Zimná sezóna v lyžiarskych strediskách Lackenhof am Ötscher a Hochkar (Dolné Rakúsko) a Hinterstoder-Wurzeralm (Horné Rakúsko) začala.
Utorok 15. Decembra 2015
Autor: PR
Foto-video: www.skisport.com
0 komentárov

Zimná sezóna v lyžiarskych strediskách Lackenhof am Ötscher a Hochkar (Dolné Rakúsko) a Hinterstoder-Wurzeralm (Horné Rakúsko) začala.

Napadnutý prvý sneh a nízke teploty spolu so zasnežovaním umožnili štart zimnej sezóny. Tieto štyri lyžiarske strediská patriace do skupiny skisport.com vás presvedčia vynikajúcim pomerom ceny a služieb a svojimi podmienkami na zaručenú zasneženú lyžovačku s rodinou či priateľmi. Strediská bodujú výbornou dostupnosťou a infraštruktúrou, blízkosťou od Bratislavy, priaznivými ponukami pre rodiny a množstvom podujatí.

Najbližšie k Bratislave sa nachádzajú dve lyžiarske strediská: Hochkar a Lackenhof am Ötscher v dolnom Rakúsku. Ich vzdialenosť od Bratislavy je do 3 hodín jazdy autom. 

Hochkar je medzi lyžiarmi a snowboardermi známy svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok a možnosťami postaviť prvotriedny snowpark všetkých stupňov obtiažnosti. Lyžiari majú k dispozícii 19 km zjazdoviek, 9 moderných vlekov, park Senoner´park Hochkar a úžasnú krajinu s jedinečnou Dolnorakúskou Panorámou. 

Snowpark - Hochkar

Presne pred 50 rokmi začala prevádzka prvej lanovky v stredisku Hochkar a z toho dôvodu začína od 8. januára 2016 veľa súťaží a zliav pre všetkých návštevníkov strediska. Ponuky nájdete na www.hochkar.at

Lackenhof am Ötscher sa považuje za mnohotvárne lyžiarske stredisko s 19 km zjazdoviek všetkých stupňoch náročnosti a 9 vlekmi, ktoré je zamerané na rodiny. Najmenší hostia sa môžu vyblázniť v parku Sunny Kids Park s čarovným kobercom. Obľúbené lyžiarske stedisko na úpätí vrchu Ötscher zostáva aj naďalej miestom stretnutia Dolnorsakúskej freestylovej scény, kde znovu tento rok postavili trednový snowpark Ötscher.

Tiež Lackenhof sa prezentuje pestrým programom,  28.decembra 2015 sa už po 20. krát koná pôsobivé divadlo pre každého, Noc balónov na Ötscheri. Ďalšie podujatia nájdete na www.oetscher.at

Hornorakúsky lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm s dvomi lyžiarskymi strediskami leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge („Mŕtve hory“) a je výborne dostupný aj zo Slovenska vďaka priamemu napojeniu na diaľnicu.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m. n m. a zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si prídu tak športoví lyžiari hľadajúci výzvy – napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, ako aj rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách. Snowboardistom ponúka zábavu "naj-cool" Funpark Horného Rakúska.

Stredisko Wurzeralm ponúka na 22 km zjazdoviek pohodovú lyžovačku s nádherným výhľadom na hory. Celosvetovo najrýchlejšia pozemná lanovka vyvezie hostí k horskej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Lyžiari a snowboardisti si prídu na svoje predovšetkým na vrchu Frauenkar kde na nich čakajú najlepšie freeridové zóny

TOP podujatia

Hinterstoder:27.-28.02.2016 AUDI FIS Svetový pohár v lyžovaní mužov

Wurzeralm: 23.01.2016 Rodinný deň na zjazdovke

www.hiwu.at

Všetky informácie a ponuky ôsmych rakúskych lyžiarskych stretísk (dolnorakúsky Hochkar a Lackenhof am Ötscher,  hornorakúske top destinácie Hinterstoder a Wurzeralm, Kasberg a Hochficht, Action Hill v Hochkössen v Tirolsku či nádherný Heiligenblut am Großglockner) spolu s TOP destináciami Savognin vo Švajčiarsku a ľadovec Schnalstaler Gletscher v južnom Tirolsku nájdete na www.skisport.com.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!