Aké videá uvidíte na Adrenalin Film Festivale v Bratislave?
Piatok 30. Októbra 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Aké videá uvidíte na Adrenalin Film Festivale v Bratislave?

V novembri zavíta do Bratislavy opäť Adrenalin Film Festival, ktorý v rámci zimnej edície predstaví TOP filmy tejto sezóny. Rovnako ako minulý rok, tak aj tento sa návštevníci môžu tešiť na vybrané snowboard a freeski tituly, navyše organizátori pridali tento krát aj pár zaujímavých diskusií.

Spomedzi snowboardových filmov, ktoré na festivale budú predstavené je určite potrebné spomenúť film Origins z produkcie TransworldSNOWBOARDING, In the Future Everybody Will Snowboard od ThirtyTwo alebo Degrees North od Timelines Missions.

Produkciu TransworldSNOWBOARDING asi nie je potrebné predstavovať. Je to ich piaty film, ktorý sa vydáva po stopách freestyle snowboardingu po legendárnych spotoch naprieč celým svetom. Na každom spote si TWS vybralo popredných jazdov, ktorí dané miesto reprezentovali a náležite vo filme aj predstavili. Pre Japonsko to boli Kazu Kokubo, Kohei Kudo, Teddy Koo, vo Francúzsku Arthur Longo, Victor Daviet, Victor De Le Rue, v Kanade Frank Bourgeois, Jeremy Cloutier, Jason Dubois, vo Whistleri Rusty Ockenden, Matt Belzile, Chris Rasman a na Mammoth Mountain John Jackson, Eric Jackson, Kimmy Fasani. Film bol v rámci festivalu zaradený na posledný večer v KC Dunaji, kde budem okrem premietania prebiehať aj festivalová afterparty.

Vo filme In the Future Everybody Will Snowboard nám predstaví ThirtyTwo svoj nový team, ktorý bude v nasledujúcom roku reprezentovať túto značku. Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže sa však ThirtyTwo podarilo spojiť tie najväčšie mená súčasnej snowboardovej scény, tak sa môžeme tešiť na riadny rachot. Značka ThirtyTwo tak oslavuje svoje 20. výročie na scéne a vo videu tak uvidíte mená ako napr. JP Walker, Jeremy Jones, Scott Stevens, Chris Grenier, Joe Sexton, Chris Bradshaw, Frank April, Dylan Thompson, Brandon Hobush, Spencer Schubert, Toni Kerkela či veľa ďalších. Film sa bude premietať v kine Lumiére 10.11. o 20:00.

Okrem nádielky filmov plných trikov Adrenalin Film Fest zaradil do programu aj skvelý horský film Degrees North, v ktorom sa Xavier de le Rue a Samuel Anthamatten vyberú do Nórska a na Aljašku, aby zjazdili tie najneprístupnejšie a dovtedy neobjavené terény. Hlavným prostriedkom, ktorý na to chcú využiť je motorový paraglide. Ak vás láka to pravé horské dobrodružstvo, tak toto si nenechajte ujsť! Film sa bude premietať v kine Lumiére 9.11. o 20:00.

Ako už bolo spomenuté v úvode, tak Adrenalin Film Fest pripravil okrem filmov tiež pár zaujímavých diskusií, či workshopov. Do pozornosti dávame hlavne workshop s názvom „Dokumentaristika v extrémnych športoch - trendy, technológie, lifestyle“. Hosťami budú Filip Zbojek, ktorý stojí za projektami Snowgirls, POME a Lukáš "Lukin" Mikula, ktorý je českou freeski legendou a tiež skúseným filmárom. V rámci eventu budú predstavené nové technológie a postupy, ktoré sa v dnešnej dobe pri natáčaní extrémnych videí využívajú, budú aj nejaké ukážky a Filip s Lukášom povedia ako na to. Tiež bude témou to, prečo sa nenatáča toľko, koľko by sme očakávali a či sa tým dá spraviť "diera do sveta". Kapacita je obmedzená na 50 osôb a event sa bude konať 11.11. o 18:00 v TUTO.

Program festival nájdete aj na evente na Facebooku https://www.facebook.com/events/133458647008301/

alebo na web stránke festivalu www.adrenalinfestival.sk

Partneri festivalu: Sportmedia, Boardparadise, DC Store Bratislava, Tlačiareň Bardejov, Jameson, Excelent, eMSJeRADIO, Line36, Kino Lumiére, TUTO, KC Dunaj, Alpis Tour

Mediálni partneri: www.redbull.sk, Boardlife.sk, Windsurfer, Biker, Kitesurfer, Snowmagazin, Zoznam, RadioFM, ASSR, Freeskier

PROGRAM:
9.11. / 20:00 / Kino Lumiére (veľká sála)
Otvorenie festivalu
FILM 1: Biele objatie (Slovensko, 52min)
FILM 2: Degrees North (Švajčiarsko, 54min)
Vstupné: 3,50 EUR

10.11. / 18:00 / TUTO
Posedenie s Viktorom Devečkom - Forest skis a ich príbeh - Viktor nám porozpráva o zrode svojich lyží, priblíži ich príbeh a predstaví víziu budúcnosti. Môžete sa tešiť tiež na malý showroom Forest Skis.
FILM 1: The Shadow Campaign - The Warmth of The Winter (Japan/USA, 6 min)
FILM 2: Antagonist (Francúzsko, 26min)
Kapacita je obmedzená na 50 osôb.
Vstupné: 2 EUR, pre prvých návštevníkov máme pripravené pivko Excelent 0,33 for FREE

10.11. / 20:00 / Kino Lumiére (malá sála)
FILM 1: Veeco: A Volcom Film Making Documentary (USA, 36 min)
FILM 2: In the Future Everybody Will Snowboard (USA, 40 min)
FILM 3: Videogracias (USA, 36 min)
Vstupné: 3,50 EUR

11.11. / 18:00 / TUTO
Diskusia/workshop: Dokumentaristika v extrémnych športoch - trendy, technológie, lifestyle - hostia - Filip Zbojek (Snowgirls, POME) a Lukáš "Lukin" Mikula (CZ legenda freeskiingu a filmár). V rámci diskusie/workshopu si predstavíme nové technológie a postupy, ktoré sa v dnešnej dobe pri natáčaní extrémnych videí využívajú, pozrieme si nejaké ukážky a povieme ako na to. Tiež sa pobavíme o tom, prečo sa nenatáča toľko, koľko by sme očakávali a či sa tým dá spraviť "diera do sveta". Filipa uz všetci poznáme, môžeme sa tešiť teda na naozaj hodnotnú session a o Lukinovi by sme spomenuli len toľko, že málokto trávi 300 dní v roku na snehu ako on. Kapacita je obmedzená na 50 osôb.
Vstupné: 2 EUR, pre prvých návštevníkov máme pripravené pivko Excelent 0,33 for FREE

11.11. / 20:30 / Kino Lumiére
Prezentácia projektu SNOWGIRLS - Ako to celé začalo a pokračuje dodnes - prezentujúci - Filip Zbojek (multimediálne pásmo, 30 min) - môžete sa tešiť na zábery z archívu praotca projektu SNOWGIRLS ako aj rozprávanie o našich dievčatách Natálii Šlepeckej, Zuzke Stromkovej a Klaudii Medlovej
FILM 1: Snowgirls (Slovensko, 9 min)
FILM 2: Paradise Waits (USA, 68 min)
Vstupné: 3,50 EUR

12.11. / 20:00 / KC Dunaj
FILM 1 - 22:30: Here There (Slovensko, 15 min)
FILM 2 - 23:45: Origins (USA, 52 min)
DJs: Tono S., M-Cee, UnclPete

Predpredaj pre premietania v kine Lumiére bude spustený v priebehu budúceho týždňa. Lístky do Lumiére sa budú dať poprípade zakúpiť aj na mieste, vždy pol hodinu pred premietaním. Lístky do TUTO alebo KC Dunaj sa budú dať zakúpiť len priamo na mieste, doporučujeme teda prísť vopred.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Adrenalin Film Festival bratislava premiera

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!