Prvá zastávka Boardlife Jamu a testovačka Rossignol na Králikoch
Streda 22. Januára 2014
Autor: lentila
Foto-video: Filip Benček, Petra Kolenčiaková
0 komentárov

Prvá zastávka Boardlife Jamu a testovačka Rossignol na Králikoch

Aj keď tento rok nie je zima čo bývala, rozhodli sme sa využiť aspoň to čo na zjazdovkách je a vybrali sme sa na prvú zastávku Boardlife Jamu a testovačky Rossignol, ktorú sme zorganizovali v stredisku Ski Králiky nad Banskou Bystricou. Podmienky síce neboli ideálne, ale my sme radi, že sa všetci na svahu kvalitne zabavili.

Stredisko Ski Králiky nás hneď po príchode prekvapilo, že ako jediné stredisko v rozsiahlom okolí majú sneh nielen na zjazdovkách ale aj na okolitých kopcoch, parkovisku a pod. jednoducho všetko pekne zasnežené ako v zime. Na začiatku dňa bola na zjazdovke hmla, ktorá však čoskoro ustúpila. 

Boardlife Jam a testovačky Rossignol sú určené pre všetkých snowboardistov a lyžiarov,  všetkých vekových kategórií, ktorí sa chcú na svahu zabaviť. Preto sme pre nich pripravili fun park, ktorý pozostával z jednoduchého slalomu, lomenej rúrymini kickeru. Park si mohli otestovať naozaj všetci bez rozdielu veku, či pohlavia.

Značka Rossignol počas celého dňa požičiavala lyže a snowboardy, takže ste si nemuseli zodrať vlastné a zároveň jazdiť a testovať nové modely úplne zadarmo. K všetkému hrala príjemná hudba, moderátor Fejo sa postaral o hovorené slovo, podávala sa energy čokoláda a čaj od Isoline a do nepríjemného počasia ste mohli otestovať aj skvele vymyslené čiapky Beardo a svoju rovnováhu ste si mohli vyskúšať na balansovacej doske

Všetci účastníci mali celé doobedie na to aby si mini park vyskúšali, aby testovali prekážky a trénovali triky, ktoré sa chcú naučiť. Celý deň testovania sa končil Boardlife Jamom, ktorý v závere dňa prebiehal vo fun parku na zjazdovke. Jedinou podmienkou účasti v Jame bola registrácia, ktorá taktiež prebiehala počas celého dňa. Na začiatku to vyzeralo so súťažiacimi veľmi biedne, no keď sa chýlilo k jamu počet súťažiacich rástol. Registrácia sa zastavila na skvelom počte 21 súťažiacich

Počas Jamu mali súťažiaci 2 hodnotené jazdy, z ktorej sa počítala lepšia. Najlepšími jazdcami celého Jamu sa stali bratia Tomáš a Marek Kotianovci, ktorí celý deň svoje triky trénovali v parku a nakoniec sa im podarili čisto odísť triky ako front flip, boardslide 50-50, tretím najlepším jazdcom sa s FS 180 stal Peter Štefanec. Špeciálne ceny dostali aj najstarší a najmladší jazdci Jamu, pričom najmladší Miško Búry mal len 3,5 roka.  Ani jeden z 21 súťažiacich nakoniec nezostal bez ceny a všetci boli odmenení

V celej súťaži Boardlife Jamu sme sa snažili aby boli prekážky postavené tak, aby si ich vyskúšali všetci jazdci. Nezáleží či jazdia na lyžiach alebo snowboardoch, taktiež nezáležalo na veku či už mali 40 rokov alebo 3 roky. Dôležité bolo vidieť, že rodičia motivovali svoje deti k športu, že decká sa navzájom hecovali jazdiť prekážky a bavilo ich to.

Ďakujeme všetkým zúčastneným jazdcom, stredisku Ski Králiky za poskytnutie priestoru a partnerom Rossignol, IsolineBeardo za skvelú atmosféru na svahu.

Dúfame, že snehové podmienky sa zlepšia a my sa už 1.2.2014 vidíme na ďalšej zastávke Boardlife Jamu a testovačky Rossignol, ktorá bude v lyžiarskom stredisku Tále.

Ďalšie termíny Boardlife Jamu:

8.2.2014 - Malinô Brdo, Ružomberok

20.2.2014 - Ski Bachledova Dolina 

Tešíme sa na Vás!!!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!