Ako skončila Klaudia Medlová na X Games 2016 v Osle?
Sobota 27. Februára 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako skončila Klaudia Medlová na X Games 2016 v Osle?

Ženský snowboarding z noci do rána o milión kilometrov ďalej. Takto by sa v skratke dala charakterizovať Big Air súťaž na X Games v Osle 2016. My sme samozrejme najviac držali palce Klaudii Medlovej.

Klaudia štartovala prvá. Vysmiata, určite trocha nervózna. Odraz a .... raz.... dva.... bum. Double Backside Rodeo 900° nedopadáva na dosku. Škoda. Nevadí, ešte jedna jazda. Bude jej stačiť Fs 720° chicken salad? Sledujeme ďalšie baby. Skáče Christy Prior sedmička ako oči! Kjersti Oestgaard Buaas sedmička ako oči tiež! Nasleduje Spencer O'Brien a zase sedem ako víno! Toto bude riadna petelica. Ešte pred nimi skáče ostrieľaná Holanďanka Cheryl Maas a točí Bs 900° tail, len trocha škaredú a nízku, takže priebežne druhá. Ešte nás čaká Jamie Anderson. Bum Fs 1080° neustáta. Čo to baby robia?

Druhé kolo. Klaudia musí vsadiť všetko na jednu kartu. S Fs 700° by mohla byť možno druhá, ale baby zajazdili krásne sedmičky, čiže nič nie je isté. A pravdu povediac, história sa nebude pýtať, kto bol druhý, tretí.... všetkých zaujíma víťaz. Klaudia dropuje, držíme palce. Raz, dva, mega výška, čas, rotácie.. nie 900°, ale 1080° Bohužiaľ na zadok. Nevadí. Ďalších milión skúseností do zajtrajška.

Cheryl Maas, ktorej na mieste fandili jej deti a manželka ukázala, že do starého železa a za šporák ešte nepatrí. Vyrotovala Bs 900° tailgrab v slušnej výške, diaľke a trocha aj štýle. Prvé miesto a 91,33 bodov. Ostatné baby vyšperkovávali svoje 7 rotácie. Čakalo sa čo Jamie a jej 10. Samozrejme že ju šla, no neodišla ju a s "krajším" pádom skončila za Klaudiou.

Ako sme na začiatku napísali, doby, keď babám na výhru stačila rotácia o 720° je dávno preč. Aj u báb. Ide sa do 900° s nie ľahkým grabom, alebo aj ďalej Doube rodeo, Fs 1080°. Ako to skončilo? Vidíte na obrázku.

Klaudii ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa, že ju uvidíme znova medzi najlepšími babami na svete.

Ďakujeme Baši Števulovej za tri fajné screeny.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: medlova xgames oslo

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!