Delá v Jasnej chŕlia prvý sneh
Streda 13. Novembra 2019
Autor: TMR

0 komentárov

Delá v Jasnej chŕlia prvý sneh

Žiadny test, ale ozajstné zasnežovanie. O piatej ráno sa v Jasnej roztočili vrtule snežných diel. Na zasnežovanie sa už pripravujú aj strediská vo Vysokých Tatrách.

Martinovi na bielom koni cestu posypali aj snežné delá. Pár stupňov pod nulou, trasa Luková – Chopok. 30 diel a rovnaký počet snežných stĺpov v Jasnej chŕli sneh. „ Začali sme už skoro ráno a ak to počasie dovolí, chceli by sme pokračovať ďalej. Teploty sú ale dosť slabé, na Lukovej bolo mínus 2 a pol stupňa, na Chopku mínus 4 a pol,“ vysvetlil Martin Kupčo, vedúci lyžiarskych tratí a zasnežovania v stredisku Jasná. Vysokotatranské delá zatiaľ odpočívajú, no na svoju tohtoročnú premiéru zrejme dlho čakať nebudú.

Zasnežovanie je jasnou predzvesťou príchodu novej sezóny, ktorá by mala v Jasnej a na Štrbskom Plese začať už koncom novembra. Lyžiari sa majú na čo tešiť. Už počas tohto týždňa bude v zmysle hesla „Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ“ odštartovaný predaj najlacnejších skipasov. Lyžiari si tak ešte pred začiatkom sezóny budú môcť urobiť radosť skipasmi už od 9 eur.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna tmr chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!