Nedeľa 03. Marca 2013
Autor: Lulla

0 komentárov

Big Air Košútka 2013 pre Maťa Matysa

Za príjemného slnečného, no veterného počasia sa odjazdil ďalší ročník už tradičnej snowboardovej akcie v stredisku Ski Košútka. Na jazdcov čakal menší skok z dielne Janka Tatarku s table cca 5 metrov. Skok bol síce menší, ale dobre jazditeľný. Pozrime sa ako si počínalo vyše 13 snowoardistov a 5 freeskierov.

Kvalifikácia trvala necelé dve hodiny počas ktorých mali jazdci v jame ukázať minimálne dva najlepšie triky. Akciu prišli podporiť jazdci ako Matej Matys, Janko Tatarka, Janko Kulich, Maťo Dolník, Dušan Bízik, Tomáš Janík, Boris Karolčík, Martin Mitro a ďalší. Medzi freeskiermi to boli Tomáš Murgač, Natália Šlepecká, Patrik Vozár , Igor Janckulík a ďalší. Z kvalifikácia postupovalo do finále 7 snowboardistov a 3 freeskierov.

Úroveň jazdenia zodpovedala veľkosti skoku, takže sme videli väčšinou rotácie o 540 stupňov, nejaké tie 720-tky a aj zopár 900-viek. Finálová desina bol nasledovná Matys, Dolník, Bízik, Kulich, Karolčík (kvôli zraneniu prenechal svoje miesto Mitrovi), Janík a Tatarka. Za freeski Janckulík, Vozár a Murgač. Finále sa išlo na tri jazdy, z ktorých sa dve najlepšie počítali.

Podľa predpokladu si prvé miesto a úspešný víkend vyjazdil maestro Matej Matys s Bs 720 a underflip. Druhé miesto bral Dušan Bízik za Fs a Bs 540. Tretie miesto obsadil Janko Tatarka s pohodovým jazdením. Janko Tatarka si taktiež vyjazdil Best Trick SwBs 720. Štvrtý skončil Tomáš Janík. Fínske jazdy a Best Trick zavŕšili príjemný slnečný deň a Big Air na Košútke. Tak ako ste zvyknutí, už čoskoro môžete očakávať nadupaný report z akcie na www.boardlife.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!