Pondelok 18. Júna 2012
Autor: Patrik Paulínyi

0 komentárov

Interview a video: Julo Petrík

Jedným z riderov, ktorého si určite všimnete na našich akciách, ale hlavne v snowparku počas free shredingu je Julo Petrík. Julov nezameniteľný štýl, kruté triky a pohodové jazdenie si všimne každý. Paťo Paulínyi dal dokopy zábery zo zimy a postrihal nasledujúci edit aj s interview.

Zdravím Julo, tak  na úvod sa trocha predstav.
Zdravím , takže volám sa Július Petrík a mám 17 rokov. Pochádzam z Margecian, akurát budem končiť druhý ročník na strednej priemyselnej škole Elektrotechnickej. Na doske stojím od 9 rokov ale do parku som sa dostal až keď som mal 14.

Ako si sa dostal ku snowboardingu?
 2.Keď som bol malý začal som jazdiť na skate a potom o rok neskôr mi rodičia kúpili prvý snowboard lebo otec nemal s kým lyžovať a ja som povedal že ja gejské lyže na nohu nedám haha.

Kde a s kým jazdíš najčastejšie? 
 Najviac jazdím asi na Štrbskom Plese a Donovaloch a sem tam v Jasnej alebo na Plejsoch, Kavečanoch u nás na východe, a s kým ? S každým kto jazdí Venčeky Crew, Elect, Šidlo, Jimi, Shaun, Pinky, Kubo Krška, Adam Repel, Lukáš Ballay, Slavo Jurský, Janko Tatarka, Domča Smoleňáková a Paula Mirdalíková.

Čo jazdíš najradšej- jiby, skoky, powder?
Ja pojazdím všetko čo sa dá jazdiť.

Tvoje obľúbené triky?
Obľúbený trik na jibbe fs blunt a všetky jeho kombinácie a na kickri asi fs 720 melon.

Začo vďačíš svojmu progresu? Videl som ťa minulý rok a odvtedy je u teba vidieť neskutočný posun v jazdení.
Za nič, robím ten šport lebo ma to baví a stále vidím že sa ten trik dá dať ešte tak a tak.

Väčšina mladých vidí možnosť uspieť v snowboardingu cez preteky, niektorí ešte ani nevedia poriadne jazdiť a už to hrotia. Ty preteky nejazdíš, prečo?
Súťaže veľmi nejazdím lebo mám radšej session, je tam viac voľnosti viac ukážem za 2 hodiny jazdenia ako za 2 jazdy.

Plány na ďalšiu sezónu?
Do ďalšej sezóny by som chcel konečne niekde vyhrabať nejaký sponzoring, tak dúfam že sa niečo podarí a keď nie tak nevadí.

Tak a priestor na záverečnú ďakovačku.
Tak ďakujem hlavne Paťovi Paulínyimu a Follow Us za tento profil, ďalej Venčeky Crew s ktorými často jazdím, Davidovy Šimovi aka Elect ktorý ma dostal celkovo k týmto športom na doske, Lukášovi „Balkymu“ ktorý ma celú zimu točil , rodičom za permicu :D:D...ale nie hlavne za ich veľkú podporu a svojej priateľke ktorá ma tiež podporovala, točila a so mnou jazdila.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!