Záver zimnej sezóny 15/16 na Slovensku
Streda 20. Apríla 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Záver zimnej sezóny 15/16 na Slovensku

Ako každý rok, tak aj teraz trávime koniec zimnej sezóny na Slovenských horách. Posledným strediskom na Slovensku, ktoré je ešte v prevádzke (v tej zimnej myslíme) je stredisko Jasná - Nízke Tatry.

Koniec zimnej sezóny je naplánovaný na 24.4.2016 tj. už túto nedeľu. Následne prebehne technická údržba lanových dráh v Jasnej a od 30.4. začína letná turistická sezóna. Áno, zimná sezóna končí tento rok o dosť skôr ako minulý. V sezóne 14/15 sme končili začiatok mája a nebyť posledného daždivého týždňa, kľudne by sa jazdilo až do stredu mája.

Komplikované snehové podmienky, striedanie prudkých výkyvov počasia. Vyše 10°C teploty počas marca, následné husté sneženie a znova až extrémne teplo. Horšia celosezónna snehová nádielka ako počas minulých sezón a už spomenuté komplikácie spôsobili, že sa končí túto sezónu o čosi skôr.

Posledné týždne sprevádzali taktiež výkyvy teplôt. Kým začiatkom apríla bolo na Bielej Púti +21°C a na Chopku + 11°C, dnes tj. 20.4. mrzlo a slabo posnežievalo. Záver sezóny by mal byť taktiež v znamení vyšších teplôt.

Kto si chce ešte užiť záverečné dni na doske na Slovensku, má teraz jedinečnú možnosť. Prázdne zjazdovky, príjemné počasie a kľud. Žiadne čakacie doby na lanovkách a ani prepchaté parkoviská. Počas týždňa ťahá lanovka na Bielej Púti (ktorou sa dostanete z parkoviska na medzistanicu), zjazdovka je však bez snehu. Z Kolieska sa počas týždňa dostanete "vysávačom" (Lienkou) k údolnej stanici Funitelu. Cez víkend by mala ťahať aj štvorsedačka Jasná - Luková (B4), no všetko záleží od snehových podmienok.

Zjazdovka pod Funitelom je vo výbornom stave (1a, 1b a 1c). Dostatok snehu, občas ostrovček zo skál, ale to už v tomto čase nie je nič nezvyčajné. Plynulo sa dá dostať z Hornej stanice Funitelu až skoro k údolnej. Tam však treba prejsť zopár metrov pešo.

Juh je na tom o niečo horšie. Lanovka ťahá z o Srdiečka na Kosku a z Kosky na Chopok. Zjazdovka pod štvorsedačkou už nie je zjazdná. Zjazdovky vo vyšších polohách sú síce dobre zjazdné, ale traverzy k lanovke sú už na viacerých miestach nezjazdné a treba s vyzúvať, resp všetko záleží ako si ceníte svoju výbavu. Uvidíme, aký bude stav zjazdoviek cez víkend.

Určite nezabudnite využiť Šikovnú sezónku, keď do konca apríla zaplatíte 49€ a na budúcu sezónu doplatíte 150€. Čiže koniec tejto a celá budúca sezóna vás bude stáť len 199€, čo je výborná cena.

Fotky boli cvaknuté počas tohto týždňa začiatkom apríla. 10., 18. a 19.4.2016 v stredisku Jasná - Nízke Tatry.

Aktuálne info aj na www.jasna.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna sezona zima

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!