Ako dopadol FIS Europa Cup 2019 v Jasnej?
Streda 20. Marca 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako dopadol FIS Europa Cup 2019 v Jasnej?

Netradičný termín mal FIS Europa Cup 2019 v Jasnej, ktorý sa odjazdil v pondelok a utorok. Organizačne si ho zobrala na starosti SLA. Kalendár FIS pretekov je naplnený až tak, že jediný voľný termín bol cez týždeň. Ani to však nebol problém pre jazdcov z viac ako 8 krajín Európy. Do Jasnej a strediskového DC snowparku prišli jazdiť rideri z Nemecka, Litvy, Švajčiarska, Talianska, Francúzska, Poľska, Rakúska a Srbska. Medzi zahraničnými jazdcami nechýbali ani Slováci.

V mužskej kategórii nás reprezentovali Martin Józsa, Tomáš Gerát a Dávid Kordiak. Medzi dievčatami to bola Evka Hanicová. V prvý deň FIS Europa Cup Jasná 2019 sa našim chalanom veľmi nedarilo, keď Tomáš Gerát skončil celkovo na 22. mieste, Martin Józsa na 20. mieste a Dávid Kordiak na 16. mieste z 23 štartujúcich pretekárov. Darilo sa však Evke Hanicovej, ktorá si vybojovala druhé miesto medzi dievčatami.

Druhý deň to bolo o niečo lepšie, keď Tomáš Gerát skončil celkovo na 22. mieste, Martin Józsa na 21. mieste a Dávid Kordiak na 13. mieste z 23 štartujúcich pretekárov. Dávidovi ušlo finále len o jedno miesto. Znova sa však darilo Evke Hanicovej, ktorá si vybojovala druhé miesto medzi dievčatami.

Najlepšie počas pondelka a utorka zajazdili jazdci z Nemecka a to Leon Guetl a Vicktor Noah, ktorí si vyjazdili prvé a druhé miesta. Tretí bol v pondelok Švajčiar Martin Laesser a v utorok Poliak Piotr Tokarczyk. Medzi babami oba dni dominovala Lucie Silvester.

Úspešný začiatok týždňa plný snowboardingu je za nami. Skvele pripravený DC snowpark, množstvo jazdcov a snowboarding na európskej úrovni.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: hanicova karolcik gerat jozsa fis jasna chopok dc

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!