Roman Röth a jeho minulá sezóna v edite a interview
Pondelok 12. Januára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Roman Röth a jeho minulá sezóna v edite a interview

Roman Röth patrí medzi stálice slovenského snowboardingu už niekoľko rokov. jeho jibové majstrovstvo je známe široko ďaleko. Roman pred časom spravil zaujímavý krok, odišiel z klasickej roboty a rozhodol sa sťať shaperom. Ako sa mu darilo minulú sezónu vám rozpovie v interview a rozjazdí vo videu.

BLF: Ako sa máš Roman?

Roman: Servus, mám sa fajn, diky, čo ty?:) Zatiaľ slabučká zima, ale pevne verím, že nebude ani z ďaleka taká ako minuloročná.

BLF: Odišiel si z „normálnej“ kancelárskej roboty a stal si sa shaperom. Nemá byť táto zmena v opačnom garde a pred 10 rokmi? Ako vidíš s odstupom času túto zmenu, ktorá je pravdu povediac ojedinelá?

Roman: Ja robím v živote skoro všetko naopak, thats ma stajl. V podstate áno, je to ojedinelá zmena a má pre mňa istý význam. Vyrastal som v meste, k snowboardingu som sa dostal niekedy v 14tich a na hory som sa v ten čas dostával zriedka. Po škole som začal pracovať a v zime som chodil po víkendoch na Stuhleck, ktorý je od Bratislavy najbližším strediskom. Najčastejšie s dobrou partiou zo snowboardového klubu Frontline, ktorým patrí veľká vďaka. Pri kancelárskom živote čas veľmi rýchlo uteká, tak som sa rozhodol aj ja na dáku chvíľu utiecť :) Aj tak v kancli sa dá sedieť hocikedy. Bol som z toho naháňania sa vo voľnom čase za snehom už dosť unavený a tak som potreboval príjemnú zmenu, ktorú strávim na horách, tam sa cítim najlepšie. To by som ale nebol ja, keby som nevychytal najhoršiu sezónu za posledných X rokov, ale aj tak to bolo pre mňa najvaác stráviť celú sezónu na doske <3.

BLF: Katastrofálna minulá sezóna postihla aj blízko Slovenska ležiace strediská, kam patrí aj Stuhleck na ktorom si robil shapera. Povedz nám niečo o minulej sezóne. Sneh, stredisko, park, robota, jazdenie, točenie.

Roman: Na to aká bola minuloročná sezóna katastrofálna na snehové podmienky tu u nás a v okolí, tak sa nemôžem sťažovať, bol som skoro stále na kopci. Stuhleck ma slušný zasnežovací systém, takže sa tam dali prežiť aj tie temné chvíle. Snowparky sme mali myslím na celkom slušnej úrovni na to koľko málo snehu bolo. Verím, že tento rok to bude lepšie. Robota super. Baví ma to, škoda ale že to nie je celoročná záležitosť. Jazdenie-paráda, aj sme čosi potočili, pofotili.

BLF: Čo progres? Nové triky, štýl, jazdenie? Posunul si sa niekam? Vymenil si železo za pow pow?

Roman: Určite ma to niekam posunulo byť celú "zimu" na doske. Železo sa nedá vymeniť, ale pow určite dosť baví :)

BLF: Dlhší čas si trávil v Rakúsku, dostal si sa na Slovensko? Street, alebo do nejakého snowparku..

Roman: Nepodarilo sa mi bohužiaľ prísť si zajazdiť predošlú "zimu" ku nám na kopce a nie to ešte niekam na street. Tento rok som už bol u nás pošuchať Jasnú aj Donovaly :)

BLF: Nechajme minulosť a poďme dopredu k lepším zajtrajškom. Nejaké plány na novú sezónu? Meníš pôsobisko, robotu freestyle za race?

Roman: Opäť Stuhleck, keď ale ani túto sezónu poriadne nenasneží tak ja už neviem potom :) Ja nie som moc typ na plánovanie, ale určite chcem veľa jazdiť, točiť a postavať s chlapcami dobrý snowpark. Takže priority sú jasné :)

BLF: Máš nejaký ucelený koncept? Chceš natočiť nejaké video, vyhrať svetový pohár, alebo niečo úplne iné? Alebo tomu necháš voľný priebeh?

Roman: Voľný priebeh, a hlavne baviť sa snowboardingom.

BLF: Sleduješ slovenskú snb scénu, alebo skorej rakúsku, keďže si najmä na Stuhlecku? Čo hovoríš na jednu aj druhú? Nejaký zásadný rozdiel.

Roman: Sledujem slovenskú scénu, jasné. Moc by som to neporovnával, Rakušáci majú úplne iné možnosti, a hlavne veľa stredísk so snowparkom čo je základ. U nás sú cesty vydretejšie, ale je tu vidieť, že keď sa chce tak sa dá.

BLF: Nemáš 17 a ani 22 rokov, snowboarding ťa už dlhšie živiť nebude (hahahahahaha), čo sa znova vrátiť do kanclu?

Roman: Snowboarding ma hlavne baví a to je pre mňa najdôležitejšie. Ako som už písal, v kancli sa dá sedieť hocikedy  :)

BLF: Ešte sa hráš na vojaka? Alebo už si z toho vyrástol? A čo pc games? Nemáš niečo nové, požičal by som si, heheh.

Roman: Nemám už na to moc času, ale je to fajn zábavička.  Bajkovaním rád trávim čas. Hry už takmer nehrávam, ale dáke to NBA a Fifa sa u mňa nájde, dojdi zahrať niekedy.

BLF: Ok, tak posolstvo svetu na záver.

Roman: Posolstva by som tu nepísal, každý máme to svoje :) ja by som len poďakoval rodine a všetkým, ktorí stoja pri mne. Veľké ďakujem Meatfly za dlhoročnú spoluprácu, taktiež Corner boardshopu za podporu a tebe za rozhovor :) Vidíme sa niekde na kopci, ahoj.

BLF: Dík za rozhovor a nech sa darí bez zranení. Vidíme sa hore!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: roman roth roth stuhleck frontline interview full part

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!