Francúzske Alpy opäť nesklamali
Nedeľa 19. Januára 2014
Autor: Bibiana

0 komentárov

Francúzske Alpy opäť nesklamali

Už je takmer tradíciou, že každý rok pred Vianocami odchádzame s cestovnou kanceláriou Hitka do krásneho strediska Val Thorens vo francúzskych Alpách. Týždeň pred sviatkami je ideálnym na návštevu. Vo francúzskych Alpách je skvele nasnežené a vyhneme sa všetkému predvianočnému stresu a zhonu.

Navštíviť 3 Vallées bol jedným z mojich najväčších snov, ktorý sa stal skutočnosťou. Naša výprava spočívala v zostave ja (vyslankyňa Boardlife.sk), naša šikovná snowboardistka Diana Gorogová, Zuzana Škvarková, ktorá sa stala náhradníčkou výherkyne a náš „boss“ Saski.

Výlet sme odštartovali týždeň pred Vianocami, v piatok večer. Čakali nás neskutočné krásne hory s nekonečne dlhými zjazdovkami a bohvie čo ešte.

Cesta prebiehala  úplne v poriadku a v sobotu na obed sme dorazili do cieľa. Nemusím ani opisovať ako sme boli všetci očarení francúzskymi horami....Niečo neskutočnééé. Počasie na jednotku, úplne azúrko, ktoré pokračovalo nasledujúce 4 dni. Do strediska začínali prichádzať mladí ľudia z celého sveta za zábavou, lebo v ten týždeň tam prebiehal takzvaný boarderweeek, ktorý bol o zimných atrakciách a hlavne zábave na svahu, či večeroch v baroch. 

Celý týždeň prebiehal nasledovne.. Ráno vstávačka, nejaké príjemné francúzske raňajky, ktoré sme si vždy pripravili sami, žiadny stres a celý deň jazdenie. Snehové podmienky neboli až také ideálne ako po minulé roky, no vesmír nám doprial totálne azúúúrko, krááása, upravené zjazdovky every day.... na začiatok zimy vynikajúce!!! 

Každý deň prebiehala na svahu (cca 2 500 m.n.m) „Ibiza Pááárty“...niečo neskutočné, čo sme videli a zažili prvý krát v živote...o muzičku sa postarali dj’s z Ibizi, do toho sa hralo na husliach a saxofóne a nechýbal ani spevák!!! Úžasnééé, prajem všetkým ľuďom zažiť takúto párty na svahu a ten skvelý pocit!!! Po jazdení prišla vždy chutná večera a samozrejme pokračovalo sa v párties. Parties tam bolo neskutočne veľa na výber, azda nikdy sme nezažili toľko žúrov naraz...každý bar úplne preplnený, koncerty, samí mladí ľudia,...cez Angličanov, Francúzov, Nemcov  až po ľudí z Kalifornie či Singapúru, neskutočné :).  

Takto nejak prebiehali naše prvé štyri dni a .... jeden deň prišla zmena. Hovoríme tomu „friends everywhere „ :). S malou dušičkou sme sa ozvali nášmu starému kamarátovi Emericovi Frontovi, ktorý býval vo vedľajšej doline Meribel. Nevideli neskutočných 10 rokov od akcie Skočsy, ktorá sa konala na Donovaloch. Vlastne videli sme ho iba raz v živote a chlapec neváhal a prišiel nás navštíviť do vedľajšieho údolia Val Thorens. Boli sme všetci neskutočne nadšení takouto návštevou a všetci sme si spolu užili deň plný jazdenia a nejakých tých drinkov na svahu. 

Emeric prišiel spolu s kamarátom Cedricom, boli veľmi priateľskí, žiadne mamonárske prejavy sme nespozorovali ako u bývalého jazdca pre Quiksilver. Skromní a zábavní to ľudia. Bolo im s nami až tak dobre, že zmeškali poslednú gondolu, ktorou sa mohli vyviezť na vrchol aby sa zviezli naspäť do svojej doliny. Hmm, tak predsa jeden buržoázny zážitok...chlapci išli nakoniec domov vrtuľníkom :) ...opäť kamaráti všade :). 

O dva dni neskôr sme dostali pozvanie do Meribel k samotnému Emericovi domov a také pozvanie sa predsa neodmieta.......takže, pamätáme si to veľmi dobre...bol to štvrtok, keď sme sa poslednou gondolou vyviezli na vrchnú stanicu a pustili do Meribel. Bolo to ako jazda do neznáma, pretože bola prvý deň hmla...nič nebolo vidieť, žiadny ľudia na svahu...len my.

Našťastie po 45 minútach sme sa ocitli v Meribel, prekráásnom horskom mestečku, ako z rozprávky. Emeric nás už očakával, milo nás privítal, dali sme si večeru a šli sme sa k nemu ubytovať. Hneď po ubytovaní na veľmi peknom mieste nás čakal privítací drink, ako inak borovička a.....mohlo sa ísť žiť!!! Opäť, raz, zas....skvelá (po**či) párty! Ráno bolo síce namáhavé, ale zvládli sme to a úspešne sme sa dopravili späť do Val Thorens. Tam sme nakúpili nejaké suveníry a večer sme vyrazili cez Francúzsko, Švajčiarsko, Nemecko a Rakúsko späť domov....na Slovensko. Už teraz sa nevieme dočkať kedy sa tam opäť vrátime !!!!

Ďakujeme veľmi pekne Boardlifu a samozrejme cestovnej kancelárii Hitka  za skvelý výlet!!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!