Nedeľa 12. Februára 2012
Autor: Tomáš

0 komentárov

Aj na Štrbskom Plese nájdete luxusný snowpark!

K2 SnowPark sa tento rok potýkal s niekoľkými problémami netradičného charakteru a to bol aj hlavný dôvod prečo sa výstavba parku na Štrbskom Plese natiahla až do aktuálneho dátumu. Každopádne aj napriek bohatej snehovej nádielke nebolo možné výstavbu urýchliť, nakoľko jeden, dvaja, alebo traja ľudia sú naozaj málo ak sa jedná o projekt tohto typu. Ale poďme k veci.

K2 SnowPark bol v tejto sezóne ukrátený o priestor, ktorý bol v minulých sezónach venovaný jibbingovej časti a síce z dôvodu vybudovania detskej škôlky na tomto mieste. Ani to však tých pár ľudí, ktorí sa venujú výstavbe, údržbe, jazdeniu a organizovaniu akcií v parku nezabránilo opäť si "dupnúť" a odhodlať sa postaviť aj keď na malom priestore niečo na čo by sme boli pyšní a niečo v čom by sme si tých pár dni v sezóne vychutnali o niečo viac ako len cestovaním do iných stredísk alebo dokonca zahraničia. K2 SnowPark je v tejto sezóne postavený na 3och hlavných platformách podobných tým z minulých rokov s menším rozdielom viazaným k priestoru pre samotné budovanie.

SET-UP:

Horná platforma:
7,5m Rovná bedňa osadená paralelne s Loop "T" bedňou 5m s relatívne dlhým a strmým dopadom vhodným k rotovaniu všetkého možného s plynulým prechodom na stredovú platformu.

Stredová platforma:
Príjemný kicker s table 11m s dlhým strmým dopadom a možnosťou lietať pokojne aj 15m.

Spodná platforma:
Butter box s transferovým nájazdom a odjazdom s table 2m. Paralelne s ním sú dve jibbové prekážky a síce street rail 8m a kink bedňa 2+5m vedľa jibbovej časti je malý kicker s table 4m vhodný k poletom všemožného druhu no a vedľa tohto malého kickru sa nachádzajú dve široké bedničky osadené ako flat box 2x3m.

V parku by mali počas sezóny pribudnúť ďalšie prekážky ako sú céčko, Tree bonk, alebo aj drenážna rúra...všetko bude záležať od množstva snehu a potenciálneho priestoru ktorým tento rok disponujeme v malej miere! 

Dôležité je povedať alebo spomenúť že pre K2 SnowPark sú aj v tejto sezóne vyhradené lístky priamo do parku s názvom K2 park ticket, alebo lístok do parku za cenu 10e + (2e záloha za kartičku ktorá sa vracia) na celý deň a možnosťou vozenia sa na malej sedačke.

Nakoniec by som rád poďakoval všetkým ľuďom kt. sa aj keď len malou mierou podieľali na výstavbe K2 SnowParku a pomohli tak zrealizovať sen jedného človeka o vybudovaní lepšej budúcnosti freestyle-u na Slovenskej pôde. Ďakujem.

Tomáš "Pinky" Gríger 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!