5 dôvodov, prečo sa na Pohode zastaviť na Red Bull Music Academy stage
Piatok 08. Júla 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

5 dôvodov, prečo sa na Pohode zastaviť na Red Bull Music Academy stage

Tohtoročná československá premiéra Red Bull Music Academy festival stage na Pohode počas dvojdňovej produkcie predstaví crème de la crème svetového hudobného priemyslu. Okrem audio - vizuálneho zážitku pred pódiom však budete mať čo robiť aj vďaka sprievodným aktivitám, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou. Zúčastnite sa workshopu alebo sa cez expozíciou výstavy Beyond the Noise ponorte do sveta umelcov. Kedy a kde? Dozviete sa nižšie.

Showcase zone

I.   Workshopy
Príďte si otestovať aktuálne technológie určené k hudobnej produkcii a DJingu prostrednícom workshopov v SHOWCASE ZONE nachádzajúcej sa pri Red Bull Music Academy stage.

Piatok 8.7. o 19:00

FVLCRVM - Ako vytvoriť Beat?

Pišta Kráľovič aka FVLCRVM ti ukáže základy tvorby beatov, vysvetlí, čo je to sampling,  objasní základné fungovanie hudobných softwareov a ukáže jednoduchú kompozíciu.

Sobota 9.7. o 15:00

NobodyListen - Analog vs. Digital Djing?

Jakub NobodyListen Strach prezradí, prečo si vybral hranie s digitálnymi konzolami, v čom sú lepšie oproti gramofónom a v čom naopak horšie. Teóriu pretvorí na prax vďaka konkrétnym ukážkam, predvedie, ako funguje Serato a jeho sampler, CUE pointy či efekty.

V Showcase Zone budete mať možnosť vyskúšať si vystavené produkty, prípadne si ich zakúpiť za špeciálnu výstavnú cenu.

I.   stava BEYOND THE NOISE

Čo sa deje, keď sa ešte len zahrievajú svetlá na stage alebo keď utíchne dav? Nahliadnite do zákulisia interpretov ako je Evian Christ, DJ Funk, Frankie Bones, Hudson Mohawke, Mykki Blanco alebo Sevdaliza prostredníctvom jedinečných fotografií od Christelle De Castro, Dan Wiltona a ďalších.  

II.  RBMA RADIO

Red Bull Music Academy Radio je jedným z najväčších zdrojov hudby a inšpiratívnych rozhovorov s renomovanými umelcami z celého sveta. Internetová rádio stanica spustená v roku 2005 reprezentuje zvuk, ktorý osvieži, baví, či dokonca otriasa hudobnými preferenciami milovníkov hudby. Združuje lokálnu scénu v 102 krajinách sveta, predstavuje vplyvných interpretov, ponúka exkluzívne mixy a živé nahrávky z najlepších klubov a festivalov po celom svete. Je jedno, či sa chceš nechať unášať melódiou v žánri, v ktorom si doma alebo túžiš objavovať nepoznané - RBMA Radio ti poskytne presne to, čo potrebuješ. Ponor sa do hlbín sofistikovaného zvuku 24/7.

Nestíhate koncerty alebo na Pohode nebudete osobne? Vybrané shows Red Bull Music Academy stage si môžete vypočuť zo záznamu na rbmaradio.com.

VJs
Po boku účinkujúcich umelcov vystúpia na Red Bull Music Academy stagei na Pohode 2016 aj VJs, ktorí obohatia vystúpenia umelcov prostredníctvom jedinečných svetelných a vizuálnych prvkov či inštalácií. Poďme si ich bližšie predstaviť.

Pavel Karafiát
Pavel je dizajnér a kreatívny kodér pôsobiaci na poli digitálneho umenia ako VJ. Multidisciplinárnym prístupom sa snaží vyvažovať technické, estetické a koncepčné stránky projektov, vytvára realtime 3D grafiky, videoprojekcie, interaktívne inštalácie a aplikácie. Pavel Karafiát bude vizuálne sprevádzať piatkové vystúpenie Skee Mask DJ o 2:00 na Red Bull Music Academy stage.

Aeldryn
Aeldryn je VJ, ktorý sa pohybuje na hranici medzi analógovou a digitálnou technológiou. Analógový materiál, a predovšetkým reálny pohyb v ňom obsiahnutý, v sebe skrýva neopakovateľný moment prítomnosti, zatiaľčo digitálne nástroje pomáhajú takéto vnímanie umocniť a rozširovať do ďalších tvarov, obrazov a kompozícií. VJské vystúpenie Aeldryn bude súčasťou koncertu headlinera sobotnej noci - Thundercata, od 23:00.

Akasha
Za projektom AKASHA stoja Matej Černušák a Alex Zelina, ktorí najčastejšie využívajú technológiu 3D mappingu. Spojením reálneho objektu, projektora a animácie vytvárajú jedinečný vizuálny zážitok, ktorý narúša hranicu perspektívy, svetla, reality, mení pohľad na bežne zaužívaný objekt. Never Sol, Josey Rebelle DJ, Stratasoul, Katarzia a Valihora, Basic Soul Unit, DJ Paypal či Kutmah DJ budú sprevádzaní VJským artworkom dua Matej Černušák a Alex Zelina.

Nano VJs
Autormi vizuálneho labelu Nano VJ's sú VJs Betakaroten a Kubriel, ktorí pôsobia na vizuálnej scéne už od roku 2006. Nano VJ's vytvárajú svetelné a interaktívne inštalácie reagujúce na diváka v reálnom čase, pri ktorých využívajú experimentálny mapping či nové médiá. Tie vnímajú nielen ako technologické prostriedky, ale ako nástroj pre vizuálne kreácie s komplexnými nápadmi. 

II.  HUDOBNÉ NEBO

Určite už viete, ako vyzerá vizuál Red Bull Music Academy festival stage na Pohode. Nečakajte do začiatku festivalu a pozrite si cestu jeho vzniku.

Autorom artworku je Damian Pastirčák z grafického štúdia Limb. Návrhy vychádzali z počiatočného brainstormingu pred samotným vznikom a opierali sa o tému “hudobného neba”. Damian sa témy chytil abstrakne, aby extrahoval pocit z hudby a vyhol sa klišé. Počiatočný návrh vizuálu zobrazoval pokrutený býčí roh obrátený naopak ako kalich rohu hojnosti. Okolo rohu levitoval modrý oblak farebného prachu.

Následne Damian vytvoril druhú, abstraktnejšiu verziu vizuálu, ktorý kompozične vychádzal z prvého. “Je vytvorený ručne vo Photoshope, nie je to 3D. Objekt následne Dalibor Hriadel modeloval pre použitie v animáciách,” dodáva Dalibor.

Viac informácií, kompletný line up, podcasty či videá predstavujúce umelcov nájdete na webe www.redbull.sk/rbmastage či facebookovom evente

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Red Bull pohoda

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!