K2 Spring Session 2014 – slnko a Amerika na Štrbskom Plese
Streda 02. Apríla 2014
Autor: Boardlife
Foto-video: Kristián
0 komentárov

K2 Spring Session 2014 – slnko a Amerika na Štrbskom Plese

Plakať nad zlou slovenskou zimou sa už neoplatí, robili ste to spolu s nami počas sezóny. Radšej sa usmejme a užime si tých posledných pár možností zajazdiť si na Slovensku a dokonca v snowparku. Jednou z takých možností bola aj K2 Spring Session, ktorá sa mala konať dva dni, no nakoniec z toho bol len jeden. Ale stál za to.

Základom všetkého bol SXSF, ktorý vybudoval na Štrbskom masu snehu, z ktorého sa čerpalo na viacerých akciách ako finále slovenského pohára, FIS Europa Cup. Masa snehu dve platformy a viacero jibových prekážok tak čakalo na účastníkov spring session na Štrbskom. Samozrejme posledné teplé a slnečné dni riadne skresali z kickrov. Shaperi z parku sa však posledné dni snažili pripraviť prekážky čo najlepšie a najkvalitnejšie ako sa dalo.

Nebudeme si klamať, prekážky nedosahovali kreativitu minulých spring session, no ani sa nečudujeme. Snehových a personálnych možností bolo oveľa menej. Z toho mála však vznikol nasledujúci setup. Horná jib platforma s rovným railom a širšou bedňou do riadneho strmáku. Nasledovala skoková platforma s dvoma kickrami. Po nej ďalšia platforma s dvoma kickrami fanboxoidného tvaru, vedľa nej viacero jibov, rúra a tak. Celý setup končil trojjibom a to polejamom, flat down rúrou a hokejkou.

Setup by sme mali, teraz jazdci. každý rok na záverečnú session na Štrbskom chodí množstvo slovenských jazdcov, doplnení o zahraničných hostí. Tentoraz ich bolo najviac z Poľska, no nechýbali ani susedia z Čiech. Popri jazdcoch, čo si dali zopár jázd sme videli viacero divákov a takzvaný alko doprovod. Všetci sa pekne skupinkovali a na svahu a pod ním tak bolo vidieť poľské, české a iné centrá. Super, že na svah prišlo veľa ľudí. Slovom nás sprevádzal Fejo. Grilovali sa klobásky a paprika, podávali sa rôzne iné šmaky.

Spring session nie je tak o výkonovom jazdení, ale o pohode, stretnutí kamošov a príjemnom pojazdení si na konci sezóny. Mohli sme však vidieť skokanov, ako aj jiberov. Menovať nebudem, na niekoho by som náhodou zabudol a bola by galiba. Počas celého dňa krásne svietilo slnko a tak prebehlo niekoľko video a foto shootingov na rôznych prekážkach. Diktovalo sa na kickroch, kde dominoval hlavne štýl. Mäkký kiker nedovoľoval spin to win, čo bolo super. Rôzne zánožky, prednožky, graby od výmyslu sveta. Nesmeli chýbať ani backflipy a dokonca double. Nie nie, nebojte sa nešlo o jedného jazdca a dve koprcky, ale dvoch jazdcov na jednom kickri a každý koprckoval jednu koprcku. Fanatický Kubo Krška a ešte fanatickejší Matej Matys.

Jiberi sa taktiež nenechali zahanbiť. Rôzne in out triky, dokonca transfer z jednej prekážky na druhú. Železo sa brúsilo poctivo počas celého dňa. Zaujímavá bola aj fínska flipová jazda, ktorá začínala na veľkom kickri. Cca štyria jazdci (Kubo Krška, Matej Matys, Dávid Trnovský a ešte niekto) si flipli veľký, malý a nakoniec aj polejam. Wuhaaa! No a tak sa jazdilo celý deň, popri tom sa aj dačo popálilo, popilo aby bola veselá nálada, teda komu k veselej nálade nestačil snowboarding a slnko.

Bla bla bla a tak ďalej. Mali ste prísť, aby ste to zažili na vlastnej koži. Bolo super. Na záver prebehli dve „organizované“ session. Vlastne nakoniec len jedna, keďže o trištvrte na štyri sa už veľa ľuďom nechcelo jazdiť. Organizátori ocenili ako najlepšieho shredera celej session poľského ridera Piotra Tokarczyka, ktorý zabíjal ako na skokoch, tak na railoch. Samozrejme boli aj lepší jiberi, no kombinácia skok+jib dával asi najviac Piotr. Z našich v tejto kombinácii dominoval Matej Blaško. Za najlepšiu shrederku bola vyhlásená poľská riderka Estera Mrówka. Podľa zákulisných informácií sa naše riderky venovali českým riderom a jazdili o niečo menej :) hehehehe. Najmladším shrederom bol ohodnotený šikovný Dávid Trnovský, ktorý rastie od akcie k akcii. Chcelo by to nejakého „vodcu“ aby sa uberal správnym smerom.

Deň plný snowboardingu pomaly, ale isto končil. Na Štrbskom Plese sme si užili skvelú session, pojazdili sme si, stretli kamošov. Tak to má byť. Chvíľka odpočinku, prezliecť sa, navoňať pazuchy a môže sa ísť na afterku do Plesnivca. Ako poznáte afterky na Štrbskom, tancovalo, spievalo a hlavne pilo až do svitania. Počul som viacero historiek a videl viacero videí z mobilu. Ale k úcty k ich účinkujúcim si ich nechám pre seba. Nuž dobre bolo ževraj :)

K2 Spring Session 2014 mala byť dvojdňová akcia, z ktorej sa nakoniec stala jednodňová. Fyzické a psychické vypätie organizátorov a viacerých jazdcov zapríčinilo, že sa nedostali v nedeľu na svah. Teda dostali, ale to už bolo neskoro. Park bol samozrejme neoshapovaný a tak kto si chcel skočiť, alebo zajazdiť si, musel sa činiť sám. Nevadí, sobota stála za to a vlastne aj nedeľné doobedné jazdenie. Tam si Matejko vymyslel, že bude skákať tak ako ho príroda stvorila a len intímne miesto bude mať zahalené spodkami. A čo? No skok a backflip. A ako to dopadlo? Matej si skoro natrhol riť, jednu polku si pekne do ružova oškrel. Aj taký vie byť snowboarding. Drsný a na riť. :) Nuž vidíme sa o rok. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!