Big Air v meste servíruje adrenalín aj hudobné chuťovky
Piatok 31. Januára 2020
Autor: PR

0 komentárov

Big Air v meste servíruje adrenalín aj hudobné chuťovky

Uprostred kremnického námestia, niekde medzi morovým stĺpom a kostolom stojí obrovská kopa snehu. Podvečer v sobotu 8. februára priestor zaplní dav kričiacich ľudí a tí najlepší snowboardisti a freeskieri z Európy. Už na budúci týždeň 7. a 8. februára sa na Slovensku v Kremnici odskáče 12. ročník unikátneho podujatia Big Air v meste.

„V roku 2019 sme si dali od zimného ročníka Big Air v meste prestávku. Tento rok bude špecifický tým, že v Kremnici zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní,“ hovorí organizátor Ondrej Horváth.

Aj body získané v Kremnici tak môžu pomôcť nádejným mladým talentom vydláždiť si cestu na budúcoročný svetový pohár a následne sa stihnúť kvalifikovať ešte na najbližšiu zimnú olympiádu v Pekingu.

Jazdci sa môžu do súťaže registrovať v rámci štyroch kategórií: Freeski Europa Cup, Freeski slovenský pohár open, Snowboard FIS Race a Snowboard slovenský pohár open. K prihláseniu do kategórie FIS musí mať pretekár pridelený FIS kód.

Oficiálne tréningy začínajú už vo štvrtok 6. februára, harmonogram nájdeš tu

„Freeskieri sa môžu porovnať s európskou špičkou, už teraz máme prihlásené tímy z Talianska, Ruska, Rakúska či Fínska. Snowboardisti môžu súťažiť v základnej FIS kategórii a začať zbierať body či zabojovať o majstra Slovenska,“ vysvetľuje organizátor Viktor Maceják.

Registrovaných jazdcov môžeš sledovať tu

Zatiaľ svoju účasť potvrdili jazdci z Talianska, Ruska, Fínska, Rakúska, Česka, Poľska a Slovenska.

Váhaš, či prísť? Motiváciou môže byť aj prize money. Tí najlepší zabojujú o pekný balík peňazí – dokopy o 5 000 EUR.

Najväčšia stavba skoku

Práce na Štefánikovom námestí v Kremnici už sú v plnom prúde.

„Keďže musíme splniť parametre Európskeho pohára, nájazd, skok aj dopad by mali byť väčšie než doposiaľ,“ vysvetľuje Ondrej.

Nájazdová veža bude mať 12 metrov, samotný skok 3 až 4 metre, dopad 4 až 5 metrov a dĺžka strmého dopadu bude viac ako 15 metrov, aby mohli jazdci predviesť čo najviac a zároveň bola súťaž pre všetkých bezpečná.

Snehové podmienky

Mnohí sa pýtajú, aké snehové podmienky ich v Kremnici čakajú. Hoci snehu všade ubúda, v Kremnici je to naopak. V historickom centre nájdete poriadnu kopu snehu a námestie plné sánkujúcich sa detí.

„Námestie sme s prestávkami od Vianoc zasnežovali s pomocou jedného vlastného a jedného zapožičaného snežného dela. Túto sezónu sme si prvýkrát prenajali aj druhostupňové vysokotlakové čerpadlo, ktoré výrazne zvyšuje efektivitu celého systému,“ dopĺňa Ondrej.

Zimný festival aj legendárny žúr

V piatok 7. 2. na námestí zahrajú kapely Walter Schnitzelsson a DJ DayD. V sobotu 8. 2. sa návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic. A to všetko ZADARMO počas dvoch dní na Štefánikovom námestí.

Ako to vyzeralo na poslednom BAvm v roku 2018? Pozri tu >>>

S podujatím Big Air v meste sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola vystúpia kapely a DJ's zo Slovenska a Česka.

V piatok na Jägermeister Warm-up párty zahrajú a zarapujú Strapo, DJ DayD a Ventolin (CZ). V sobotu na pódiu vystúpi Para, Tusté Baletky, Škrupo a Changing Faces.

Vstup na párty len s platnou vstupenkou. Lístky kupuj v predpredaji tu >>>

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/big-air-v-meste-2020/

Príďte okúsiť atmosféru zimného festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. februára sa na vás tešia FRST Crew o. z. spolu s Jägermeistrom a Šafy Production.

PIATOK 7.2.2020 Jägermeister Warm-Up Party

20:00 - Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:00 - STRAPO
23:30 - DayD
01:00 - VENTOLIN (CZ)

SOBOTA 8. 2. 2020 Jägermeister Afterparty

20:00 - Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:30 - PARA
00:00 - Tusté Baletky
01:00 - ŠKRUPO
03:00 - Changing Faces

Pre viac informácií sleduj stránku www.bavm.sk a sociálne siete Facebook a Instagram.

Big Air v meste 2020
piatok 7. 2. - sobota 8. 2. 2020
Štefánikovo námestie
Kino Akropola, P. Križku 393/10, 967 01 Kremnica

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: big air fis big air v meste kremnica

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!