Interview s Matejom Dolníkom
Utorok 08. Októbra 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Interview s Matejom Dolníkom

Štvrtým riderom v našich rozhovoroch pred zimnou sezónou je Matej Dolník zo Žiliny. Po Maťovi Matysovi, Milanovi Purdešovi a Klaudii Medlovej tu máme znova stálicu našej krásnej snowboardovej scény. Tak ako u Klaudii (u nej to bolo spôsobené tým, že jazdila viacej v zahraničí, ako doma), fotomateriál bol ovplyvnení Matejovým zranením, ale niečo sa predsa len našlo.

BLF: Ahoj Matej, ako by si zhodnotil predchádzajúcu sezónu, čo sa týka jazdenia, snehu, výsledkov a zranení?

Matej: Minulá sezóna neprebehla podľa mojich predstáv, respektíve stála úplne za prd. Celé trápenie sa začalo už v októbri, na otváračke Hintertuxu, kde som si ešte pred slovenskou sezónou, vykĺbil rameno. Myslel som si že sa to dá rýchlo do poriadku a budem môcť jazdiť naplno. No rameno mi v priebehu sezóny vyskočilo ešte 3 krát a žiaľ nepamätám si deň, kedy som sa bavil snowboardingom. Výsledky sa nedajú porovnávať s predchádzajúcimi sezónami, no snažil som sa aspoň o nejaké to umiestnenie, aby som sa zavďačil sponzorom. Šťastie mi na konci síce celkom doprialo a náhodou som sa dostal aspoň na tretie miesto v celkovom poradí Slovenského pohára. Nebolo to však zaslúžené a preto som z toho ani nemal takú radosť.

BLF: Ku koncu sezóny si vynechal viacero pretekov skrz zranenie. Čo a kedy sa ti to stalo? Ako si následne riešil zranenie, operácia, alebo len kľud od jazdenia? A ako to vlastne celé dopadlo?

Matej: Ako som už spomínal, vykĺbené rameno sa so mnou ťahalo celú zimu. Nie je to ako zlomenina, ktorá vám zrastie a všetko môžete robiť naplno, tak ako pred tým. Ako náhle si poškodíte mäkké tkanivá, nikdy to nebude dobré na 100%. Myslím, že kto si takým niečím prešiel mi dá určite za pravdu. Ortopéd mi povedal, že ak chcem naďalej naplno športovať mal by som podstúpiť operáciu čím skôr. Nechcel som však vymeškať zimu a tak som si dal termín až na 10.4.2013 hneď po BŠSS. Teraz už je to takmer 6 mesiacov po operácii, mám za sebou rehabilitácie a pomaly začínam rameno a aj seba dostávať do formy.

BLF: Ako si trávil leto, sociálna sieť nám ponúkla zopár fotiek zo zaujímavého výletu, kde a s kým si bol no a ako bolo?

Matej: Keďže som musel mať pokoj od fyzickej aktivity, neostávalo mi nič iné ako si ísť váľať gule niekde k moru. S priateľkou Majkou a bandou lúpežníkov sme sa vybrali na menší vlakový trip do Barcelony. Keďže sme študenti, celá akcia bolo dosť „low cost“. Spávali sme na plážach, jedli najlacnejšie bagety a pili výpredajové vína. Celé dni sme sa vozili na cruizroch po mestách pozdĺž pobrežia Stredozemného mora. Prebúdzanie sa vždy na inom mieste, už okolo piatej ráno, keď nás zo spacákov ťahalo slnko rovno do mora je ten najlepší spôsob ako si užiť voľnosť. Zážitkov mám nespočetne a určite sa na niečo podobné dám nahovoriť aj o rok.

BLF: Pripravoval si sa na nadchádzajúcu zimnú sezónu nejako? Posilka, tréningy, ľadovce, žúrky, baby?

Matej: Kým som mal slabé rameno, chodieval som si zabehať alebo na korčule, aby som sa ako tak držal trošku vo forme. Neskôr som začal posilňovať aj rameno a hrávať beach-volleyball a futbalík. Na konci leta som si dokonca zašiel trošku pojazdiť aj na Wake. Teraz som začal chodiť na gymnastiku, kde sa budem snažiť zlepšiť si koordináciu, aby som vám všetkým mohol celú zimu predvádzať vaše obľúbené frontflipy a revertíky :D. Nechcem to zanedbať ako minulý rok. Letná príprava je naozaj dôležitá!

BLF: Aké máš plány do novej zimnej sezóny? Preteky, freeride, nejaké akcie? Alebo len také príjemné jazdenie s kamošmi?

Matej: Nasledujúcu sezónu si chcem poriadne užiť. Ako som už písal, minulú sezónu som sa jazdením vôbec nebavil. To tento rok zažiť nechcem. Aj z tohto dôvodu som na sociálnej sieti zriadil skupinu, kde som popridával všetkých čo patria do našej „snowboardovej scény“. Skupinu som nazval „Kam ideš jazdiť“. Jej účel je veľmi jednoduchý. Viac sa so všetkými stretávať, zdielať kam si plánuješ ísť pojazdiť, kde sa koná nejaká akcia alebo kde je fajnový streetový spot. Takisto skupina pomôže aj pri točení editov. Neznamená to však, že sa nebudem zúčastňovať na závodoch. Pôjdem proste tam, kam budem chcieť ísť. Nebudem nič hrotiť a budem sa zabávať! 

BLF: Čo škola? Ešte študuješ? Budeš stíhať školu popri jazdení?

Matej: Študujem, študujem. Tento rok to bude bakalársky ročník a veľmi sa na neho teším. Nie, nie som blázon. Zariadil som si to tak, že v letnom semestri ma čaká už iba jeden predmet a bakalárka, tým pádom budem mať kopu voľného času na jazdenie.

BLF: Videli sme ťa viac krát pod krídlami červeného býka. Čo vlastne robíš pre túto firmu? Si spokojný?

Matej: Pravdu máš. V Red Bulle pracujem ako Student Brand Manager a na starosti mám Žilinskú univerzitu. Starám sa o to, aby študentom v Žiline nechýbala energia. Robota ma baví, stíham popri nej školu a aj jazdenie. Nudu nepoznám a takýto nabitý život ma dosť baví.

BLF: Plánuješ sa zúčastniť nejakých predsezónnych openingov? Alebo si počkáš na slovenskú zimu?

Matej: Rozmýšľam nad tým, no nechcem, aby to skončilo tak ako minulú zimu. Nechcem zanedbať prípravu a unáhliť návrat na sneh. Ak aj niekde pôjdem, tak pôjde iba o nejaké to rozjazdenie a zabavenie sa. Takisto mám v pláne pobehať  nejaké predsezónne akcie. Už sa teším na všetky tupé tváre, ktoré som nevidel celé leto a na ich debilné reči a šialené nápady! Ale myslím, že budem hovoriť viacerým z duše, keď poviem že sa najviac teším na prvý SNEH! Ten to všetko začne!

BLF: Díkec a vidíme sa na snehu... a hlavne bez zranení.

PS: Matejovi sa súťažná sezóna 2013/2014 rozbehla úspešne, keď sa stal víťazom Best Trick Session v Čechách a najlepším Slovákom vo Zvolene.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!