Stuhleck otvoril svoje zjazdovky už 18.11.2016
Sobota 19. Novembra 2016
Autor: Boardlife
Foto-video: Roman Röth
0 komentárov

Stuhleck otvoril svoje zjazdovky už 18.11.2016

Skvelá otváračka blízkeho rakúskeho strediska Stuhleck. O tomto stredisku a jeho troch snowparkoch sme už čo to popísali. Predsa len cca 150 km z Bratislavy nie je veľa a keď sa k tomu pridá kvalita, nie je o čom. Práve pre to sme sa s dvoma Frontline kamošmi Maťom Blaškom a Dušanom Šimkom vybrali na otvorenie strediska Stuhleck v novej sezóne 16/17.

Otváračka prebehla v piatok 18.11.2016, pracovný deň, takže ľudí nebolo veľa. Občas sme zazreli aj nejaké auto so slovenskou špz, no čuduj sa väčšina bola mimo Bratislavy. U nás zatiaľ nefunguje žiadne stredisko a tak otváračka Stuhlecku bola dobrá možnosť zajazdi si. Žiadne rady na lanovkách, žiadne rady na kase, žiadne preplnené zjazdovky. Skvelé!

Na Stuhlecku ťahali tri lanovky. Tri hlavné sedačkové lanovky - štvorsedačka Stuhleckbahn, šesťsedačka Weissenelfbahn a šesťsedačka Steibnachalmbahn. Čiže dostali ste sa od dolnej stanice až na vrchol. Zajazdili sme si na hlavných zjazdovkách 1, 10 a 11. Väčšina z nich bola vysnežená po celej šírke, niekde však len do polovice. Sneh bol prírodný zmiešaný s technickým a bolo ho dostatok. Z rána trocha tvrdší podklad, no počas dňa sneh pustil k čomu dopomohli aj vyššie teploty okolo +6°C. Kvalitovo však výborné podmienky čo sa týka snehu a zjazdoviek. Žiadne ľadové platne, žiadne kamene, žiadne veľké nerovnosti. Rakúska kvalita. Jediné, čo nám znepríjemňovalo jazdenie bol silný nárazový vietor, ktorý občas spomaľoval lanovky.

Hneď ráno sa k nám pridal aj Roman Röth, ktorý na Stuhlecku už žije. Pred rokmi pracoval ako shaper no teraz sa z neho stala obsluha lanovky W11 v údolnej stanici. Jazdíme po stredisku, užívame si každú možnosť na šalenie a vychutnávame si otvorenie sezóny.

Stretávame ďalších skalných riderov ako Mariusa Carpa, Roba Matheru, ale aj top rakúskeho ridera Clemensa Schattschneidera. Čo sa týka snowparkov, na Stuhlecku počas sezóny fungujú tri až štyri snowparky. Na úvod sezóny však stačila osadená dvojtrubka, barelový sud a vykopávačka, na ktorej sa prísne backflipovalo. Sledujte video od Romana Rötha, ktorý keď neťahá šesťsedačku, natáča príjemné edity.

Po odjazdení sa však musia prekážky stiahnuť na bok zajzdovky, resp. snowparku, keďže stále prebieha zasnežovanie a úprava snowparku a zjazdoviek. Keď si náhodou niečo osadíte, tak to po odjazdení prosím dajte na svoje miesto, aby sa prekážky a technika nepoškodili. Už teraz sa tešíme, keď budú všetky snowparky na Stuhlecku v plnej kráse. Na záver dňa ešte pojazd, gulášová polievka a spokojní môžeme ísť domov.

Otváračka ako sa patrí. Netreba 7 diskoték, 587 aktivít, ohňostroj ani nič podobné. Stačí dobre upravená zjazdovka, kvalitné možnosti na jazdenie. Samozrejme frfloši sa nájdu všade, však sa platila plná suma za skipas a neboli otvorené všetky zjazdovky. Nuž, tak to býva nie len u nás. Našťastie to za tie eurá stálo. Vidíme sa počas sezóny. Aktuálny cenník, otváracie hodiny a aj lanovky a zjazdovky v prevádzke nájdete na www.stuhleck.at

Clemens a jeho backflip.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: stuhleck simko roth blasko

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!