Utorok 24. Januára 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

4x4 Český Snowboardový Pohár 2012

4x4 ČSP 2012 začína v Špindlerově mlýně a končí v Peci pod Sněžkou. Už deviaty ročník pretekov Českého snowboardového pohára sa naplno rozbieha posledný januárový víkend v Skiareále Špindlerův mlýn a po zastávkach v Rejdiciach a na Klínovci skončí finálovým pretekom v Peci pod Sněžkou.

Systém pretekov zachováva model z predchádzajúcich rokov, kedy je každá zastávka rozdelená do dvoch dní – piatkovej registrácie a tréningu a sobotného preteku. Všetky zastávky sú súčasťou oficiálnej celosvetovej série TTR, čo stavia celý seriál na úroveň majstrovských snowboardových pretekov v ostatných krajinách.

Účasť v pretekoch je otvorená všetkým záujemcom z radov snowboarderov, ktorí budú podľa veku rozdelení do troch kategórií. Groms (deti), narodené od 1. januára 1997 a mladší, Rookies (juniori) narodení od 1. januára 1994 do 31. decembra 1996 a Adults (dospelí) narodení do 31. januára 1993.

Výsledky jednotlivých pretekov sa započitávajú do celkového hodnotenia, jazdec s najvyšším počtom bodov sa stane víťazom série. Naviac zastávka na Klínovci je súčasťou Majstrovstiev ČR v snowboardingu v disciplíne halfpipe, posledný závod v Peci pod Sněžkou je aj zároveň Majstrovstvami ČR v snowboardingu v disciplíne slopestyle.

Kalendár pretekov:

  • 27 – 28. január Špindlerův mlýn halfpipe, slopestyle Prize Money 35 000,– Kč
  • 3 – 4. február Rejdice slopestyle
  • 24 – 25. február Klínovec halfpipe
  • 2 – 3. marec Pec pod Sněžkou slopestyle

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!