Test Rossignol & Boardlife Jam 2015 – Tále
Streda 04. Februára 2015
Autor: Boardlife
Foto-video: Lulla
0 komentárov

Test Rossignol & Boardlife Jam 2015 – Tále

Záverečná zastávka našich test centier a Boardlife.sk jamov v sezóne 14/15. Zúčastnili sme sa deviatich zastávok v deviatich rôznych strediskách od stredu až po východ Slovenska. Naše putovanie, testovanie a súťaženie končíme v stredisku Ski Tále.

Nedeľa, jemne pod mrakom, ale našťastie len jemne sneží a nefúka. Rozbaliť stany, pripraviť testovací materiál, osadiť VR rúru a môžeme ísť na to. Pre všetkých, tak ako počas ostatných zastávok, je pripravených vyše 40 párov lyží a vyše 20 snowboardov na testovanie. Na svoje si prídu ako zdatní jazdci, tak aj turisti, ktorým záleží viac na farbe a dizajne dosiek ako na ich funkčnosti.

Popri testovacom centre máme pre vás k dispozícii Corny súťaže o vecné ceny od našich partnerov a to Corny.sk, Boardlifecentrum.eu a Rossignol. Súťaže sú veľmi obľúbené, keďže sa v nich nejedná o nič zložité a môžu sa ich zúčastniť všetci bez rozdielu veku. Samozrejme, niekde má vek výhodu, no vždy sme sa snažili skladať skupiny tak, aby v nich boli rovnocenní súperi a súperky.

Aké súťaže sme si pre vás na dojazde zjazdovky na Táloch pripravili? Bolo ich niekoľko druhov a počas našich zastávok, sme vyčlenili tri najúspešnejšie, na ktorých bolo najviac zábavy. Corny run – bež si po cereálnu tyčinku Corny a rýchlo na späť na štart. Vyhráva najrýchlejší. Bežalo sa v lyžiarkach, snowboardových topánkach, alebo na tom, čo ste mali práve na nohách.

Druhou zábavnou súťažou bol Corny hole, čo je vlastne obdoba súťaže hodu na presnosť. Na zem a sneh sa nasprejoval terč, vyhradilo sa štartovacie pole a hádzalo sa. Keďže táto súťaž je nenáročná na fyzičku, prihlásilo sa do nej väčšie množstvo účastníkov, ktorých sme museli rozdeliť do skupín. Z každej skupiny tak postupovali víťazi do finále.

Treťou a taktiež veľmi zábavnou súťažou je Corny – jedenie na rýchlosť. Ako už názov napovedá, išlo o to čo najrýchlejšie zbaštiť tyčinku Corny. Vyhráva samozrejme ten najhladnejší a najrýchlejší. Táto súťaž nebola zábavná len pre súťažiacich, ale aj pre nás organizátorov a ostatných divákov.

Neoddeliteľnou súčasťou väčšiny Test Rossignol & Boardlife Jam 2015 boli aj jamy v ktorých sme sa zameriavali na mladších a menej skúsených jazdcov. Pripravili sme malé prekážky, ktoré by mal zvládnuť aj menej skúsený freestylista. Jednalo sa buď o malú vyhadzovačku a VR rúru. Ak sme videli, že sa chalanom, ale aj babám darí, pridali sme k VR rúre aj kinknutú druhú. Bolo super vidieť jazdcov, ako sa hecujú na ich prvé 50-50, alebo boardslide, ktorý by nezajazdili v normálnom snowparku.

Na Táloch počas celého dňa vládla pohoda, jazdilo sa, testoval materiál, ktorý si teraz môžete zakúpiť v zľave na našom e-shope Boardlifecentrum.sk. Nechýbali Corny tyčinky, alebo Isoline čaj pre smädných. Ďakujeme všetkým, čo sa zúčastnili Test Rossignol & Boardlife Jam 2015 nie len na Táloch, ale aj v ostatných strediskách. Dúfame, že ste sa s nami zabavili a získali kopec poznatkov a skúseností. Vidíme sa o rok.

Všetky informácie o testovačkách Rossignol a Boardlife Jame nájdete na stránke http://www.boardlife.sk/rossignol

alebo na FB Rossignol Testovanie SK

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tale boardlife jam test rossignol

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!