategórie. Na záver tá najkvalitnejšia kategória a to Open muži wakeboard. Miroslav Hríbik, Tomáš Jadrný (CZE), Mário Gálffy, Vojta Krčmár (CZE), Andrej Kráľ a Marek Kríž. Lietalo sa vysoko, točilo kruto. Okrem viacerých trikov cez hlavu boli vidieť flat rotácie a štýlové graby.

Tak to skončil štvrtý, finálový pretek Slovak Wake Cup 2015. Body rozdané, mohlo sa ísť žúrovať.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: wake cup wakelake

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!