Streda 08. Februára 2012
Autor: Kristián

0 komentárov

Snowpark Jasná

V stredisku Jasná - Nízke Tatry sa nachádza snowpark s najdlhšou tradíciou na Slovensku. Momentálne sídli na pôvodnom mieste - zjazdovke Otupné "Vrbická". V snowpraku nájdete množstvo menších jibových prekážok a niekoľko skokov.

Snowpark sa nachádza na zjazdovke Vrbická, hneď v úvode, keď vystúpite z GrandJetu. Snowpark je na plochom mieste, teda bolo potrebné vybudovať platformy. Je ich hneď niekoľko. Na prvej platforme nájdete rovnú dlhú širokú bedňu, veľa nej street rúru. Mimo platformy sa nachádza staršia dlhá široká bedňa. Na druhej jibovej platforme nájdete kinknutú bedňu zloženú z dvoch kusov a doublekink dvojtrubku.

Tretia platforma obsahuje dva picnic tables zložených do kinku a dlhý, skoro rovný rail. Ďalšia platforma je už skoková so skokom cca 5m a s menším bočným vyhadzovákom. Záver prvej časti parku patrí zaujímavej bedni do vrchu a rovnému railu. Ak chcete však stihnúť vlek, ktorý jazdí popri úvodnej časti snowparku, musíte ďalšie prekážky oželieť.

Na záverečnej časti na vás čaká skok s table cca 8m. Shaperi: Matej Zemanovič, Dávid Hovanec, Martin "Cigi" Burian, Marek Hliničan, Michal Dedinský a ďalší kamoši však slubujú pidanie ešte zopár prekážok, do poslednej časti. Snowpark nemá špeciálny lístok, dá sa jazdiť buď celý s následným vývozom kabínkov, alebo jeho úvodnú časť s malou pomou. Park sa shaperi snažia shapovať čo najčastejšie.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!