DC Helter Skelter 2017 - toto nikto nečakal!
Nedeľa 02. Apríla 2017
Autor: Boardlife
Foto-video: Jakub Vojtek
0 komentárov

DC Helter Skelter 2017 - toto nikto nečakal!

Fantastické, domorodé, onebesujúce, gazdovské a iné top výrazy by sme vedeli pridať pred na Slovensku netradičnú súťaž DC Helter Skelter. Odjazdila sa 1.4.2017 v stredisku Jasná - Nízke Tatry a miestnom DC Snowparku, ktorý bol netradične upravený. O čo vlastne šlo?

Jazdil sa banked slalom a následne freestyle časť. Tentoraz bol dôležitý čas zajazdenia preteku a kvalita freestyle trikov. Netradičná súťaž, ktorá však sľubovala množstvo zábavy. Shaperi z DC Snowparku trať pripravili na výbornú. Nechýbal slalom s klopenkami, nebeská brána, slalomové bránky, 5 freestyle platforiem a bazénik na koniec.

Počasie vyšlo na výbornú a účasť bola naozaj ohromujúca 70 štartujúcich!!!!! tak toto tu už dlho nebolo. Ešte k tomu cca 5 oneskorených jazdcov sa už do štartovej listiny nepodarilo zapísať. Naozaj nečakaná a prekvapivá účasť. Neskutočné. Jazdci z celej republiky a rôzneho veku. Najmladší mal 8. a najstarší 65 rokov. Stretli sa mladí rideri, ale aj legendy ako Hubka, Hafner, Lančarič, Šlavka, Petráš, Anol, Šmihula a mnoho ďalších. Podrobnejší report v príprave. Venujme sa výsledkom.

Zo 70 štartujúcich sa do finále dostalo 15 najlepších: Karolčík, Rákoczi, Hovanec, Kríž, Trnovský, Brziak, Kerpčár, Kotian, Michalík, Lančarič, Bízik, Leder, Hubka, Antol a Droppa. Oni si s traťou poradili najrýchlejšie a nezabudli fuknúť nejaké tie freestyle triky.

Doslova letné podmienky sa podpísali na finále a vidieť bolo naozaj veľa zábavy a trikov. Padali 360, 540, ale aj 720 rotácie. Mladší rideri stavili na techniku, starší na štýl. Nakoniec to celé dopadlo takto:

Chalani:

1. Boris Karolčík
2. Dávid Hovanec
3. Dávid Trnovský

Baby:

1. Evka Hanicová
2. Barbora Gavliková
3. Patrícia Prextová

Juniori (do 15 r.):

1. Samuel Saxa
2. Martin Jozsa
3. Filip Gavlik

Chceli by sme poďakovať všetkým zúčastneným, sponzorom, partnerom, vyjadriť obdiv organizátorom a zaželať si takúto akciu aj budúci rok. Už teraz sa nevieme dočkať.

Foto: Jakub Vojtek

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: helter skelter jasna dc snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!