Utorok 24. Februára 2009
Autor: Kristián
Foto-video: Peťo Čaja
0 komentárov

Video zostrih zo snowboardovej série Skočsy (2009)

Peťo Čaja dal dokopy video zostrih zo snowboardovej série Skočsy, ktorá prebehla 31.1. na Štrbskom plese, 7.2. v Liptovských Revúcach a 14.2. na Donovaloch. Ako to už u snowboardových akcií býva, počasie si nevyberieš a tak prvý pretek zasiahlo husté sneženie, druhý si okrem nedostatku čerstvého snehu užil aj dážď a v deň finálovej akcie na Donovaloch zaúradoval silný vietor.

Rozhovor s účastníkom viacerých zastávaok Skoč Sy 2009 - Mattom Lindenmutho

Matt Lindenmuth (Humanity Snowboards, Rooly Eyewear, Billabong)

Vek: 27, teraz žije v Reno, NV, USA. Niečo z jazdenia na snb: Skoč Sy! 3. miesto big air Štrbské Pleso, a 3. miesto na slopestyle v Lip. Revúcich. USA: 2006 3. miesto US Nationals SuperPipe, Progression Session Best Trick (Double Backflip 180° v rampe) Korčule: 1998 World Champion, 1999 X Games 3. miesto rampa, 2001 Gravity Games 3. miesto rampa, 2001 Soul Bowl Best Trick 1. miesto a iné.

1. Ako sa ti páčila séria Skoč Sy?

Cítil som sa tu príjemne. Takmer rok som vôbec nesúťažil, kvôli zraneniu (zlomená noha), ktoré som utrpel minulú sezónu. Bol som dosť nervózny, keď som sa vracal k súťaženiu. Ďakujem však všetkým, zabával som sa a bol som schopný uvoľniť sa a užiť si to všetko. Skoč Sy! sa mi páčilo a dúfam, že budúci rok bude viacej pretekov a ja sa ich znova zúčastním.

2. Aký je najväčší rozdiel medzi súťažami u nás a v USA?

No najväčší rozdiel bol pre mňa v počte jazdcov na pretekoch. V USA sa viac ako stovka jazdcov zaujíma o také preteky, ako boli tu Skoč Sy!

3. Ako sa ti jazdilo na Štrbskom a v Liptovských?

Cítil som sa dobre, že znova súťažím. Jazdenie na pretekoch si užívam a posúva ma to stále vyššie. Je fajn, ak sa naučíš nový trik, alebo počuješ podporu z davu po vrátení triku. Prajem si aby som odchádzal viacej ťažkých trikov vo finále, ale niekedy to nefunguje.

4. Aké triky najčastejšie jazdíš?

Milujem robiť switch backside triky na skokoch (odídený sw bs 540) a transféry na railoch/boxoch. Na slopestyle bol ideálny box na takéto veci. Mám rád fs 270 transfer do šikminy.

5. Bol si spokojný so svojím jazdením na dvoch eventoch Skoč Sy?

Bol som šťastný z oboch tretích miest, ale budúci rok sa chcem vrátiť a zajazdiť lepšie, lebo viem že mám na viac.

6. Myslíš si, že si prvenstvo Maťo Matys zaslúžil?

Myslím, že si prvé miesto na oboch pretekoch zaslúžil. Dal niekoľko backside spinov vo veľkom štýle. Mám rád rozmanitosť trikov a rád vidím mix trikov.

7. V čom sú podobné súťaže tu a v USA?

Aj u vás aj v USA majú preteky skoro podobnú atmosféru. Len tam chodí viacej divákov. Ale medzi jazdcami na pretekoch je to rovnaké. Snowboarding je zábava a nezáleží kde na svete si.

8. Chceš sa ešte na Slovensko niekedy vrátiť? (blbá otázka)

Haha, blbá otázka, moja priateľka tu žije, ja sa sem určite vrátim. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!