DC Helter Skelter 2018 pre Tatarku, Nečasa a Purdeša
Nedeľa 25. Marca 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

DC Helter Skelter 2018 pre Tatarku, Nečasa a Purdeša

Sobota 24. marca 2018 patrila skvelému snowboardingu! V DC Snowparku v stredisku Jasná - Nízke Tatry prebehol ďalší ročník DC Helter Skelter, pretekov kombinujúcich banked slalom a freestyle pretekov. Akcia však bola nie len súťažou, ale aj stretnutím slovenskej snowboardovej komunity a oslavou snowboardingu.

Na štart súťaže sa postavilo 63 jazdcov z celého Slovenska, medzi ktorými nechýbali ani dievčatá, mladšie ročníky a silná bola aj skupina legiend. Štartové pole obohatil aj jeden pretekár z Čiech a to Honza Nečas. Jazdila sa jedna kvalifikačná a jedna finálová jazda pre 20 najrýchlejších z kvaldy. Do finále postupovali ( v poradí ako skončili v kvalifikácii): Samo Jaroš, Honza Nečas, Matej Matys, Martin Rybanský, Jakub Brziak, Janko Tatarka, Zolo Strcuľa, Dušan Bízik, Milan Purdeš, Tibor Rákoczi, Dávid Trnovský, Samo Šagát, Matej Dolník, Tomáš Hafner, Tomáš Ondrejovič, Juraj Kerpčár, Michal Molčan, Tomáš Lančarič, Michal Zborovjan, Kubo Vanický a Evka Hanic. Do finále sa kvalifikoval (zo 16. miesta) aj Dávid Hovanec, no svoje miesto prenechal ďalším.

Počas dňa svietilo slnko, panovala skvelá pohoda, keďže sa na akcii stretáva drvivá väčšina slovenskej snowboardovej scény. Dokonca bolo vidieť olympionika Rada Žideka a legendu Janu Šeďovú (ak máš menej ako 30 rokov, tak googli jej meno). Čapovalo sa remeselné pivko Garaž, drinkoval Jameson, počúvali  pecky od Ľudka, konverzovaloo, zabávalo a hlavne jazdilo na hranici ľudských možností. Vidieť bolo viacero extrémnych trikov, štýlové prejazdy kreatívnych prekážok a solídne jazdenie.

Finále sa odjazdilo na fantastickej úrovni a účastníci zo seba vydali úplne všetko. Rotácie do 720 stupňov. Rýchle prejazdy klopeniek, štýlové triky na butterboxe a minikorneri a čerešničky na záver. Helter Skelter! Víťazom však mohol byť len jeden. A ním sa stal Janko Tatarka, ktorý zužitkoval rýchly prejazd klopeniek a slušné rotácie do výsledného najlepšieho času. Za ním skončil Jan Nečas z Čiech a to len o 0:00,45. Tretie miesto putovalo legende z Košíc Milanovi Purdešovi. Najlepšou babou sa podľa očakávania stala Evka Hanicová, ktorá vo finále zajazdila polovicu chalanov. Najrýchlejším jazdcom (bez +/- sekúnd) sa stal Samuel Šagát z časom 1:17,03.

Ďakujeme organizátorom, shaperom a všetkým, čo stáli pri vzniku a realizácii DC Helter Skeleter v Jasnej a taktiež ďakujeme všetkým účastníkom akcie, ktorí podporili akciou svojou účasťou.

Full report s videom čoskoro....

Foto: Redpoint/Grape

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: dc helter jasna dc snowboard snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!