Streda 04. Júla 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Patrik Paulínyi o jeho najnovšom videu

Patrik Paulínyi patrí k našim najaktívnejším a najlepším kameramanom/editorom snowboardových videí. Je súčasťou známeho Follow Us teamu a taktiež výborný, hlavne jibový jazdec. Momentálne pripravuje svoj ďalší video počin s názvom And you how are you? v ktorom uvidíte riderov ako Klaudia Medlová, Kubo Brziak, Zuzka Medlová, Zolo Strcuľa, Julo Petrík, Romčo a ďalších. Čo o tom Patrik?

Ahoj Paťo, ako sa máš tieto teplé dni?
Zdravím, mám sa výborne. Nedávno som sa stal bakalárom, tak si konečne užívam chvíľkové voľno od školy a začínam sa venovať robote, teda tvorbe videí, čoho mám v poslednej dobe dosť veľa tak mám pred sebou skôr také pracovné leto.

Viacero ľudí chodí v túto letnú dobu na ľadovce, čo ty a napríklad Dachstein?
Pôvodne som Dachstein mal toto leto v pláne, no večný problém s počítačmi pri strihu ma donútil investovať do novej mašinky takže na Dach už nezvýšili financie.

Ako hodnotíš minulú sezónu z pohľadu freeride, súťaží, shredingu a natáčania?
Pre mňa bola toto najlepšia sezóna vôbec. Najazdil som toho omnoho viac ako ostatné roky, keďže to bola prakticky len druhá sezóna, ktorú som odjazdil celú bez zranenia. Bavila ma veľmi, v Jasnej nám vyrástol výborný jibbovy park, ktorý čo sa týka jibbov na Slovensku nemal konkurenciu začo patrí chlapom, ktorí za ním stoja veľká vďaka. Hneď vidno na ľuďoch, ktorí tam jazdili výrazný progres čo som veľmi rád. Ja som sa snažil celú sezónu hlavne natáčať a vždy keď bola možnosť chodili sme s Peťom Čajom točiť streety. Čo ma trocha mrzí tak akonáhle sa rozbehla sezóna tak všetci chceli jazdiť preteky a tak sme s Peťom na streety často nemali ísť s kým aj keď podmienky boli výborné takže sa mohlo natočiť podstatne viac.

Predstav nám tvoj najnovší počin „And you how are you“?
Tak bude to druhé video od našej Follow us partičky. Oproti minuloročnému bude rozdiel v počte jazdcov keď uvidíte profily 9 jazdcov a tiež sa nato celkom teším ako to bude nakoniec vyzerať, lebo ako vravím tak park v Jasnej pomohol všetkým k výraznému progresu.

Podľa čoho si si vyberal jazdcov do videa?
Sú to skoro všetko ľudia, ktorí jazdíme spolu cez zimu, teda z okolia Liptova a našou myšlienkou je ukázať aj jazdcov ktorý nejazdia preteky, takže ľudia o nich moc nevedia a zviditeľniť ich takouto formou videa.

Kedy by malo video uzrieť svetlo sveta, plánuješ nejakú premiéru?
Video vyjde niekedy pred zimou. Verím, že sa odpremiéruje na akcii The Premiere v LM, ktorá už má u nás tradíciu a verím, že bude naďalej pokračovať.

Koľko si video točil a koľko hodín strávil editáciou?
Myslím, že aspoň raz do týždňa som brával na jazdenie  kameru a vždy sme niečo s partiou potočili a tak sa nám postupne  zábery kopili. Tak isto ďakujem za zábery www.pome.sk  a Peťovi Čajovi. S editáciou traileru netuším vôbec koľko to bolo. Každý deň po troške popri inej robote, v priebehu možno dvoch týždňov.

Ako plánuješ stráviť leto? Filmovanie, dovolenka, šport?
Tak leto budem mať dosť pracovné, zatiaľ  mám naplánovaných 13 videí takže má čakajú prebdené noci, ale dúfam, že sa nájde čas aj na oddych a po dlhej dobe sa niekde vyvalím k moru.

Prečo práve názov „And you how are you“?
O tomto názve sme mali jasno už počas sezóny. Je to vďaka Kubovi Brziakovi, ktorý hrával pod menom Rosaldo hry na pc a všetkých nás týmto chlapcom nakazil a názov je jedna jeho fráza“ a ty sa ako sa máš?“. Na druhej strane je to brané aj ako otázka pre ľudí, pretože my sa máme pri jazdení skvelo a v horách zažívame tie najlepšie chvíle.

A kto všetko jazdí vo videu? - Zuzka a Klaudia Medlové, Kubo Brziak, Zolo Strcuľa, Julo Petrík, Lukáš Droppa, Dominika Králiková, Roman Kučmík a samozrejme aj Paťo Paulínyi.  

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!