Nike x Dragon APX okuliare a pohľad cez ne
Pondelok 17. Februára 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Nike x Dragon APX okuliare a pohľad cez ne

Zima na Slovensko a nie a nie poriadne udrieť. To nám však nebráni v ďalšom teste zaujímavého produktu. V redakcii sme si mali možnosť otestovať nové a zaujímavé snowboardové okuliare. Jednalo sa o štýlovú kooperáciu medzi známou značkou Nike a výrobcom okuliarí Dragon.Čo konkrétne sme testovali?

Pod drobnohľad sme dostali snowboardové okuliare Dragon – APX (Advanced Projects X) v kolaborácii so značkou Nike. Kto by si myslel, že Nike začalo robiť snowboardové okuliare, nie je tomu tak. Technológia okuliarí pochádza od Dragon a Nike prispelo svojou kreativitou a štýlovým dizajnom. Technicky vyspelé okuliare kombinujúce minimalistický dizajn s poslednou novinkou Infinity Lens TechnologyTM. APX sú pohodlné okuliare s vynikajúcim periférnym videním a veľkým zorným polom. Spojením už spomenutých značiek vzišli štyri parádne kúsky v dvoch veľkostiach. Pozrime sa na ne bližšie.

Na výber máme dve veľkosti X a XS a v každej veľkosti sú dva odlišné dizajnové kúsky. Vo veľkosti X, ktorá je určená ľudom s objemnejšou tvárou (šírka 17,5 cm, výška 10,16 cm), nájdeme okuliare Nike Grunge Collab s ružovou fajkou na gumičke a základným Red ionized sklom. Ako prídavné sklo je k dispozícii Yellow – Blue ionized (60-70% priepustnosť svetla, vhodné do zatiahnutého aj jasného počasia).

Áno, ku každým okuliarom sú dve sklá. Jedno na slnečné počasie a jedno sklo určené do podmienok so zníženou viditeľnosťou. Pokračujme druhým kúskom v APX modeloch a to modelom Nike Light Bone Collab s bielou gumičkou a čiernou fajkou. K nim je primárne Jet ionized sklo a ako druhé Pink ionized (58-68% priepustnosť svetla, vhodné do zatiahnutého počasia).

Poriadne snowboardové okuliare majú mať okrem kvalitného skla aj kopec „malých pomocníkov“. Všetky sklá sú so Super Anti Fog úpravou (proti zahmlievaniu), Infinity Lens Technology, špeciálne odvetrávanie zabraňujúce zahmlievaniu, antibakteriálna Micro Fleece pena na ráme okuliarov. Samozrejmosťou je kompatibilita okuliarov s väčšinou heliem na našom trhu, 100% ochrana proti UV žiareniu, nastaviteľný pogumovaný pásik, látkové vrecko a aj pevný obal na okuliare a aj náhradné sklo.

Vráťme sa k predstavovaniu menších modelov, ktoré majú označenie APXS. Okuliare sú určené ľudom s menšou tvárou (veľkosť okuliarov 16,6 cm šírka a 9,3 cm výška). Taktiež ich nájdete v dvoch jedinečných vyhotoveniach. Štýlové Nike Anthracite s čiernou gumičkou a bielou fajkou. Správny šmrnc im dodáva Red ionized sklo. Ako doplnkové sklo máte Yellow – Blue ionized (60-70% priepustnosť svetla, vhodné do zatiahnutého aj jasného počasia). Druhý kúsok z APXS kolekcie sú žltogumičkové Nike Splatter Colab s čiernou Nike fajkou a Gold ionized sklom. Pri horšej viditeľnosti si môžete žlté sklo vymeniť za žltomodré jonizované sklá (60-70% priepustnosť svetla, vhodné do zatiahnutého aj jasného počasia).

Všetky tieto informácie vám poskytne aj ujo google, no naša recenzia je o praktických skúsenostiach, ktoré sme nadobudli počas testovania na horách.

Začnime s kladnými vlastnosťami. Vo všeobecnosti: Okuliare sú kvalitne spracované, štýlového dizajnu. Na hlave vyzerajú oveľa väčšie, ako v skutočnosti sú. Optickú veľkosť im pridáva hlavne bezrámové sklo. Veľkou výhodou je patentovaný rýchly systém výmeny skla. Sklo je viacvrstvové a riadne tuhé, na rám sa upína na viacerých bodoch. Ako sme spomenuli výmena skiel je rýchla a bezproblémová. Taktiež sa nám páčila pogumovaná gumička, ktorá drží na čiapke, prilbe, alebo na akomkoľvek povrchu. Čo sa týka výhľadu z nich, je menší, ako by sme čakali keď sa na ne pozrieme z vonkajšej strany. Výhľadu však nič neprekáža až na jeden detail, ktorý opisujeme nižšie. Okuliare sú ľahké, je k nim látkové vrecko, ale aj pevný obal. Dve sklá z ktorých jedno je do lepšieho a jedno do horšieho počasia robia z týchto hlavne imidžových okuliarí skvelý produkt. Počas nášho testu sa nám nezahmlievali, dobre sedeli, neprefukovali po bokoch (prefukovanie s pod nosovej časti, alebo spánkových častí však záleží na morfológii vašej tváre).

Aby naša recenzia bola objektívna, musíme spomenúť aj jednu vec, ktorá nás nepotešila a treba dlhšiu dobu, aby ste si na ňu zvykli. Je to čudný vnútorný odraz z gold ionozed skla. V nosovej časti vidíte slabý, no viditeľný odraz, čo občas rušilo výhľad. Nedá sa povedať o prekážke, ale skorej o rušivom momente. V inom skle, ktoré bolo určené do slabšej viditeľnosti sme tento rušivý efekt nezbadali.

Záverom si zhrňme poznatky o Nike x Dragon Collaboration APX. Jedná sa o výborné a štýlové snowboardové okuliare plné najnovších technológií, kvalitných materiálov, ku ktorým sú štandardne dve sklá a dva obaly. Dobre sedia na tvári, vyrábajú sa v dvoch veľkostiach a štyroch prevedeniach. Výmena skiel je bezproblémová a rýchla. Kto sa nebojí zo svojho prasiatka vytiahnuť viac euráčov a chce mať pekný a kvalitný produkt, tak mu Nike X Dragon Collaboration APX odporúčame.

Zakúpiť si ich môžete aj v Nike Prague, Na prikope 22, Praha 1. Viac info o produktoch www.nikevision.com

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!