Bezpečné plánovanie lyžovačky môže odštartovať – začína predpredaj skipasov na zimu 2020/21
Štvrtok 19. Novembra 2020
Autor: PR

0 komentárov

Bezpečné plánovanie lyžovačky môže odštartovať – začína predpredaj skipasov na zimu 2020/21

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry odštartovali v stredu 18. novembra predpredaj jedno a viacdňových skipasov na zimnú sezónu 2020/21. V ten istý deň odštartoval aj predpredaj skipasov do horských stredísk v Českej republike (Špindlerův Mlýn) a Poľsku (Szczyrk). GOPASS prichádza zároveň s horúcou novinkou – v jeho ponuke najnovšie pribudlo ďalších 6 zaujímavých stredísk v Rakúsku a Taliansku!

„Začiatok predaja je príležitosťou, kedy si lyžiari môžu nakúpiť skipasy na ktorýkoľvek termín v sezóne za najlepšie ceny. Lyžiari v našich tradičných strediskách vo Vysokých Tatrách, Jasnej, Szczyrku (PL) a v Špindlerovom Mlýne(CZ) vedia, že skipasy predávame za dynamické ceny, čiže rovnako ako v prípade leteniek platí, čím skôr nakúpia, tým lepšiu cenu môžu získať. vedomujeme si aj súčasnú situáciu a práve preto dopĺňame pri nákupe také garancie, aby každý, kto sa rozhodne lyžovačku si naplánovať, tak mohol urobiť bez obáv a v prípade akýchkoľvek obmedzení lyžovačku či pobyty zmeniť podľa toho, ako mu to bude vyhovovať,“ vysvetlil Čeněk Jílek, člen predstavenstva Tatry mountain resorts, a.s.(TMR). Fanúšikovia lyžovačky určite ocenia aj uvoľnenie storno podmienok, vďaka čomu môžu v prípade potreby využiť možnosť bezplatného storna skipasov do 23.decembra, po tomto termíne bude pri stornovaní skipasov deň pred nástupom na lyžovačku symbolický poplatok 1.-euro.

Dynamické ceny budú v súčasnej situácii dôležitým prvkom riadeného manažovania predaných lístkov a vyťaženosti stredísk v danom termíne. „Na zimu sa pripravujeme naplno, v súčasnosti sme už nastavení na príchod dlhodobejšieho ochladenia tak, aby sme dokázali začať zasnežovať a pripraviť zjazdovky pre lyžiarov. Začiatok lyžovačky na Slovensku je naplánovaný už na 4.decembra, kedy by v prípade priaznivých poveternostných podmienok a priaznivého vývoja situácie okolo COVID-u malo prvých lyžiarov privítať Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách a aj najväčšie a najmodernejšie stredisko na Slovensku – Jasná. Následne by sme chceli postupne otvárať ďalšie strediská - Mölltaler Gletscher 7.12., Špindlerův Mlýn a Tatranská Lomnica 12.12., Szczyrk 18.12., Ankogel 19.12., Ještěd 26.12. Vo všetkých strediskách venujeme zároveň veľkú pozornosť aj preventívnym opatreniam, aby sme mohli eliminovať akékoľvek riziká a dopriať lyžiarom čo najbezpečnejšiu lyžovačku,“ doplnil marketingový riaditeľ TMR Juraj Chovaňák.

Veľkou novinkou zimy 2020/21 v GOPASS-e bude rozšírenie ponuky o šesť nových stredísk. Lyžiari sa môžu tešiť na moderný rezort v talianskych Dolomitoch Drei Zinnen, v Rakúsku okrem Slovákom už dobre známeho ľadovcového strediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského strediska Ankogel Mallnitz pribudnú v ponuke ďalšie strediská: Grossglockner Kals-Maltrei, Heiligenblut, Innerkrems, Silian a St. Jakob. V online ponuke budú k dispozícii 1 až 6 dňové skipasy do týchto stredísk za najvýhodnejšie ceny. „Spolu tak GOPASS ponúkne 489 kilometrov zjazdoviek v 14 lyžiarskych strediskách v 5 európskych krajinách. V prípade nových stredísk ide o obchodnú spoluprácu s ich prevádzkovateľmi, s ktorými sme sa dohodli na online predaji skipasov prostredníctvom nášho e-shopu GOPASS. Lyžiari tak budú mať možnosť zalyžovať si vždy tam, kde budú aktuálne tie najlepšie podmienky. Môžu tak objavovať Tatry, Krkonoše, Beskydy, Alpy aj Dolomity,“ uviedol predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná – pripravilo na zimu 2020/21 novinky pre lyžiarov i turistov. „Zvýšili sme kapacitu zasnežovacieho systému, v okolí nových nádrží v lokalite Zadné vody pripravujeme zároveň 3km okruh pre bežecké lyžovanie. Hostia v našich hoteloch v Jasnej i v Tatrách sa môžu tešiť nielen na výhodné balíky ubytovania so skipasom, ale mysleli sme aj na turistov, ktorí môžu v cene ubytovania získať aj jednorazový lístok na vývoz lanovkou pre každú osobu. Ubytovacie kapacity sme rozšírili o 40 lôžok v horských chatách v rámci komplexu Chalety Jasná. Doslova chuťovkou bude pripravované otvorenie Grocery Grand Shop-u, ktorý ponúkne lokálne produkty najvyššej kvality. Priamo v hoteli Grand Jasná sa tak budú môcť hostia zoznámiť s tými najzaujímavejšími chuťami regiónu - čerstvé mliečne a mäsové výrobky, chlebík, pečivo a iné dobroty určite ocenia veľkí i malí gurmáni. Novinkou bude tiež úplne nový Coctail bar v Hoteli Pošta,“ vyratúva novinky riaditeľ strediska Jasná Igor Mráz.

Vo Vysokých Tatrách venovali pred zimou pozornosť viacerým novinkám, ktoré by mali zvýšiť pohodlie a bezpečnosť návštevníkov. „Na Hrebienku sme sa rozhodli otestovať technologickú novinku v podobe špeciálnych antibakteriálnych fólií, ktoré sme inštalovali na dotykové plochy v pozemnej lanovke, pokladniach, reštaurácii i obchodoch. Novinkou budú určite aj prísnejšie pravidlá a preventívne opatrenia pri prevádzke Tatranského ľadového dómu. Ďalšia novinka sa bude týkať parkovania v Tatranskej Lomnici, kde sme časť parkovacích kapacít na jednej z terás vyhradili pre klientov, ktorí si ich budú chcieť online rezervovať a mať istotu komfortného prístupu do strediska bez ohľadu na čas, kedy prídu. Premiérovo bude na lanovkách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese k dispozícii aj fast pass, teda možnosť prednostného vstupu lyžiarov na lanovky,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Okrem jednodňových a viacdňových skipasov na zimu 2020/21, ktoré sú v ponuke od 18.novembra 2020, majú lyžiari ešte do konca novembra možnosť zakúpiť si aj celosezónny skipas Šikovná sezónka. Šikovná sezónka Jasná&Vysoké Tatry ponúka možnosť lyžovať na 74 km zjazdoviek v 4 strediskách - Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec.

Platí celú sezónu s výnimkou 6 výlukových dní. Táto sezónka je k dispozícii do konca novembra za akciovú cenu 319.-eur. Šikovná sezónka PREMIUM ponúka 183 km zjazdoviek, 8 stredísk, 4 krajiny. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), okrem dvoch výlukových dní počas World Cup (6.3.-7.3.2021) v stredisku Jasná. Bonusom je 15 % zľava v prevádzkach Motion a gastro na svahu. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra k dispozícii za akciovú cenu 449.-eur. Šikovné sezónky je možné zakúpiť si aj s doplatkom FAST PASS umožňujúcim lyžovať v strediskách Jasná a Vysoké Tatry bez čakania v rade na vybraných turniketoch.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr skipas

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!