Sára na videopremiére KBR - King Cobra videa v Helsinkách + full video
Utorok 11. Novembra 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Sára na videopremiére KBR - King Cobra videa v Helsinkách + full video

Ssssssss… King Cobra! Na Halloween sme si niektorí nedopriali masky a kostými, ale nový snowboardový filmík, poriadnu after party a veľa všetkého čo k tomu patrí! Pokiaľ máte pocit, že ste niečo zmeškali tak nezúfajte. Premiéra sa totiž uskutočnila v Helsinkách a King Cobra je film z fínskej produkcie KBR. Ako taká premiéra vyzerala v krajine tisícich jazier?

Piatok, 31.10.2014, niečo pred desiatou večer, Halloween, po slovensky Dušičky a takmer celé Helsinki posiate zajačikmi, sestričkami, mŕtvymi nevestami, čarodejnicami a… snowboardistami. Skvelá kombinácia. Moje kroky smerovali spolu s group fínikov, do FinnKina v centre Helsiniek, v ktorom mala premiéra filmu King Cobra svoju poslednú zastávku. Predtým sa premiéra uskutočnila v mestách Oulu, Tampere, Turku a Jyväskylä. Už pred kinom to bola plnka a vidieť koľko ľudí zaplnilo kinosálu bolo skvelé. Nehovorím, že na Slovensku to tak nie je, ale ako sa hovorí, iný štát, iný mrav, iná atmosféra :)

SLEDUJTE FULL VIDEO KING COBRA OD KBR.

Pred začiatkom filmu bol príhovor od otca filmu a ridera zároveň Petrusa Koskinena, ktorému som rozumela prvé dve a posledné tri slová. Nevadí. Vysmiaty, blonďatý, bielozubý riders v bielych košeliach sa predstavili, mne vynahradili chvíľku neporozumenia a potom už len press play. Film mal niečo cez 30-minút a práve imaginárne tlieskam.

Bolo to samozrejme o jazdení a každý part mal niečo "to" do seba. Dohromady 11 fínskych jazdcov ukázalo, ako to vedia len oni. Predstavili sa: Petrus Koskinen, Toni Kerkelä, Janne Lipsanen, Antti Jussila, Jani Sorasalmi, Teo Konttinen, Niels Schack, Zakke, Niko Länsiö, Sami Luhtanen a Elias Veijola. Shredilo sa doslova všetko!

Popravde mám pocit, že niekedy to vyzeralo ako keby chceli chalani poraziť gravitáciu. Shred viac smerom hore ako dolu. Nejazdilo sa veľa čerstvého prašanu v prírode, a bolo to viac o "skús jazdiť všetko”, no každý film je čerešňa na torte v niečom inom. Na druhej strane musím napísať, že pokiaľ by ste si chceli pozrieť dokumentárny film o Fínsku netreba. Stačí si pustiť KC. Soby, Santa Klaus, Santova dedinka, Lapland, bežky, poldecáky, old school fínsky štýlik, Nordic walking… all included! Na konci obrovský applause a hybaj na after!

Veľa párov nôh, posilnených popcornom, pivom a inými slasťami, nasmerovalo svoje kroky do Teatteri Forum v ktorom sa konala after party. Obrovský priestor, nafičaná DJ’s crew ,,We Love Helsinki” a taktiež koncert skupiny Pietarin Spektaakkeli, sa postarali o tú pravú atmosféru od Mattela. Žiadne umeliny. Aj keď po ochutnaní zopár ,,fínskych miešaných,,… Nejaká tá umelina tam cítiť bola a asi by vám tiež veľmi nechutilo :).

Potom to už išlo ako to poznáme aj na Slovensku, či v neďalekom zahraničí. Dobrá zábava sa nezaprie. Nejaké tie Halloweenske masky a iní drtili na parkete čo to dalo. Ďalší radšej na bare. Niekto vystavoval svaly, niekto balil baby a naopak. Mieset, rozumej muži z KBR zašli pred premiérou do známeho fínskeho Second Hand-u UFF, a pripravili menšie prekvapenie. Žlté tašky obsahovali všetko možné. Pravé zimné baranice, iné špeciál fínske vecičky, nejaký ten mrazený koláč a tak ďalej. Kto mal šťastie potiahol. Mne sa na pamiatku ušla pravá Laplandská farebná čapica, ktorá má svoj oficiálny názov, avšak bol zabudnutý v stotine sekundy ako mi bol povedaný.

Keď už sa nielen moje nohy prepletali ako zajacovi a volali po domove, lebo ráno múdrejšia večera. No aj o 4 ráno bolo stále potrebné predrať sa k východu a potom si to nasmerovať na nočák. Lístok len 7 eur a len 40 minútová jazda, a to stále v Helsinkách. No veru, iný kraj, iný mrav. Líhala som si s dobrým pocitom z únavy a skvelého večera. Zároveň som sa nevedela dočkať BoardExpa, ktoré prebiehalo v Helsinkách celý víkend. Čo je BoardExpo? O tom je už iná rozprávočka, ktorá bude taktiež čoskoro online! Zatiaľ si ešte doprajte nejaké tie plusky o KBR crew, filme a tak od Petrusa. Do nevidenia sssssssssssssss!

Sára: Tak nám prezraď Petrus, na ktorých miestach ste jazdili najviac?

Petrus: Najviac sa jazdilo v Laplande vo Fínsku, nakoľko sme minulú zimu nemali dostatočné množstvo snehu v Helsinkách ako sme zvyknutí. Taktiež sme navštívili Montreal a Quebec, kde sme stretli Nielsa Schacka, ktorý má taktiež svoj part vo filme. A nakoniec sme si spravili 10-dňový trip do Álp, aby sme pojazdili aspoň nejaký ten prašan a prírodu! 

Sára: Čo sa Ti najviac vo filme páčilo?

Petrus: Ako režisér, strihač a jazdec v jednom musím povedať, že sa mi páčil celkový finálny pohľad na film. Som veľmi šťastný z výsledkov! Taktiež sú vo filme party, ktoré sú "pretty SICK" a z nich som na vetvy tiež. Všetci by ste si však film mali pozrieť sami a posúdiť podľa seba. 

Sára: Prečo len chalani a žiadne baby?

Petrus: My sa s babami nerozprávame. 

Sára: Prečo King Cobra?

Petrus: Prečo? Pretože King Cobra je SHIT! 

Sára: Čo a kto je KBR?

Petrus: KBR je fínska snowboardová crew, ktorá sa skladá z kamošov. Sme približne 10 snowboardisti, 3 kameramani a 3 fotografi. Dnes je tomu už 10 rokov, počas ktorých  sa snažíme točiť videá. Samozrejme to začalo tými "youtube shitty" videami, až po videá, aké produkujeme dnes. Avšak po King Cobre si v produkcii videí dávame pauzu. KBR však ako snowboardová komunita rozhodne nekončí. KBR Production oficiálny web.

Poz. red. Ďakujeme Sáre Belovej za príjemný report a fotky z fínskej videopremiéry King Cobra, ako vidíte na fotkách, moc sa o našej nelíši :) Sáre prajeme ešte veľa príjemných zážitkov vo Fínsku.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: kbr king obra finsko premiera helsinky

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!