D. Kordiak, B. Karolčík a K. Medlová na FIS Freestyle Ski & Snowboard World Championships 2015
Pondelok 19. Januára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

D. Kordiak, B. Karolčík a K. Medlová na FIS Freestyle Ski & Snowboard World Championships 2015

Pondelok, 19. januára 2015 na FIS Freestyle Ski & Snowboard World Championships 2015 patril snowboardingu. Do bojov v mužskom a ženskom slopestyle sa zapojili aj traja slovenskí účastníci. Boris Karolčík, Dávid Kordiak a jediná ženská zástupkyňa Klaudia Medlová. Ako dopadli?

Vieme, že svetová FIS snowboardová špička je niekde inde, ako slovenský hlavne mužský snowboarding. Od chalanov sme neočakávali priečky v strede štartového poľa, skorej v jeho závere. Tak tomu aj bolo. Obaja naši jazdci štartovali v prvom heate a po prvom kole im patrila posledná 25. priečka (Dávid Kordiak) a 22. priečka (Boris Karolčík) z 25 štartujúcich riderov v heate 1. Našťastie sa jazdilo aj druhé kolo, kde si naši jazdci vylepšili umiestnenie. Príjemne prekvapil Boris Karolčík, ktorý zajazdil 17. miesto. Dávidovi Kordiakovi sa nepodarilo nič vymyslieť a skončil v druhom kole na 22. mieste. Celkov sa tak chalani v mužskom slopestyle umiestnili takto: Boris Karolčík 35. miesto a Dávid Kordiak 46. miesto z 49. štartujúcich riderov. Chalani získali určite veľké skúsenosti.

Zadarilo sa jednému z českých zástupcov a to Janovi Nečasovi, ktorý si vyjazdil štvrté miesto v heate číslo 2 a postúpil priamo do finále. Gratulácia. Druhý český zástupca Martin Mikyska skončil na 30. mieste.

Medzi babami to dopadlo nasledovne. Klaudia Medlová štartujúca v heate číslo 2. v prvej jazde zajazdila Fs boardslide na prevej jib prekážke, Fs 180 na druhej jibovej prekážke, potom SwBs 180 na prvom skoku, následne Bs 360 na druhom skoku, tail bonk na tretej jib prekážke a na záver veľké Bs Rodeo 540, čo jej vynieslo 69,66 bodov a priebežné tretie miesto. Druhú jazdu mala veľmi podobnú a to Fs boardslide, následne 50-50 Bs1 out, SwBs 180, Bs 540, tailbonk a Bs rodeo s menším dotykom rúk o dopad. Druhá jazda jej vyniesla 61,33 bodu. Celkovo skončila Klaudia v kvalifikácii druhého heatu na piatom mieste a postúpila do semifinále.

Skoky a ani jibové prekážky neboli zrovna malé, na čo doplatilo viacero favoritiek, ktoré sa nedostali ďalej. Klaudia si zajazdí semifinále aj s babami ako Aimee Fuller (GBR), Ella Suitiala (FIN), Jessika Jenson (USA), Karly Shorr (USA) a Anna Gyarmati (HUN). Finále báb a chalanov v slopestyle je 21. januára o 11:00.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: kordiak medlova karolcik sutaz

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!