Aké podmienky panovali v Jasnej cez víkend a čo nás čaká?
Pondelok 14. Decembra 2020
Autor: Boardlife

0 komentárov

Aké podmienky panovali v Jasnej cez víkend a čo nás čaká?

Cez víkend 12. – 13.12.2020 sme si vybehli na svah, vyvetrať sa z mestského života, nabrať síl a konečne sa postaviť na dosku a užiť si to, čo milujeme – snowboarding. Rozhodli sme sa navštíviť Jasnú, keďže tam máme najviac známych, ktorých určite stretneme na svahoch. Ako prebiehal prvý deň na snehu v tejto netradičnej pandemickej dobe?

Sever v sobotu 12.12.2020

Sobota, 12.12.2020 oblaky všade kam pozrieš. Ostávame na Severe a užívame si Bielu Púť a Grand Jetku. Na Bielej bolo pomerne málo ľudí, až neskôr poobede sa pridali ľudia z Grandjetky, ktorá zažívala najväčší nápor. Na severe v sobotu jazdili tri vleky a to Grandjetka, Biela a Záhradky – Priehyba. Najviac ľudí sa koncentrovalo na Grandjetke. Predpísané rozostupy boli kade tade rôzne, no väčšina ľudí sa ich snažila dodržiavať. Situáciu sa snažilo kontrolovať a regulovať niekoľko zamestnancov lanoviek v krikľavých bundách.

Kvalita zjazdoviek počas celého dňa OK, netvorili sa žiadne ľadové platne, aj keď poobede bol podklad vyšúchanejší a tvrdší. Do snowparku na Otupnom sa dalo dostať buď výšlapom zospodu, alebo traverzom cez nasnežené kopy z vrchu. Na kopách sa čo to poshredilo, len medzi kopami bolo snehu pomenej a občas aj dáky kameň.

Shaperi zo Snowparku Jasná pre návštevníkov pripravili tri prekážky a to kink rail, street rail a rúru. Na začiatok ideálne. K tomu pribudol ešte DIY hip z boku na dopad platformy a tak zábava zaručená. Počas našej návštevy si freestyle užíval Marek Hliničan, zopár freeeskierov a young blood. Ďalšiemu prílevu riderov do snowparku určite pomôže vysneženie prepojenia zjazdoviek. To však časom, počasím a ďalšími možnosťami strediska.

Nedeľa bola krásna slnečná, čo sa podpísalo aj na množstve ľudí. Hlavne Juh praskal v doobedných hodinách vo švíkoch. Kto si posunul obed a oddych na 10 hodinu a rozhodol sa intenzívne jazdiť hlavne po 12 hodine, urobil dobre. V poobedňajších hodinách bolo zázračne málo ľudí a netvorili sa ranné rady pred nástupom na lanovky. Na záver sme stretli lokálov z Bystrice, ktorí si užívali jazdenia a slnka. Zábavných niekoľko jázd a úspešný deň  za nami.

Hodnotenie víkendu je fajn. Znova na doske, znova na horách, znova na vzduchu. Ľudia v princípe dodržiavajúci nariadenia, zjazdovky v slušnom stave, aj keď ich je pomenej. Predsa len snehu je žalostne málo hlavne mimo zjazdoviek. Ako to bude ďalej? Uvidíme.

Momentálne je situácia nejasná. Jazdiť sa mohlo len s negatívnym testom, vstup do kabínky jedna osoba, zachovávanie 2m odstupov. Niektoré podmienky sú vykonateľné, niektoré nie. Z lanoviek v stredisku Jasná 14.12. jazdia B3 Biela Púť – Jasná, GrandJetka na Brihliskách, Krupová - Kosodrevina, Srdiečko – Kosodrevina a Záhradky – Priehyba. Ľudí málo, čakacie doby žiadne.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna tmr snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!