Streda 23. Novembra 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako to vyzerá v našich zimných strediskách?

Zima klope na dvere. Je trocha suchá, bez zrážok, ale aspoň mrzne. Všetci však čakáme na masívne sneženie, ktoré by zaručilo kvalitný základ na zjazdovkách a samozrejme aj snowparkoch. Pokročilí novembrový dátum je aj časom otvárania stredísk.

Naše najznámejšie stredisko Jasná - Nízke Tatry zasnežuje v plnom prúde. Technický sneh pokrýva zatiaľ len holé plochy, bez prírodného snehu. Zasnežujú sa zjazdovky Biela púť, Pretekárska, Májová, FIS. Spustené sú aj nové snežné delá na hornom úseku Chopka. Pribudlo 53 nových snežných diel.

Ohľadne výstavby snowparku zatiaľ nemáme správy. Oficiálne otvorenie strediska je plánované na 2. decembra, kedy bude skipas za 1€. Druhý deň a to 3.12. bude celodenný skipas v hodnote 19€.

Ďalšie veľké stredisko Donovaly otvára svoje brány už v sobotu 26. novembra 2011. V prevádzke bude 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a približovací vlek. K dispozícii budú zjazdovky pri Lomenej Pome a P2. Kvalitný snowpark, ktorý na Donovaloch stál posledné roky bude vybudovaný hneď ako to podmienky dovolia.

Zimné stredisko Snowparadise Veľká Rača – Oščadnica by mala spustiť vleky koncom novembra. Všetko však záleží od snehových podmienok. Strediská vo Vysokých tatrách by mali svoje brány otvoriť 10. decembra 2011.

Strediská vo Vysokých Tatrách plánujú spustiť vleky a lanovky 10.12.2011. K slávnostnému otvoreniu je pripravený kultúrny program. Lyžovačka v Lomnici začína 2. decembra 2011. za 1 €/deň.

Počasie: Prognózy na nasledujúce dni nie sú pre snehové zrážky priaznivé (aj keď veriť prdpovediam sa úplne nedá..). Malá oblačnosť a takmer žiadne zrážky. Na Chopku by malo 26. a 27 novembra napadnúť pár milimetrov snehových zrážok. Taktiež tieto dni sa očakávajú jemné snehové zrážky aj na ostatných vyššie položených miestach na Slovensku. Neohlásené sneženie však prišlo v týchto dňoch na Donovaly. (zdroj: SHMU)

Ostatné otváračky zimných stredísk sú v pláne najbližší mesiac. Ako sme už spomenuli, všetko záleží od počasia. Tešíme sa na zimu a vidíme sa na kopci!

Zdroj fotiek: FB Donovaly, V.Rača a Jasná.

 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!