Nádherné marcové freeride dni na Chopku
Štvrtok 24. Marca 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Nádherné marcové freeride dni na Chopku

O zvláštnej zime sme už popísali čo to. Každý z nás, kto bol hore, ju zažil. No aj v nie práve ideálnej zime sa na nás viac krát usmialo šťastie a užili sme si perfektný freeride na domácej hrudi, medzi kamošmi, tam kde horec chutí tak ako má, v Jasnej, pod Chopkom.

Úvodom si dáme Bloody Thursday vol. 8/2016, ktoré tento celý článok vystihuje najviac. Kamaráti, skvelé počasie, nejaký ten sneh v žľaboch, príroda, kamzíky a snowboarding. Nebudeme sa tu rozpisovať, filozofovať. Kto bol tento rok hore a zažil, sa pri pozeraní videa od Kvetka len huncútsky pousmeje a zaspomína si, že aká bola tá jeho jazda v žľabe, alebo na pláni.

Vo videu sa predstavia Dávid Hovanec, Kveto Šlavka, Milan „Dróty“ Purdeš, ktorý bol zachytený s vakom na chrbte. Ešte prilba a bude ako pravý Jasňák :) hehehehehe. Kamoši si užili nepopísané žľaby a pláne, za ktorými museli šliapať trocha viac. Lokalitu nebudeme konkretizovať, však niečo musí ostať aj tajné.

Počas marca 2016 bolo viacero snežení, oteplení, aj nejaký ten dážď, slnko, vietor. Všetko, čo by sme chceli v máji a nie v marci. Kto bol v správny čas na správnom miest, mohol si užiť jazdenie v čerstvom snehu. Stretli sme tam blaváckych freestylerov v kulichu a slnečných okuliaroch Maťa Blaška, Viktora Horváta, Tomáša Hafnera, Kristiána ďalej domáce osadenstvo Kvetka, Dávida, Milana, Janka, Kaja, Špagiho a veľa veľa ďalších - Kuko, Feďo, Martin Horička. Dokonca sa strhla príjemná jump session z ktorej je niekoľko fotiek.

Hodiny po snežení sa oplatilo ísť ďalej do hrebeni, lebo Funitel každú minútu vypľúval stovky a stovky freeriderov vrhajúcich sa do rozjazdených žľabov. Ten kvalitný nepopísaný sneh skrývali niektoré tajnejšie lokácie, alebo vzdialenejšie žľaby. Urobiť si výlet, trocha si pošliapať a užiť si aspoň zopár oblúkov. Stretli sme aj legendu slovenského freestyle snowobardingu Matúša Hubku, ktorý si po dlhšom čase hupsol do žľabu a zaspomínal na staré časy.

Do žľabov sa v slnečné dni dostali aj ľudia, čo nemajú veľa skúseností z freeride v takom teréne, ako sú žľaby na Chopku. Erik Cvopa, Lukáš Mihalec a mnoho ďalších. Mali ste vidieť ich vysmiate tváre.

Nebudeme sa už ďalšej rozpisovať. Užite si video, pozrite zopár fotiek od Jakuba Majerčiaka, Patrika Paulínyiho, Maťa Blaška, Kristiána, alebo ďalších autorov. Čas na kvalitnú fototechniku nebol. Na zachytenie skvelej atmosféry postačili mobily. Užívali sme si jazdenie.

Krásne sú tie naše hory.... Nízke Tatry, Chopok, horec, kamoši a snowboarding... aby sme nezneli príliš teplo, aj baby.. ale počuli sme aj hlášku... „baby sa na hory neberú“..... Vidíme sa hore!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: freeride pow chopok jasna bloody thursday

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!