Klaudia Medlová a jej štart na zimných X Games 2016 v Aspene
Štvrtok 04. Februára 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Klaudia Medlová a jej štart na zimných X Games 2016 v Aspene

Na Slovensku sú zatiaľ len dvaja ľudia, čo štartovali na X Games. Obe sú to dievčatá. Jedna štartovala dávnejšie na letných X Games, a pre nás zaujímavejšia druhá, štartovala v januári 2016 na tých zimných. Klaudia Medlová sa predstavila na ženskom slopestyle X Games 2016 v Aspene.

Na štart zaujímavého slopestylu s troma jibovými sekciami a troma skokmi sa postavilo osem skvelých báb. Pôvodne medzi nimi figurovala aj Anna Gasser z Rakúska, no po zranení svoje miesto prenechala našej Kladuii, čo bola prvou náhradníčkou. Štartovali: Christy Prior (NZL), Katie Ormerod (GBR), Silje Norendal (NOR), Cheryl Maas (NED), Hailey Langland (USA), Spencer O'Brien (CAN), Jamie Anderson (USA) a Klaudia Medlová (SVK).

Klaudia prvé dve jazdy pokazila, keďže mala malú rýchlosť na druhý skok (prečo? dozviete sa v interview nižšie). V tretej však vsadila všetko na jednu kartu a poriadne to tam napálila. FS boardslide v prvej jib sekcii, 50-50 v druhej sekcii, transfer do 50-50 fs out v tretej jib sekcii, grabovaná SwBs 540, Fs 720 mute a na koniec tesne nedopadnuté Double BS rodeo 900. Škoda záverečného triku a trocha aj jibingu, umiestnenie mohlo byť oveľa vyššie. Ja tak je však už len účasť na prestížnych zimných X Games veľkou vecou. Celkové 7. miesto určite poteší.

Babský level jazdenia je vysoko, dokazujú to aj triky ako SwBs 900, Cab 900, Fs 720 z prednej, SwBs 720 a ďalšie. Víťazkou sa stala Spencer O'Brien, pred druhou Jamie Anderson a treťou Hailey Langland. Klaudii sme sa po dojazdení spýtali na prvé dojmy z X Games v Aspene.

Klaudia a jej prvá jazda.

BLF: V prvom rade gratulujeme k účasti na X Games! Aké sú tvoje bezprostredné pocity po záverečnej jazde?

Klaudia: Ďakujem krásne! X-games bol vždy jeden z mojich snowboardových snov a som najviac šťastná, že sa mi tam tento rok podarilo dostať. Bol to pre mňa veľký zážitok, dobrá nová skúsenosť, najlepší tréning na super trati, dobrá organizácia a Aspen sa stal jeden z mojich obľúbených stredísk. Málo ľudí v rade, na kopci a úplný klud. Za posledné roky tam napadlo najviac prašanu, takže sme si to maximálne užili.

BLF: V prvej a druhej jazde si mala malú rýchlosť, čo si zmenila pred treťou, aby si bola rýchlejšia?

Klaudia: V noci pred finále napadol čerstvý sneh ktorý ráno nestihli odpratať, takže už v tréningu si skoro ani jedna z nás nedokázala skoky preskákať kvôli malej rýchlosti. Takže trvalo pár jázd, kým sa trať stala rýchlejšou. V prvej jazde som vôbec nedokázala nabrať rýchlosť na druhý skok. V druhej jazde to už išlo, ale moja chyba bola, že som si pri switch bs5 pri dopade trosku škrtla a tým pádom už nebolo možné rozbehnúť sa na druhý skok. Jazdec musel všetky skoky odísť úplne čisto, aby mal dostatok rýchlosti na ďalší. Väčšinou bol problém s druhým skokom. Dosku mi pomáhal pred každou jazdou voskovať týpek Ryan, ktorý voskuje pre americký team. Myslím si, že snowboard som mala dobre pripravený už predtým, do karát mi nezahral akurát ten čerstvý sneh, ktorý mi potom robil zlobu :)

Klaudia a jej druhá jazda.

BLF: Akú jazdu si mala naplánovanú a akú stratégiu? Boli tri jazdy, dalo sa pekne kombinovať.

Klaudia: Už od začiatku som vedela čo chcem ísť. S trojkami to tam vôbec nemalo zmysel, takže moja jazda na skokoch bola switchbs5 do fs7 a do rodea5 a ďalšie dve som chcela zariskovať a na poslednom tam poslať double rodeo9. Žiaľ prvé dve jazdy som sa nedostala ani k tomu jednému, tak som musela zariskovať poslednou a vyskúšať to tam. Raily boli slabé to viem. Len keď som mala trému, bála som sa riskovať niečo viac na railoch, aby som to nepokašľala už na začiatku. No takto rozmýšľať nesmiem ani na budúce už nechcem a musím ísť na plno už od začiatku haha. :)

BLF: Ako sa ti páčila trať? Z videa vyzeral prvá kicker plochý, no druhý a tretí riadne nakopnutý. Čo hovoríš na prekážky.

Klaudia: Trať bola super. Mali sme 3 dni tréning po 3 hodiny každý deň, kde nás dole čakali pripravené skútre, ktoré nás vyvážali každú jazdu hore, takže sme dali asi milión jázd. Mňa ten course tak bavil, že som sa nedokázala zastaviť a k tomu každý deň tréningu sunshine a bezvetrie. Prvý skok nebol plochý, ale bol malý. A druhý a tretí boli super. Ja mám rada plynulo kopnuté skoky, ako tu zvyknú robiť. A raily, tam sa dalo vymyslieť fakt čokoľvek. Tie boli tak isto super.

Klaudia a jej tretia jazda.

BLF: Ako sa ti páčila trať? Z videa vyzeral prvá kicker plochý, no druhý a tretí riadne nakopnutý. Čo hovoríš na prekážky.

Klaudia: Trať bola super. Mali sme 3 dni tréning po 3 hodiny každý deň, kde nás dole čakali pripravené skútre, ktoré nás vyvážali každú jazdu hore, takže sme dali asi milión jázd. Mňa ten course tak bavil, že som sa nedokázala zastaviť a k tomu každý deň tréningu sunshine a bezvetrie. Prvý skok nebol plochý, ale bol malý. A druhý a tretí boli super. Ja mám rada plynulo kopnuté skoky, ako tu zvyknú robiť. A raily, tam sa dalo vymyslieť fakt čokoľvek. Tie boli tak isto super.

BLF: Stihla si popri tvojom jazdení sledovať aj baby?

Klaudia: Baby som nestihla sledovať vôbec. Sledoval ich Marek, ktorý ma natáčal, alebo fotil na platforme skoku.

BLF: Účasť na X Games je niečo iné ako na Olympiáde, tu sa miestenka nedá vyjazdiť. Ako si sa vôbec na zimné X Games dá dostať?

Klaudia: Myslím, že mi pomohla minulá sezóna, kde som mala dobré výsledky, ale hlavne odídené double bs rodeo 9 na Nine Queens. No a potom mi ešte k tomu pomohla Spencer O Brien víťazka týchto X Games 2016 s ktorou sme veľmi dobré kamošky a tá sa za mňa prihovorila a predstavila ma tým správnym ľuďom. Je to Pani :) Neviem ako sa tam dá vlastne dostať, je to na organizátorovi, koho si výberu.

Víťazná jazda Spencer O'Brien na zimných X Games v Aspene.

BLF: Po dvoch neúspešných jazdách ťa čakala záverečná. Čo si si na štarte hovorila?

Klaudia: Na štarte som sa modlila nech len mám rýchlosť a nech sa dostanem k tomu tretiemu skoku :D. Mala som tiež odrazené lýtka a stehenný sval, takže noha sa mi triasla a bolela ma takže už som chcela dropnúť, nech na to na chvíľku zabudnem.

BLF: Čo všetko ti X Games dali? Skúsenosti, rozhľad, motiváciu?

Klaudia: Presne tak ako hovoríš. Skúsenosti, rozhľad a motiváciu. Snowboarding milujem, baví ma a chcem napredovať a rozvíjať svoje jazdenie. Veľmi sa teším na jar a na skúšanie nových trikov.

BLF: Aké máš ďalšie plány? Súťaže, jazdenie, nové triky?

Klaudia: O týždeň odlietam do Švédska na Big Air s názvom ALE invite, ktorý organizujú jazdci Tor Lundstrom a Kevin Backstrom potom sa vraciam naspäť do Colorada a ostávam do Burton US Open na ktorý mi prišla pozvánka a potom už iba Nine Queens a World cup v Špindlerovom Mlýne dúfam.

Klaudia: Ďakujem za rozhovor.

BLF: Aj mya držíme palce!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: klaudia medlova aspen xgames

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!